Skocz do zawartości
Belgia.net

Macierzyński

Rekomendowane odpowiedzi

malina1199

Witam, czy mógłby mi ktoś kto jest na bieżąco wytłumaczyć jak to dokładnie jest z macierzyńskim ?? Wiem ile trwa ale jak dla mnie jest to przerażająco krótki okres czasu, wiec czy można to jakoś przedłużyć ? Bardziej chodzi mi o płatne możliwości 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vino

Ja właśnie za tydzie  wracam jest bardzo krotko , mozesz isc na karmienie piersia ale musisz dac znac w 6 miesiacu dla pracowacy , on musi sie na to zgodzic i musisz minimum rok u niego pracowac , chyba ze zgodzi on sie na wolne bezplatne sprubuj 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sylwia27

Po 15 tygodniach macierzyńskiego możesz iść na ewentualne kamienie jeśli nie to wychowawczy 4 miesiące A potem na przerwę w karierze (musi być ciągłość urlopów) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malina1199

Już się trochę dowiedziałam u pracodawcy na temat tego wychowawczego natomiast nie do końca rozumiem czemu karzą mi pracować do kwietnia skoro rok mija w styczniu . Rok temu w styczniu dostałam pierwszy kontrakt na 3 msc a później w kwietniu kontrakt stały . Z tego co czytałam to trzeba przepracować rok u jednego pracodawcy a nie rok na kontrakcie stałym . Wie ktoś jak to wyglada pod tym względem ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vino

Ponieważ rok będzie w kwietniu , musisz przepracować rok  na kontrakcie stałym bo w nim masz inne warunki niż na kontrakt 3 miesiące 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malina1199

Ale to chyba trochę nie w porządku .. jeden pracodawca daje po 3 msc kontrakt ,inny po 6 a jeszcze inny po roku wiec to chyba jest nie sprawiedliwe . Na każdej stronie belgijskiej jest napisane ze wychowawczy należy się osobie która przepracuje minimum rok u jednego pracodawcy, nie jest napisane ze dostanie wychowawczy osoba która pracuje rok na stałym kontrakcie . Wydaje mi się ze to raczej chodzi o legalna prace udokumentowana u jednego pracodawcy . Jesli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×