Skocz do zawartości
Belgia.net

Dojazd do klienta w czasie pracy - budowlanka

Rekomendowane odpowiedzi

kris42

Witam. Pracuję w fabryce produkującej okna. Sektor budowlany. Pracujemy na zewnątrz montując okna. Obowiązuje stawka godzinowa. Problem pojawia się w przypadku gdy jedziemy służbowym autem do miejsca montażu. Firma płaci nam wtedy za przejechane kilometry a nie stawkę godzinową. Przykład: za godzinę pracy - 16 e, za przejechany km - 0,05 e ( gdy jesteś pasażerem ) , 0,13 e ( gdy kierujesz pojazdem ). Jedziemy 30 km do klienta czas dojazdu to godzina - 30 x 0,05. Zarobiłem w godzinę 1,5 e. Czy jest jakaś ustawa która normuje takie rzeczy? Czy pracodawca kieruje się własnym regulaminem ? Bardzo proszę o pomoc w necie niczego nie znalazłem na ten temat... Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gredlis

Wszystko zależy od firmy, ja pracowałem w 5 pięciu i też miałem kilometrówkę, godziny masz liczone jak już dojedziesz pod wskazany adres i potem musisz jechać w inne miejsce, wtedy kilometry nie mają znaczenia. Teraz pracuję w firmie gdzie mam płatne wszystko w godzinach, niezależnie ile czasu stoję w korkach, wszystko od firmy zależy jak już napisałem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kris42

niestety żaden z nich nie chce ujawnić swoich stawek.... dlatego zastanawiałem się, że jeśli kilometrówka jest legalna to gdzie jest zapis ile za kilometr się należy.... niestety nie mogę nigdzie znaleźć... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr
57 minut temu, kris42 napisał:

niestety żaden z nich nie chce ujawnić swoich stawek.... dlatego zastanawiałem się, że jeśli kilometrówka jest legalna to gdzie jest zapis ile za kilometr się należy.... niestety nie mogę nigdzie znaleźć... 

Nie ujawni, bo prawdopodobnie tylko Pan nie ma płacone. Pana miejscem pracy jest fabryka okien, czas pracy liczy się od chwili wejścia na jego teren - a ze jest Pan wysyłany w tzw¨delegacje ¨ nie oznacza to, ze przerywany jest czas pracy; sadze, ze porostu jest Pan oszukiwany - no chyba, ze wyraził Pan na to zgodę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AgaPan

Witam. Jesli jestes na umowie o prace w Be , to masz placone wg stawek ustalonych w sektorze, mozesz sprawdzic czy wszystko jest zgodnie z prawem idac do zwiazkow zawodowych i oni wszystko sprawdza, upomna sie za ciebie gdy tylko o to poprosisz. Mozesz tez poczekac az do czasu zakonczenia umowy i upomniec sie pozniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AgaPan

Dodam jeszcze , ze wszystkie obowiazujace stawki sa dostepne na stronie zwiazkow, obowiazuja na terenie regionu i wszyscy je musza akceptowac, tak wiec nikt nie ma nic do ukrycia, bo nie ma co ukrywac.  Poza tym, wszyskie pensje sa naliczane przez instytucje zewnatrzna, pracodawca wysyla tylko informacje o ilosci przepracowanych godzin, ewentualnych przestojach , chorobach lub dnia wolnych. Wszytko jest widoczne na fiche de paye, ktory dostaje kazdy pracownik w be.  Jesli natomiast zatrudnienie nie jest na zasadzie umowy o prace , to inna sprawa.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MariuszekManiek

Na twoim miejscu to porozglądałbym się za nową pracą bo dla mnie to jest brak szacunku dla pracownika proponując takie rozliczanie od kilometra.pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aromat

w roku ub. w sektorze budowlanym za każdy przejechany kilometr z bazu na budowe pasażer miał : 0.1121 € cent. Obecnie napewno podskoczyło do góry. Ale nie jest to 0.05€ - oszukują Cię. Jesteś członkiem związków zawodowych ? Jak nie no to twój błąd. Polecam ACV

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×