Skocz do zawartości
Belgia.net

ONEM decision C2

Rekomendowane odpowiedzi

Milady81

Drodzy, 

Mam pytanie czy ktos sie spotkal z sytuacja, ze ONEM odrzucil wniosek o zasilek dla bezrobotnych?

Decyzja jaka widnieje na moim profilu CSC to "C2" co to znaczy?

Mam czekac na list i wtedy sie odwoływać ale jak tutaj czekać jak nie ma sie grosza na jedzenie.

Lacznie z praca w Belgii i w Polsce (dokument U2) spełniam wymagana ilosc dni 468 w ostatnich 33 miesiącach wiec kompletnie nie wiem o co im chodzi.

Bede wdzięczna za komentarze i pomoc!

Pozdrawiam

Dorota

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

z tego co udało mi sie znalezc:

Dokument C2 zawiera informacje o decyzji podjętej przez RVA (Krajowy Urząd Zatrudnienia) w związku z przedłożoną dokumentacją. RVA wysyła to do HVW (CAPAC) zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Skąd wniosek, że odp jest negatywna? To Capac zajmuje sie wypłatą świadczeń i trzeba się spodziewać listu od nich.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Milady81

Sweet, dziękuję przeogromnie za odpowiedź. Napisalam maila do CSC Forest czy moga wytłumaczyć mi na jakim etapie jest moja aplikacja o bezrobocie. Odpisali, ze ONEM rejected application i ze beda się odwolywac gdy otrzymaja list z ONEM, obojetnie jaki powód podadza. Nie mam pojecia co teraz robić, ja nie dostałam zadnego listu ani forma elektroniczna ani listowna. Poza tym gdybym byla osoba która chce sobie powiedzieć na bezrobociu to ok ale ja szukam pracy, bardzo intensywnie. I taka informacja o rejected to po prostu maczuga w leb. Nie odpuszcze tego, ze po straceniu pracy zostawiono mnie w tym obcym trudnym kraju dosłownie bez pieniędzy. Umowe z Uczelnia mialam do konca grudnia!

Jestem ciekawa jak długo bede czekac na uzasadnienie ich odrzucenia wniosku. Na moim profilu CSC, numer C2 pojawil sie 12go.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mati14pl

Ja pamietam, ze w sytuacji w ktorej pracownik zwalnia sie sam, przyznanie zasilku przedluza sie. Nie pamietam czy jest tez tak, kiedy pracownik zostaje zwolniony przez pracodawce. Jezeli posiada Pani belgijski dowod osobisty E+, to moze sie Pani zwrocic o pomoc do CPAS'u, z tym ze zanim podejma decyzje o pomocy, moze uplynac 30 dni. Jezeli posiada Pani dowod osobisty E, to stanowczo odradzam zwracanie sie o pomoc do CPAS'u, bo office des étrangers prawdopodobnie podejmie decyzje o odebraniu prawa do pobytu w Belgii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×