Skocz do zawartości
Belgia.net

Zatrzymanie za szybkość

Rekomendowane odpowiedzi

n1gdy

Witam mam następujący pytanie a mianowicie : Jechałem przez miasto 53 km/h i zatrzymała mnie policja za przekroczenie prędkości o 3 km/h w związku z tym dostałem mandat 53 Euro na który mam czekać bo przyjdzie pocztą. Czy to jest normalne żeby dostać mandat o te 3 km/h za dużo ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Z tego co wypisywali inni ukarani mandatami na tym forum to są widełki w zależności od prędkości z jaką jedziemy; od zdaje się 6 do 9 km względem tego co wskazuje urządzenie pomiarowe. Pytanie czy dostałeś/dostaniesz mandat za przekroczenie prędkości o 3 km względem rzeczywistego ograniczenia czyli zakładamy że było tam ograniczenie do 50 km/h a miałeś 53 czy też jest to wynik pomiaru pokazującego np. 59 km/h a więc 59-6= 3km/h

Na dobrą sprawę zarówno liczniki samochodowe jak i urządzenia pomiarowe (radar, wideorejestrator, fotoradar) którym posługuje się np. policja obarczone są błędami pomiarowym (zazwyczaj licznik ma tolerancję +/- ok. 6 km/h a radar ok. +/-3 km/h do 100 km/h i 3% > 100 km/h)  i powinno się to uwzględniać na korzyść osoby u której przeprowadzono pomiar (tzn. odejmować te wartości od wyniku pozyskanego bezpośrednio podczas pomiaru)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alexus

Ja dostalem piekny mandacik poczta z fotoradaru 53km/h na dozwolonej 50km/h o 3 w nocy. Ruch zerowy wiec depnalem o te 3km/h za duzo :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×