Skocz do zawartości
Belgia.net

Ciąża itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiktoria1

Witam, niedługo mam termin porodu. Mam kilka pytań dotyczących ciąży ogółem. Jeśli z partnerem nie jesteśmy małżeństwem, czy przy porodzie mogę dać mu jego nazwisko ? Czy to w inny sposób muszę załatwić ? Jak jest z pielęgniarką przychodzącą przed nadejściem dziecka ? O co pyta ? Co dokładniej sprawdza ?  Co z aktem urodzenia ? Ile czasu bedę musiała na nie czekać i jaki jest przybliżony koszt wydania ? Mam tyle pytań, dotyczących ciąży,porodu tutaj. Może, któraś z Was mająca troszkę wolnego czasu chciałaby pogadać ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ewa12345

Hejka :)/ ja urodziłam w stycZniu takŻe na co będę mogła i wiedziala to odpowiem ;) pisz priv :) lub facebook 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vino

Musisz mieć swój akt urodzenia i męża czy kogoś tam po którym będzie mieć nazwisko ja jestem w 37 tyg i jadę jutro do pl mój narzeczony jest Belgiem ale urodzony w białym stoku i żeby nadać jego nazwisko musi być akt urodzenia i apostille jadę szybko do pl bo to od ręki załatwisz a poczta musisz czekać z miesiąc a dziecko już za 2 tyg będzie ;) swój też musisz mieć przetłumaczony i apostille 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miskaa
20 godzin temu, Vino napisał:

Musisz mieć swój akt urodzenia i męża czy kogoś tam po którym będzie mieć nazwisko ja jestem w 37 tyg i jadę jutro do pl mój narzeczony jest Belgiem ale urodzony w białym stoku i żeby nadać jego nazwisko musi być akt urodzenia i apostille jadę szybko do pl bo to od ręki załatwisz a poczta musisz czekać z miesiąc a dziecko już za 2 tyg będzie ;) swój też musisz mieć przetłumaczony i apostille 

Jaki akt urodzenia? Urodziłam w lutym na Uccle, wszystko załatwiliśmy na commune w 10 min. Poszłam z ojcem dziecka, zgłosiłam go jako ojca, daliśmy mu nazwisko ojca i tyle. Nikt nie wymagał żadnych aktów urodzenia. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vino

Ja urodziłam się w pl a nie w be i może dla tego i mój narzeczony też w pl ale jest Belgiem i jego akt jest potrzebny bo nie może moje dziecko mieć jego nazwiska

Takie są procedury od 1 kwietnia 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aneczka001

Z nazwiakiem nie ma problemu . podaje sie ojca nazwisko i wszystko .akt urodzenia dostajesz od reki . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nicol212121
Dnia 7/11/2018 o 19:04, Vino napisał:

Ja urodziłam się w pl a nie w be i może dla tego i mój narzeczony też w pl ale jest Belgiem i jego akt jest potrzebny bo nie może moje dziecko mieć jego nazwiska

Takie są procedury od 1 kwietnia 

a czy przed porodem byliście w gminie żeby on uznał ojcostwo? mam podobną sytuację, 3 lata temu chłopak uznał dziecko w gminie, w szpitalu wypełnił dokuemtny z własnym nazwiskiem dla córki z A na koncu a nie I, akt urodzenia dostaliśmy w ciągu paru dni. Chyba chłopak musiał też iść do gminy w której jest szpital z tą kartką z naszej gminy zamieszkania że uznaje dziecko. nic z PL nie było potrzebne, on urodzony w Polsce, obecnie mający obywatelstwo polskie. 

Czy teraz się to pozmieniało? jestem w kolejnej ciązy i termin mam na marzec. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×