Skocz do zawartości
Belgia.net

3 miesiące i dopłata?

Rekomendowane odpowiedzi

lisek45

Witam,

Czy to możliwe że za 3 miesiące pracy w 2015 w Belgii nie będąc rezydentem bo dowód miałem dopiero w lutym 2016 rozliczając się sam mam ponoć do dopłaty 570/600 euro?

zarobiłem 4800 euro brutto,podatku zapłaciłem około 550,nie mam dzieci,ponoć jakieś przepisy się zmieniły.A kwota wolna od podatku około 7500 euro?nadmieniam że w Polsce zarobiłem około 30.000 brutto za 9 -cy z tych pieniędzy się rozliczyłem razem z dochodem belgijskim w Polsce.

Miał ktoś podobny przypadek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pawelnov

Dziwne ja w 2014 roku za listopad i grudzień bez dowodu belgijskiego miałem zwrot około 500 euro przy zarobkach lekko ponad 4000 euro brutto i podobnie jak Ty jestem kawalerem bez dzieci.  

Rozliczenie zrobiłem dopiero początkiem 2016 roku ponieważ jako że nie miałem adresu tutaj w 2014 nie dostałem żadnej koperty i pisma z urzędu, więc wszystko załatwiałem w Brukseli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisek45

No właśnie na logikę coś tu nie gra,jeśli w tym przypadku mam do oddania 600 euro to le oddam za cały rok?

Słuchaj sprawa wygląda tak że księgowa już wysłała tą kopertę czy sprawa jest ewentualnie do odkręcenia jesli wyszło by na moje ze jednak mam zwrot jak poszedłbym z dowodem do tutejszego urzędu skarbowego.

W połowie roku mówiła że mam zwrot 600 euro a dziś że dopłatę?dom wariatów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pawelnov

W Belgii jest podajże 3 lata na rozliczenie, więc korekty powinny być możliwe. 

Wybierz się do urzędu pokaż papiery i powinni Ci wstępnie oszacować co i jak. 

Ja ze zwrotem byłem odsyłany z Brukseli do lokalnego odpowiednika US a oni mnie zawrócili znowu do Brukseli.

Więc troszkę wychodziłem.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×