Skocz do zawartości
Belgia.net

Belgijskie prawo jazdy - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Qsy

Witam. Mam pytanie dotyczace zamiany polskiego prawo jazdy na belgijskie.

Na 14 sierpnia zaklepalem sobie wizyte w urzedzie gminy w tej sprawie i dostalem liste dokumentow, ktore musze przyniesc, w tym oczywiscie oryginalne prawo jazdy, natomiast w nawiasie jest doprecyzowane, ze w pewnych wypadkach(jest to adresowane do wszelkich potencjalnych petentow z calego swiata), dokument nalezy przetlumaczyc. Zastanawiam sie, czy ktos z was juz wymienial polskie prawo jazdy na belgijskie i czy Belgowie uznaja polskie prawo jazdy, na ktorym (a jakze) nie ma nawet slowa tlumaczenia na angielski, nie wspominajac juz o francuskim.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Wymiana wcale nie jest potrzebna, ale skoro sie upierasz to pewnie ci wymienia.Ja osobiscie wiele lat temu zglosilam sie na swoja komune w celu wymiany, kazali pokazac prawko i powiedzieli ze jest wazne i uznawane w Belgii.Urzednik byl zaskoczony ze takie nowoczesne prawko w Polsce, wtedy u nich byly jeszcze takie wielkiego formatu :haha:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta1560

Ja oddałam oryginał i rzadnych tłumaczeń ani innych dokumentów nie było trzeba wypełniać . 

Z tym ze nadal nie mam be .... ktoś wie jak długo się czeka na zwrot wymienionych ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83

Jeżeli prawo jazdy ma date ważności to nie trzeba wymieniać. wystarczy zarejestrować jezli daty waznosci nie posiada trzeba je wymienic na Belgijskie wciagu 2 lat od zameldowania taka informacje dostałam w urzedzie miasta w Flandrii zachodniej Pozdrawiam na wymiane czeka sie około 2 tygodni u nas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Prezzord

A ja musialem wymienić w Gminie w Antwerpii prawo jazdy na belgijskie. 

Miałem kontrole policji na autostradzie i policja też kazała mi zmienić,bo mam auto na Be tablicach.powiedzieli że jak nie zmienie to moga mi kare do 500 euro wlepić za to że jezdze na polskim prawo jazdy.

 

I musialem przywiesc z Polski,poświadczenie z urzedu komunikacji ze moje prawo jazdy jest oryginalne,i musialem ten papier tlumaczyc do tutejszego urzedu.

Prawko mi zabrali polskie i wydali belgijskie

 

Wiec co człowiek to inna opcja jak widze;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Prezzord

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Dokladnie tak! Belgia to maly kraj ale biurokracja jak w mocarstwie! Walonia ma inny rzad i inne przepisy niz  Flandria a w Brukseli jeszcze inaczej. Ja mieszkam w Walonii i umie  dla przykladu jest podatek od posiadania telewizora 100 euro rocznie a reszta czyli Bruksela i Flandria nie placa!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Obiad

Mam takie pytanie. Posiadam polskie prawo jazdy bez daty ważności (to starsze miękkie ) jeżeli wymienię prawo jazdy na belgijskie data ważności zostanie przepisana? Nigdy nie pokazuje go w Polsce bo jestem w rejestrze a chce mieć datę ważności bez terminu dlatego nie wymieniłem dokumentu na nowszy, boje się ze po wymianie moje prawko będzie mieć datę. W Belgii sprawdzali mi dokument i wszystko jest ok ale interesuje mnie zamiana na belgijskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
SandraF

Tutaj nawet zaleznie od gminy sa rozne przepisy. Tak jak ktos pisal wczesniej jesli ma sie bezterminowe to jest obowiazek jego zmiany i tak automatycznie bedzie na n8ch data waznosci jednak ze jedyne co to zmienia to to ze za twn czas (10lat jesli sie nie myle) trzeba isc do urzedu z nowym zdjeciem i co wyrobia nowe. Co do dokumentow to ja nie potrzebowalam nic oprocz prawda. Polska nalezy do ue wiec oni przez numer dokumentu porozumiewaja sie z Polska i sobie zalatwieja miedzy soba. Ile sie czeka nie pamietam moze 2 tyg moze 3, nie jestem pewna 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×