Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
goseska

Nauka j. polskiego dla dzieci (pisanie, czytanie)

1 post w tym temacie

Wraz z koleżanką mamy pomysł na zorganizowanie weekendowych lekcji jezyka polskiego dla dzieci. 

Jest to propozycja dla rodziców, dla których bardzo ważna sprawa jest to, aby dziecko potrafilo pisać i czytać w ojczystym języku, znalo wiersze, piosenki, których uczą się dzieci w Polsce, znalo wartości patriotyczne. Przy okazji dziecko miałoby stały kontakt z innymi dziećmi polskojezycznymi. 

Wiemy, że natłok obowiązków zawodowych i domowych czesto nie pozwala rodzicom na poświęcenie dziecku wielu godzin przy nauce polskiego.

Jest to szczególnie pożyteczne rozwiązanie dla rodzin, które nie wiążą swojej przyszłości z Belgia i chcą wrócić do Polski za kilka lat. Wówczas dziecko ma już podstawy programowe i nie musi zaczynać od początku. Uczac w domu wlasne dzieci korzystamy z podręczników, które obowiązują w Polsce. 

Bardzo prosimy o reakcję na nasz pomysł. Wiemy, że warto to zrobić dla dzieci. Pytanie, czy będzie zainteresowanie? Na pewno zaczelybysmy od grupy dzieci 6-7 letnich, takich, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem polskim. Lekcje odbywalyby się w Blankenberge tj wybrzeże Zachodniej Flandrii. 

Pozdrawiamy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0