Skocz do zawartości
Belgia.net

niezapłacony podatek

Rekomendowane odpowiedzi

radwach

Chodzi mi bardziej czy mogą mnie zwindykować przez polski urząd skarbowy albo przez komornika, bo to ze będą wysyłać ponaglenia to wiem. Mój znajomy nie zapłacił podatku w Holandii i przez 5 lat mu wysyłali prośbę o zapłacenie podatku, a po 5-ciu latach dostał pismo ze sprawa się przedawniła. Ale to było jakieś 8 lat temu więc mogły się zmienić przepisy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pawelnov

Wydaje mi się ze z Belgii mogą Cie przez komornika załatwic w pl. Zależy czy dziala tutaj w porozumieniu z Polską Europejski tytuł egzekucyjny a wydaje mi sie ze tak. Teraz te przepisy sa sprawniejsze i latwiejsze do egzekwowania.

Wiem że np. miedzy Polska i Danią ten tytuł nie działa wiec komornik z Polski tam Cie nie znajdzie i w druga strone.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Lepiej zapłać - bo w PL jak coś masz, to cie komornik bez skarpetek zostawi. A ponadto będziesz miał drogę do Belgii zamkniętą, bo jak Cie tu nawet przy zwykłej kontroli drogowej chwycą to pierdel masz jak w banku.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Peter1

Jesli przepracowales caly rok a wnioskujac z tego ze tak bo nie chcesz zaplacic podatku bo jest wysoki wiec napewno przysluguje ci pieniadze wakacyjne od panstwa wiec poprostu oni sobie czy w ten czy w inny sposob odbiora potrancajac ci z wakacyjnego oczywiscie plus bardzo duze odsetki moj znajomy okolo 3 lat temu tez chcial sie wymigac to tak go potraktowali a ze z odsetkami wakacyjnych pieniedzy mu nie starczylo to go jeszcze scigali na koncu z 1600 podatku zrobilo sie 3000 wiec lepiej jest zaplacic mozesz sie z nimi dogadac na raty itp 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Ludzie tutaj (na portalu belgia.net) opisywali że o kilkadziesiąt euro w Polsce ich ścigali w zw. z mandatem za parkowanie/jazdę bez biletu, a podatku za xxx czy xxxx € mieli by nie wyegzekwować? Mieszkamy w fiskalnym kraju, gdzie dodatkowo zwykli ludzie bywają bardziej skąpi od przysłowiowych Szkotów więc nie liczył bym na przedawnienia i na to że się uda.

W ostatnim tygodniu kupiłem używany TV z ogłoszenia na kapazie, gdzie w chwilę po zapłaceniu należności dotychczasowy właściciel (rodowity starszy ok.50-60 letni Belg z camperem na podjeździe) zaczął wyciągać baterie z pilota... Finalnie po moim wytrzeszczeniu oczu i widoku opadniętej szczęki stwierdził że w gratisie dodaje te baterie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×