Skocz do zawartości
Belgia.net

Kto odlicza partenę

Rekomendowane odpowiedzi

lena-brok

Pracuję jako independent, do tej pory płaciłem partenę sam za siebie i mogłem odliczyć ją od podatku ,od tego roku płaci za mnie ją mój szef, czy też będę mógł ją odliczyć czy on bo on płaci za mnie?Może ktoś wie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PIotr84

Jesteś independant czy tylko dopisany jesteś do kogoś?

Jak jesteś dopisany to nie możesz odliczać bo jako pracownik nie masz kosztów. Tylko independant może odliczać sobie vat i koszta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AgaPan

Jesli masz swoj numer tva, mozesz odliczac. Pamietaj tez jedna rzecz, ze partene w zasadzie powinienes placic sam, bo na fakturze widnieje twoje nazwisko, to twoj osobisty interes, zeby miec kontole nas platnosciami. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lena-brok

Dowiedziałem się u księgowej, że kto płaci ten odlicza, czyli w moim przypadku szef sobie odliczy, w poprzednich latach płaciłem sam i mogłem odliczyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sucharek12

w Twoim przypadku niezależnie od tego kto płaci Patenę. Atestacja z Parteny roczna o wpłaceniu składek  przyjdzie do Ciebie i to jest podstawa odliczenia -  tak bedziesz mógł odliczyć.

PS. Pamiętaj że odliczenie odbywa się na podstawie zapłaconych faktycznie składek nie zaś kwitków trymestralnych wysyłanych do opłacenia - tzn musisz mieć zapłacone te składki żeby je odliczyć - Twój księgowy Ci to wyjaśni. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×