Skocz do zawartości
Blanca

Zarobki brutto = zarobki netto

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w sytuacji takiej pracuje od 14 wrzesnia na umowe 3 miesieczna jako winkelbedinde .Umowy jeszcze nie widzialam ,wiec nie podpisalam ,natomisat widzialam moj loonfische z wrzesnia czyli wyplate za 14 dni.Jakie bylo moje zdziwienie jak zobaczylam kwote brutto ktora rowna byla kwocie netto.Nigdy nie spotkalam sie z taka sytuacja.Przy najblizszej okazji zapytalam pracodawce dlaczego to tak wyglada i jakie to ma dla mnie konsekwencje.On mi powiedzial ze to dlatego ze on ma rabat jako mlody pracodawca nie musi placic tak jak normalnie i ze dla mnie to nie ma wiekszego znaczenia.Dzisiiaj udalam sie do zwiazkow do wydzialu prawnego i tam zostalam poinformowana ze za taki niski loon brutto to ta pani odradza mi pracowac i ze ta kwota jest podstawa w przeliczeniu wielu rzeczy miedzy innymi zasilku w razie utraty pracy czy wysokosci pensji.Nie wiem co mam robic ,a napewno nie chce podpisywac takiej umowy o prace bo nie tego sie spodziewalam, ale chyba nie mam wyjscia .Ktos ma jakis pomysl co najlepiej zrobic w tej sytuacji?

Edytowane przez Blanca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta