Skocz do zawartości
Belgia.net

Z kontraktu na A1

Rekomendowane odpowiedzi

zibu

witam mam parę pytań, pracuję na belgijskiej umowie od 8 lat i chciałbym przejść na A1 do innej firmy czy mogą się do tego przyczepić. Co muszę zrobić. dziękuję za odp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Wymeldować się pozamykać wszystko, założyć w PL działalność wyrobić tu LIMOSA i do roboty. Acha jeśli ma Pan tu zonę, to trzeba wziasc rozwód. 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zibu

witam dziękuję za odp. żona jest, ale w Pl. mam jeszcze dwa pytania.  Czy jeśli w limozie będzie ten sam adres zamieszkania co teraz mieszkam z meldunkiem to będzie problem i ile dni na rok mogę pracować w Belgii 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zibu
7 minut temu, Install_Project napisał:

nie rezygnuj z kontraktu, wg mnie to głupota,  pójście na A1

zrobisz jak zechcesz

Tak ,ale na kontrakcie 2.400€ A na A 5.500 ,więc jest różnica 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr
13 godzin temu, zibu napisał:

Tak ,ale na kontrakcie 2.400€ A na A 5.500 ,więc jest różnica 

I belgijski US na plecach - jak się noga podwinie. 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sylwia27

O ile mi wiadomo to na A1 nie możesz być tu zameldowany (ewentualnie tymczasowo). Pozamykać wszystko, wymeldować się i nie ma mowy o żadnym rozwodzie!!! Po co? Tym bardziej że żona w PL. Nawet gdyby była w BE to nic nie szkodzi, bo Ty i tak nie będziesz tutaj na stałe  tzn będąc na A1 musisz okazywać do ZUSu 25% przychodów z Polski (wszystkich zarobków w PL i BE) więc nie możesz być tu normalnie zameldowany A limozę wyrabia  "szef, pracodawca" itd. Limoza jest wystawiana na 185 dni a ile Ty będziesz pracował w PL czy w Belgii to zależy od Ciebie (oby nie przekroczyć 185 dni) np po tym czasie musisz udokumentować np fakturą że pracowałeś w PL  a potem znów w BE i w kółko to samo :) 

Edytowane przez sylwia27

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×