Skocz do zawartości
Belgia.net

zakup auta Rejestracja / ubezpieczenie

Rekomendowane odpowiedzi

kriiss92

Witam , mam pytanie czy jesli samochod jest kupiony na kogos innego (kredyt bankowy) , umowa jest na ta osobe, czy moge ten samochod zarejestrowac na siebie i wykupic ubezpieczenie na siebie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Peter1

Jak jeszcze samochod nie jest splacony to nie ma mowy zeby go przerejestrowac na kogos innego :walmur:to tak jak bys chcial sprzedac samochod ktory jeszcze splacasz osoba kupujaca musi przejac twoje raty i splacac samochod dalej jak oczywiscie bank przepisze kredyt na niego tylko wtedy taki samochod moze byc zarejstrowany na te osobe 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarina

Witam mam pytanko odnośnie rejestracji auta na Be blachach. Od października zaczynam prace musze kupić auto i go zarejestrować ale jeszcze nie mam dowodu belgijskiego.. może ktoś się orientuje co i jak ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oli-r

Witam.Jestem tu całkiem nowy i nie wiem jak to dobrze azcząć temat.Z góry dzięki za wyrozumiałość.Kupiłem od handlarza auto z Belgii które on przywiózł mi do Polski.Przy rejestracji okazało się że są dwie różne części dowodu rejestracyjnego,dotyczą tego samochodu dell1 i deel2 ale są z różnych rejestracji(1częć jest wcześniejsza a 2 z2017r)Urząd komunikacji nie chce auta zarejestrować,wysyła zapytania do Belgii ale niema odpowiedzi,ja też pisałem do DIV ale cisza.Nie wiem czy coś można zrobić żeby uzyskać jakikolwiek dokument dot tego auta czy go sprzedać w Polsce na części i dużo stracić.Proszę o pomoc ,może ktoś mógłby zadzwonić do tego DIV w Brukseli i dopytać czy coś można zrobić.Mój tel w Polsce +48791503025.Oczywiście nie za darmo.Proszę o pomoc.Z góry dziękuje.

Edytowane przez rudzielec

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Nie wiem jak ktoś mógł by Ci pomóc skoro nikt z nas nie jest w posiadaniu tego auta, a po drugie nie rozumie tego że mając 2 części dowodu nie możesz na ich podstawie zarejestrować auta? Może ktoś wyrobił duplikat deel 2 (części z domkiem) w 2017 roku? Może ktoś w tamtejszym urzędzie nie umie w prawidłowy sposób odczytać tych dokumentów ? Czy wartość w polu Documentnummer (pogrubiona czcionka) i w prostokącie na samym dole po prawej stronie na jednym i drugim dokumencie jest identyczna?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oli-r

Oto chodzi że dowody mają różne numery seryjne i na dole i inne rejestracje są na każdym,tylko numer VIN i dane pojazdu są takie same.Handlarz się na mnie wypioł,urząd komunikacji niby wysłał zapytanie do Belgii ale brak odpowiedzi od 2miesięcy.podobno można w tym DIV w Brukseli uzyskać potwierdzenie danych auta lub odmowę wydania wtórnika dowodu co wystarczy do zarejestrowania w Polsce ale trzeba sie jakos z nimi porozumieć,zapytać co można zrobić i jak to zrobić.podobno można też jakieś tablice tranzytowe wyrobić ale to też trzeba zapytać jak.Jak trzeba to ja ten samochód do Belgi zawiozę na przegląd ale chciałem się upewnić czy warto,ile to może kosztować na miejscu.Chodzi o to że ktoś znający język popytałby w tej sprawie lub podjął sie pomocy a ja chętnie się zrewanżuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Jeśli są to dowody zawierające różne nr rejestracyjne to nie jest to duplikat tylko jest to po prostu pozostałość od poprzedniego (drugiego wstecz) belgijskiego właściciela. Sprzedając auto w Belgii przekazuje się kupującemu oba odcinki jeden z samochodem a drugi z domem. Najwyraźniej polski handlarz kupując auto np. z komisu od garażowca nie zawracał sobie głowy brakiem tego kwitka

Tu masz stronę do div https://mobilit.belgium.be/nl/wegverkeer/inschrijving_van_voertuigen/kentekenplaten/kentekenbewijs

Jest tam też opcja uzyskania informacji w j.angielsku.

Nie wiem jaką umowę podpisałeś ale chyba w U K-S jest jakiś zapis o przekazaniu dokumentów  i może od tej strony podejdziesz handlarza że przekazał niepełnowartościowy towar, którego nie da się w takim stanie poddać rejestracji w polskim urzędzie. Zielony dokument z ostatnim przeglądem przekazał? Sprawdziłeś czy jakiś wałów na przebiegu nie ma? Generalnie co to za auto bo niewiele aut opłaca się sprowadzać do Polski :smile4: Jeśli nie jest to coś z dużym silnikiem (tutaj płaci się podatek m.in. od mocy) albo ten pojazd nie był  puknięty, nie miał uszkodzonego sprzęgła/rozrządu albo nie miał > 260k km bo takie wozy są dla tutejszego rynku niechodliwe i te stanowią łakomy kąsek dla grażowców/handlarzy to nie powinno się go opłacać sprowadzać do Polski bo finalnie jego cena wyniosła by z 20 czy 30% więcej niż tych sprzedawanych w kraju.

