Skocz do zawartości
Belgia.net

Polska firma z belgijskim TVA

Rekomendowane odpowiedzi

Dawid92

Żaden problem. Wystarczy założyć firmę tutaj. Trzeba udać się do księgowej a ona pokieruje i załatwi resztę. Wiąże się to z kosztami o ile ma to być BVBA SPRL.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr
28 minut temu, Dawid92 napisał:

Żaden problem. Wystarczy założyć firmę tutaj. Trzeba udać się do księgowej a ona pokieruje i załatwi resztę. Wiąże się to z kosztami o ile ma to być BVBA SPRL.

Nie przeczytal Pan dokladnie - to ma byc firma zalozona w PL z numerem TVA belgijskim.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dawid92

Pytanie brzmiało... Jak uzyskać TVA (BTW)? Logiczne że trzeba firmę założyć w Belgii a nie w Polsce. Czego nie zrozumiałem? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dawid92
10 godzin temu, Evunia napisał:

A gdzie wtedy chcesz placic podatki?

Podatki płaci się zawsze w kraju gdzie zarejestrowana jest firma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr
6 minut temu, Dawid92 napisał:

Pytanie brzmiało... Jak uzyskać TVA (BTW)? Logiczne że trzeba firmę założyć w Belgii a nie w Polsce. Czego nie zrozumiałem? 

Własnie tego - ze firma założona w PL, a tu możliwość wystawiania faktur, a nie rachunków. Dlatego ja odpisalem To tak jak by Pan chcial dla obywatela belgi uzyskać w PL numer NIP.¨ 

 

Edytowane przez v135pr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dawid92

Oboje wiemy że takiej możliwości nie ma. Poza tym... Czym różni się faktura od rachunku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Evunia

David 92-dlatego tez spytalam, bo czasem osoba ktora chce otworzyc dzialalnosc nie jest nawet poinformowana i nagle przychodzi jej szara koperta, a on sie dziwi dlaczego.

Edytowane przez Evunia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Założycielowi wątku chodzi o uzyskanie belgijskiego numeru BTW  na potrzeby VAT-u, a nie o płacenie podatku dochodowego i związanej z tym  strasznej "szarej koperty".

8 godzin temu, v135pr napisał:

A tym, ze firmy zalozone w PL i wykonujace uslugi w BE są na ryczałcie, a  nie na VAT.

Są na obu, ryczałt dla dochodów i vat-ue bez którego nie można wystawiać faktur belgijskiemu kontahentowi (system VIES).

O procedurę najlepiej zapytać Centralne biuro VAT w Brukseli dla podmiotów zagranicznych

Centrum Buitenland
Kruidtuinlaan 50 Bus 3410
1000 Brussel
E-mail: [email protected]
Tel: 0257 740 50

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m-klementowski

a co gdy ja pracowałem w belgi na belgijskich kontraktach  a teraz otworzyłem działalność w Polsce i przyjechałem spowrotem do belgi żeby świadczyć usługę  na własnej działalnośći  A1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Falon

To już raczej nie dotyczy tematu.. Skoro wcześniej pracowałeś na belgijskich kontraktach a teraz masz działalność i to w Polsce to dwie różne rzeczy. Sam już nie wiem jak to jest z A1 bo ciągle coś zmieniają....W przypadku posiadania dzialalnosci w Be. Znam kilka osób które pozamykały swoje independant etc i przeniesli się na A1 zeby placic mniejsze skladki itp. Nie wnikając w szczegóły nie za dobrze na tym wyszli niektórzy. Jesli traktujesz prace w Be jako przelotny interes to a1 jest chyba ok ale nie na dluzej..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×