Skocz do zawartości
Belgia.net

Wyrejestrowanie samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

bjack

Witam, jak w temacie. Chodzi mi o to że nie posiadam już samochodu ( rejestrowany był w Belgii) gdzie i co muszę zanieść by go wyrejestrować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Viking

Patrzcie, jaki "śmieszek". A internetu nie masz xD? 

Sprzedaż bez zakupu kolejnego auta.
1.Powiadomić ubezpieczyciela.
2.Odesłać oryginalną tablicę do DIV (Dienst voor Inschrijving van Voertuigen).Najprościej w okienku pocztowym.
Otrzymasz wówczas "‘afschrift schrapping kentekenplaat'", który formalnie potwierdza przesłanie tablicy rejestracyjnej.
3.Kilka dni później otrzymasz oficjalny certyfikat "schrappingsattest", który należy dostarczyć swojemu ubezpieczycielowi wraz z "zieloną kartą".
Ubezpieczyciel anuluje ubezpieczenie od momentu wyrejestrowania samochodu.
4.Następnie otrzymasz potwierdzenie od firmy ubezpieczeniowej o zakończeniu polisy.
Sprzedaż i zakup nowego lub używanego auta.
1.Jeśli masz już  europejską tablicę rejestracyjną, ubezpieczyciel zarejestruje nowy samochód z tą samą tablicą rejestracyjną.
2.Zmiany w polisie i w DIV dokonuje ubezpieczyciel.

PS. Tylko mi nie wspominaj, że mieszkasz we francuskojęzycznej Walloni czy Brukseli! 

Wszyscy na belgia net tkwią w przekonaniu, że Belgia ogranicza się tylko do tego rejonu xD. 

Bo jak inaczej wytłumaczyć na przykład fakt, że mało kto podaje lokalizację lokalu do wynajęcia?

W tym dziale najbardziej rzuca się to w oczy. Aż do obrzydzenia. Czy to forma snobizmu? 

Więc kończę moją małą dygresję do czytelników portalu (nie mogłem sobie darować ale to nic osobistego). 

BELGIA NIE KOŃCZY SIĘ NA BRUKSELI! 

Edytowane przez Viking

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×