Skocz do zawartości
Belgia.net

Z stalego kontraktu na a1

Rekomendowane odpowiedzi

nemol

Witam

Mam pare pytan gdyz niewiem co mam  robic badz co jest rozsadniejsze...Pracuje w Belgii od okolo 10 lat w belgijskiej firmie budowlanej posiadam rowniez podwojne obywatelstwo Polskie i Belgijskie niestety na dzien dzisiejszy niemam zadnych kredytow dziecko jest dopiero w drodze wiec place oczywiscie duze podatki zona zemna w Be tez legalnie karta e posiadamy konkubinat w be wiec rozliczani jestesmy razem. Teraz kilka mych pytan jezeli teoretycznie chcialbym przejsc z kontraktu na Dzialalnosc gospodarcza w pl z tymczasowym przeniesieniem do Be czyli 2 letnim a1 to czy bylo by to dlamnie lepszym rozwiazaniem??? i czy niemialbym z tym problemow?? pewnie trzeba by bylo zdeklarowac opuszczenie be?? czy powiedzmy miesiac pozniej po otrzymaniu a1 facturowalbym do firmy w ktorej pracowalem wczesniej nie doczepia sie? I czy moja kobieta by niemiala problemow??? tu bedac jakby sama wychowujaca dziecko w przyszlym roku rozwiazanie? teoretycznie sama bo bylbym tez tu ale chodzi o jej podatek no i swiadczenia do opieki :) co o tym myslicie? i jak to widzicie :) 

 

Pozdrawiam serdecznie i licze na mile odpowiedzi :)

Wojtek 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nemol

dlaczego? zarabiac 6000 miesiecznie na a1 i nie placic podatku w be a 2500 i 2500 podatku doplacac co rok to kamikadze? skaldki na emeryture to ja olal :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Dobre nie ma co 6000 chyba PLN niech Pan nie fantazjuje prosze zapoznac sie z zasadami swiadczenia uslug posiadajac firme zarejstrosowana poza BE - tylko informacje z wiarygodnych zrodel, a nie od tworcow wlasnych praw podatkowych jakich tu wielu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nemol

Panie 25 euro za godzine razy 200 godzin 5000eu - 5,5% wynosi 4750 a nikt mi nie kaze przy 200 godz facturowac... moze u Pana fantazuja ale u mnie tyle zarabiaja i naawet do 30 euro Panowie na a1 wiec niewiem co tu jest wedlug Pana samemu tworzone tylko prosty rachunek....

Edytowane przez nemol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adamnowa

Cześć, 

Dobrze że chociaż próbujesz jak tym złodzejom zapłacić mniej podatku. Ja mam trochę inną sytuację i  nie moge ci doradzić dokładnie. 

Miałem też działalność w Belgii. I musiałem tutaj mieć adres czyli zarejestrować się w komunie. A podatek płacisz tam gdzie masz adres zamieszkania.

Czyli raczej nie unikniesz placenia podatku według stawek belgijskich. Jak masz stały kontrakt to  bym ci radził na przechodzić na własną dzialalność. 

Pozdrawiam, 

Adam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nemol

Witam no wiesz tylko chodzi o to ze  w gminie zawsze mozesz zadeklarowac ze wyjezdzasz z Be wymeldujac sie kobieta i tak zostanie wiec mieszkac na a1 mialbym gdzie a ja mam takze adres zameldowania w pl gdyz tam sie nigdy nie wymeldowalem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adamnowa

zrzeczenie sie obywatelstwa a zmiana adresu zamieszkania to dwie rózne rzeczy. Do płacenia podatku istotna jest rezydencja podatkowa i niestety nie interpretuje sie  jej samemutak jak ja toz robiłem po przeczytaniu umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, ale trzeba o ustalenie rezydencji podatkowej wystąpić do urządu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nemol
1 godzinę temu, v135pr napisał:

ZADEKLAROWAC opuszczenie BE - to i chyba rowniez zrzeka sie Pan obywatelstwa, ktore posiada.

 

Panie jak mam podwojne obywatelstwo to co niemoge jechac do pl badz innego kraju na 2,5,10 lat??? zmiana kraju zamieszkania nie wiarze sie ze zrzekaniem obywatelstwa...

Godzinę temu, adamnowa napisał:

zrzeczenie sie obywatelstwa a zmiana adresu zamieszkania to dwie rózne rzeczy. Do płacenia podatku istotna jest rezydencja podatkowa i niestety nie interpretuje sie  jej samemutak jak ja toz robiłem po przeczytaniu umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, ale trzeba o ustalenie rezydencji podatkowej wystąpić do urządu. 

Dokladnie ale... mysle ze wszyzstko jest do zrobienia znajac zycie musialbym tu zamknac konto zrezygnowac z numeru  itp ale jest to do obejscia w koncu jestem takim samym Polakiem jak moi koledzy na a1 :) niczym nie odbiegam i mam prawo tak samo w pl zalozyc wlasna dzialalnosc gospodarcza tylko teraz dokladnie musiala by sie wypowiedziec osoba znajaca prawo w obydwu krajach o szczegoly tych rozwiazan ale to chyba nie miejsce do szukania odpowiedzi :)))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
staszico

Witam jak najbardziej możesz przejść na A1 tylko najlepiej żebyś w Belgii na siebie nic nie miał, nie wiem jak jest z obywatelstwem musisz się dowiedzieć ale gdy jesteś na działalności auto oczywiście na pl i nikt ci nie może nic zrobić no i oczywiście oszczędzasz na podatkach drogowych i ubezpieczeniach Belgijskich sam tak przeszedłem i jakoś nie narzekam ale żeby tak było musisz ugadać sobie dobrą stawkę jak wcześniej pisałeś masz wiecej pytań pisz na priv pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×