Skocz do zawartości
Belgia.net

Badania szpitalne w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Ania1199

Witam .

Czy jakaś mam orientuje się co oznaczaja badania w szpitalu na które zapisuję was wasz ginekolog ? 

Jestem w 22tc i co usg lekarz mówi ze wszystko jest okey . Jedyne badania jakie mi robi to z moczu raz tylko na początku miałam pobierana krew . Na wizycie miesiąc temu powiedziała mi ze w maju mam stawić się na badania w szpitalu tylko nie zrozumiałam jej o co chodzi z tymi badaniami . Bardzo się stresuje bo to moje pierwsze dziecko . Znajoma mi powiedziała ze ona takich nie miała i na pewno coś jest nie tak 

Bardzo proszę o odpowiedź bo zaczynam się martwić 

Edytowane przez Ania1199

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malina1199

Badania prenatalne można zrobić 3 razy podczas całej ciąży, ja robiłam w te pierwsze w Polsce prywatnie bo tam trzeba być po 35 roku żeby było za darmo a drugie były robione tutaj. Tez lekarka kazała przyjść mniej więcej w podobnym tygodniu ciąży jak Pani. Właściwie nic nie miało wspólnego to badanie z tym jakie powinno być naprawdę, moja ginekolog plus jakaś inna oglądały na usg malucha, już pomijając fakt ze takie badanie się robi do ok22 tygodnia nie później, a ja miałam jakoś w 24-25, No ale tutaj maja takie podejście do wszystkiego. Jeśli czeka Panią to samo na co i ja musiałam jechać do szpitala to się proszę nie stresować 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

A nie chodzi czasami o glukozę.? Jeżeli dobrze pamiętam żona też miała robione takie badanie oraz jeszcze jakieś inne na którym sprawdzali czy dziecku nie brakuje jakiegoś hromosomu ? Ogólnie czy nie ma wad genetycznych u dziecka.Nie ma się czego obawiać.Gdyby coś było nie tak na pewno by powiedzieli :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malina1199

Wady genetyczne właśnie się sprawdza na badaniach prenatalnych, w trakcie ciąży sa tylko 3 etapy które trwają kilka tyg w których można sprawdzić różne wady m.in wady serca. Prawdę mówiąc im więcej badań tym lepiej dla Pani. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×