Edytowane przez Marcinn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oli-r

Kolego w dużym skrócie-szukam kogoś kto chciałby zadzwonić do tego DIV numer jest w linku który podałeś i powiedzieć o co chodzi,zapytać czy coś można zrobić,czy warto .Ja języka nie znam i sam tego nie zrobię,a polscy pośrednicychcą spore pieniądze za zajęcie się sprawą bez gwarancji powodzenia.Zostałem oszukany i próbuje z tego wybrnąć.Umowa jest na człowieka z 1dowodu(starszego).Jestem zwykłym człowiekiem który nie bywa za granicami tylko zapier..na etacie w kraju za 1800zł wieć proszę o pomoc a nie dobre rady-myślę że jeden telefon do belgijskiego urzędu wyjaśniłby sprawę -i o to głównie proszę.Proszę podać jakiś kontakt to zadzwonię,wszystko wyjaśnię bo tak by było prościej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Odpisuje teraz bo wróciłem właśnie do domu.

Telefon do DIV nic Ci nie da, to jest Belgia tu są procedury momentami do potęgi n względem tego co jest w polskich urzędach. Skoro polski WK nie postąpił na zasadzie jeśli nie będzie 2 części to nie zarejestrujemy tylko wysłał do Belgi zapytanie to nie pozostaje nic innego jak tylko cierpliwie czekać 3 a może 4 tygodnie. Nie ma sensu dublować działań polskiego WK z kimś tu na miejscu bo to nic nie da a się tylko wykosztujesz niepotrzebnie.

W poprzedniej swojej wypowiedzi napisałem Ci byś posprawdzał czy umowa K-S i np. to co było w ogłoszeniu  (zrobiłeś zrzut obrazu tego ogłoszenia? jeśli nie to wyszukaj może jeszcze jest kopia tego w necie, bo być może było tam popularne wśród handlarzy sformułowanie auto opłacano gotowe do rejestracji całościowy koszt ~ 280 zł ) jest zgodne ze stanem właściwym tj. czy przebieg się zgadza itd. W takiej sytuacji jakiej się znalazłeś odstępował bym od tej transakcji i zwrócił to auto sprzedającemu.

Przemyśl sobie bez emocji jak byś chciał załatwić tą sprawę? Czy wyobrażasz sobie że ktoś podjedzie czy może zadzwoni albo napisze do DIV że nie ma 2 części dowodu i załatwi to za Ciebie? Na dobrą sprawę w co 4 czy 5 ogłoszeniu na 2dehands.be sprzedający pokazują fotografie dokumentów więc zapewne tutaj bez pełnomocnictwa i jakiegoś wskazania tego kto jest teraz właścicielem się nie obędzie. Znając praktyki handlarzy pewnie od czasu zbycia auta przez ostatniego belgijskiego właściciela masz z 2 czy więcej umów (pierwsza właściciel-handlarz belgijski a potem może kolejna jest z handlarzem z polski i finalnie ostatnia na Ciebie). Teraz sobie wyobraź że którejś z umów po drodze nie ma i dodatkowo to że trzeba będzie część z nich przełożyć na stosowny język czy to niderlandzki czy francuski.

Jeśli już napisałeś tutaj na forum to o ile masz umowę sprzedaży od właściciela z dowodu rejestracyjnego (tego obecnego oczywiście czyli ta "najświeższa" część z autem) to napisz sobie na forum wątek że szukasz pomocy od ludzi mieszkających (i tu sobie sprawdzasz w jakim rejonie Belgii mieszka zarówno belgijski handlarza jak i właściciel z DR) w danym regionie i następujących miastach. Jak jest to ten sam region i może bliskie siebie miasta to może ktoś ogarnie tą sprawę na zasadzie że się pofatyguje czy do tych byłych belgijskich właścicieli czy do garażowca i zapyta o to czy przypadkiem nie mają u siebie tego brakującego dowodu. Myślę że na taką pomoc może się jeszcze ktoś z forum pokusić ale by załatwiać formalności w urzędach itd to raczej bez zlecenia sprawy kancelarii prawnej i tłumaczenia kilku stron przez tłumacza przysięgłego się nie obędzie. 

Jeśli już koniecznie chcesz komuś zlecić poprowadzenie tej sprawy z DIV to wyszukaj sobie w ogłoszeniach na forum osoby które zajmują się "formalnościami" i może u nich spróbuj szukać pomocy a nie rozpaczliwie pisać podając nr. tel. bo to może się skończy tym że ktoś świeżo zalogowany czy mający niecne zamiary odpisze, oddzwoni i powie przelej mi tyle i tyle kasy na konto bo muszę mieć na telefon, paliwo itd. potrzebne do załatwienia tej sprawy.

 

PS od tej strony zaczynają się oferty "pomocowe"

https://www.belgia.net/classifieds/category/5-firmy-transport-różne-usługi/?page=2  Ogłasza się tam m.in.  ktoś kto ( http://www.kgm-management.be) świadczący pomoc w j.francuskim i masz tam dodatkowo cennik więc może warto było by im przedstawić powyższą sprawę lub innej podobnej firmie która zapewne lepiej a na pewno bardziej profesjonalnie rozezna powyższą sprawę od osoby indywidualnej?

Edytowane przez Marcinn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mariuszk

Witam. Mam takie pytanie. Pierwszy raz kupiłem samochód w Belgii i żeby pojechać nim do Polski potrzebuje blachy zjazdowe na ok 2 miesiące. Moje pytanie brzmi: od czego muszę zacząć w załatwieniu tych tablic? Auta jeszcze nie mam ponieważ właściciel ma zrobić przegląd i odezwać się do mnie. Jakich potrzebuje dokumentów do zakupu blach? Bo żeby jechać po auto muszę już je mieć . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×