Skocz do zawartości
Belgia.net

Rekomendowane odpowiedzi

palin

Witam.

Mam krotkie pytanie. Czy w tej chwili limosa jest obowiazkowa czy wystarczy certyfikat A1 by moc pracowac w Belgii?

Wyczytalem ze zgodnie z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości z dnia 19 grudnia 2012 roku, za niezgodny z europejskimi swobodami uznano obowiązek wypełniania deklaracji Limosa przez delegowane do pracy w Belgii osoby samozatrudnione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
belg1

to prosze wejsc  na budowe od nowego  roku pow. 500ys euro bez limosy, ponadto  obowiązkowa jest  rejestracja  na  checkinatwork - 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
seniu001

witam posiadam a1 od nowego roku ale nie zakladalem limosy bo niektorzy twierdza ze nie trzeba , wystawilem juz jeden rachunek .

czy musze otworzyc ta limose czy nie i czy bedzie problem ze juz jeden rachunek wystawilem, wiekszosc robie na czarno tylko raz na 3 miesiace mam 1 rachunek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
seniu001

ale ktos pisal ze wszly nowe przepisy ze niby juz nie trzeba miec limosy ??

moze ktos cos wie wiecej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Evunia

Sektory transportowe, artystyczne i biznesmenow moga byc zwolnione z obowiazku deklaracji LIMOSA.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RuntimeException

Witam,

Podczas dopinania formalności z przyszłym kontrahentem pani poprosiła o "Limosa".

Pewnie online to jakoś załatwię i to żaden problem na pewno, ale tak się zastanawiam jak to jest. Znajomy współpracuje w podobny sposób z belgijską firmą i mówi, że nie słyszał o tym słowie nawet nigdy. :)

Ktoś się orientuje? Ja czegoś nie rozumiem, czy coś się pozmieniało na przestrzeni ostatnich lat w tym zakresie?

Jeżeli chodzi o branżę to jest to konsulting związany z oprogramowaniem, w branży stanowisko nazywa się Application Architect, a usługi będę sprzedawał jako moja prywatna działalność gospodarcza założona w Polsce.

Dodam, że na wstępie pani poprosiła też o A1, C450 i 276c2. Poczytałem przez 5 minut o tym i gdy zapytałem, czy to na pewno mnie dotyczy, odparła, że w moim przypadku tych dokumentów nie potrzebuję, ale Limosa owszem.

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

A wracając do znajomego - coś Pana kreci. Ja będąc zatrudniony w Niemczech i delegowany do Belgii tez miałem ten druk Limosa. Zostałem poinformowany, ze muszę go mięć stale przy sobie, bo w przeciwnym wypadku mogę przez miejscowa inspekcje pracy zostać ukarany mandatem. Zastanawiające jest wiec w jaki sposób Pana znajomy o niej nie słyszał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RuntimeException

U la la... Roszada postów nastąpiła. ;)

v135pr, to do mnie skierowany post rozumiem?

Odpowiadając: Nie wiem, może. Też mnie to ciekawi, szczególnie, że jestem świeży w temacie, a czasy trudne i Belgia też jest dość specyficznym (wymagającym nieco więcej biurokracji) krajem. Zakładam, że kiedyś mogły być inne zasady świadczenia usług jako firma z obcego kraju w UE albo po prostu nie kojarzy, bo to dawno było, przecież to tylko jakiś papier, który raz wyrabiasz, oddajesz komuś i zapominasz... Albo nie wiem, coś innego. Teraz czasy niespokojne to i zasady współpracy między krajami się zmieniają. Może nie było to obligatoryjne kiedyś dla każdego.

W każdym razie, dla innych zostawię tylko info, że cały ten certyfikat Limosa można za free i w 10 minut wygenerować sobie w tym serwisie:

http://www.limosa.be/

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RuntimeException

Chociaż teraz jak czytam to od 2007 ta Limosa jest obowiązkowa. Hm... Ciekawe... To jak to się stało, że przez kilka lat w Irlandii o tym ani razu nie słyszałem? Hm... Chyba różnie to z tym jest, haha... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×