Skocz do zawartości
Belgia.net

Premia Roczna, 13-ka

Rekomendowane odpowiedzi

masaro80

Witam! Pytanie do budowlańców. Czy dostaliście już pismo dotyczące premii?  Dotyczy to wybranych sektorów, bo wiem że nie wszyscy ją dostają. Teoretycznie pracodawca powinien go dostarczyć do końca kwietnia (tak było co roku).  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
renia2616

Witam

 

Mam pytanie odnośnie 13 pensji. Czy ta premia jest widoczna na fiche? Pytam ponieważ przez 2 lata mąż pracował dla pracodawcy polskiego jako pracownik oddelegowany ale na zasadach belgijskich czyli otrzymywał rozliczenie fiche, z którego oczywiście w Belgii się rozliczał. Nie posiadał tutaj konta bankowego bo wynagrodzenie otrzymywał na rachunek polski. Teraz pracuje dla firmy belgijskiej, gdzie na koniec roku otrzymał fiche, na której widniała taka sama  kwota, którą otrzymał na koniec roku na konto belgijskie, stąd moje pytanie czy pracodawca polski mógł otrzymywać na swoje konto premie dla pracowników? Jeśli tak było to gdzie można to sprawdzić lub zgłosić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Prezzord

Witam

 

Mam pytanie odnośnie 13 pensji. Czy ta premia jest widoczna na fiche? Pytam ponieważ przez 2 lata mąż pracował dla pracodawcy polskiego jako pracownik oddelegowany ale na zasadach belgijskich czyli otrzymywał rozliczenie fiche, z którego oczywiście w Belgii się rozliczał. Nie posiadał tutaj konta bankowego bo wynagrodzenie otrzymywał na rachunek polski. Teraz pracuje dla firmy belgijskiej, gdzie na koniec roku otrzymał fiche, na której widniała taka sama  kwota, którą otrzymał na koniec roku na konto belgijskie, stąd moje pytanie czy pracodawca polski mógł otrzymywać na swoje konto premie dla pracowników? Jeśli tak było to gdzie można to sprawdzić lub zgłosić?

 

 

Tak powinien otrzymać normalnie  grudniu z wypłatą Lonfiche na samą premie.Przynajmniej  u mnie w firmie tak ets.Ale premia roczna jest wypłacana jeśli tak pacodawca chce,nie jest to przymusowa premia.Więc jak nie dostał to firma tej premii nie wypłaca,proste

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
agata85

a ja mam takie pytanie  odnosnie premii rocznej kiedy mozna sie spodziewac pisma od nich  pytam bo w sierpniu jade i nie wiem czy trzeba ich inf o num konta tak jak w wakacyjnych. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
renia2616

 

Witam

 

Mam pytanie odnośnie 13 pensji. Czy ta premia jest widoczna na fiche? Pytam ponieważ przez 2 lata mąż pracował dla pracodawcy polskiego jako pracownik oddelegowany ale na zasadach belgijskich czyli otrzymywał rozliczenie fiche, z którego oczywiście w Belgii się rozliczał. Nie posiadał tutaj konta bankowego bo wynagrodzenie otrzymywał na rachunek polski. Teraz pracuje dla firmy belgijskiej, gdzie na koniec roku otrzymał fiche, na której widniała taka sama  kwota, którą otrzymał na koniec roku na konto belgijskie, stąd moje pytanie czy pracodawca polski mógł otrzymywać na swoje konto premie dla pracowników? Jeśli tak było to gdzie można to sprawdzić lub zgłosić?

 

 

Tak powinien otrzymać normalnie  grudniu z wypłatą Lonfiche na samą premie.Przynajmniej  u mnie w firmie tak ets.Ale premia roczna jest wypłacana jeśli tak pacodawca chce,nie jest to przymusowa premia.Więc jak nie dostał to firma tej premii nie wypłaca,proste

 

Tak tylko podatek musiał od tego zapłacić, to jak pracodawca nie miał ochoty tego dawać to sam powinien zapłacić za to podatek i nie uwzględniać na fiche

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grzesiek2085

Witam, ja mam natomiast pytanie następujące, pracowałem w Belgii pół roku od stycznia do lipca i zjechałem do polski, teraz chciałbym wysłać do nich informacje z nr. konta do przelewu itd. wiem że istnieje jakiś druk, nawet w polskiej formie własnie do tego celu, nie wiem tylko skąd mogę go pobrać, zdobyć, jak ktoś orientuje się to proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Ale 13 pensja, a premia konca roku to chyba co innego??

Tak to sa dwie rozne  sprawy.Pracownicy umyslowi dostaja 13sta pensje a pracownicy fizyczni dostaja premie koncoworoczna np Titres services

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MA115

To znaczy jesli chodzi o trzynasta pensje to jesli dana osoba przepracowala 65 dni w roku 2013 to pieniadze dostanie w 2014 tak? A czy dla sektora budowlanego mozna sprawdzic dokladnie czy sie nalezy i w jakiej kwocie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
misiek27

13stka za rok 2014 kiedy jest wyplacana? to daje pracodawca czy tak jak wyzej pisala kolezanka jakas "organizacja"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Ale 13 pensja, a premia konca roku to chyba co innego??

Tak to sa dwie rozne sprawy.Pracownicy umyslowi dostaja 13sta pensje a pracownicy fizyczni dostaja premie koncoworoczna np Titres services

No wlasnie, a tutaj pisza tak jakby to byly dwie osobne wyplaty nalezace sie wszystkim...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

13stka za rok 2014 kiedy jest wyplacana? to daje pracodawca czy tak jak wyzej pisala kolezanka jakas "organizacja"?

Premia konca roku w TS jes wyplacana napoczatku grudnia.

Dokumenty juz cyba wszyscy dostali i tam jest kwota i data przelewu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×