Skocz do zawartości
Belgia.net

Kredyt Na Mieszkanie Co Gdzie Jak Itp..

Rekomendowane odpowiedzi

justynamio

my też mamy w record i faktycznie niski procent Nie mieliśmy tam konta wcześniej Też załatwialiśmy u pana co ma biuro w domu na Anderlechcie

Witam.bardzo prosze o namiary do tego pana...dziekuje z gory:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
olek

mam pytanie jesli mam zalegaizowany zwiazek jako samenwonen i moj partner chce wziasc kredyt to  ja w banku tez musze mu podpisac zgode na ten kredyt? czy jestem tez zobowizana do spalcenia kredytu

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

NIE, mam kolezanke ktora jest mezatka i w zeszlym roku wziela kredyt. Zyje z mezem ale roznie to bywa.... miedzy nimi i dlatego wziela kredyt i kupila dom z klauzula,ze ona bierze kredyt  na siebie i dom jest tylko jej wlasnoscia.Ja wczesniej wmawialam jej ze to nie mozliwe,ale widzialam,ze jednak jest to mozliwe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

To zalatwia notariusz. Ale w przypadku, gdy takiej klauzuli sie nie zawrze jest sie wspolwlascicielem i rowniez trzeba splacac.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MinaM

Witam. Słyszałam ze Belgi jest jakaś zniżka w wysokości 6% przy zakupie pierwszego domu. Proszę czy ktoś cos wie na ten temat? Czego to dotyczy i czy ona przysługuje w każdym przypadku. Dziekuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

Witam. Słyszałam ze Belgi jest jakaś zniżka w wysokości 6% przy zakupie pierwszego domu. Proszę czy ktoś cos wie na ten temat? Czego to dotyczy i czy ona przysługuje w każdym przypadku. Dziekuje

Znizka gdzie u notariusza czy co? 6% BTW to jest przy remoncie domu  jak starszy niz 25lat.  Nie wiem czy sie zmienilo, bo pare lat temu jak kupowalam domek, to istnialo i pewnie ciagle istnieje, cos takiego jak 5% za notariusza jezeli kadastrale inkomen jest mniejsze niz 700e z ogonkiem, jezeli przekracza to placi sie 10%, ale trzeba niezapomniec ze jeszcze koszta za sporzadzenie akta dochodza oddzielnie u notariusza. I to przy pierwszej posiadlosci. Bo jak sie druga posiadlosc kupuje to juz podobno duzo wieksze koszta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

 

Witam. Słyszałam ze Belgi jest jakaś zniżka w wysokości 6% przy zakupie pierwszego domu. Proszę czy ktoś cos wie na ten temat? Czego to dotyczy i czy ona przysługuje w każdym przypadku. Dziekuje

Znizka gdzie u notariusza czy co? 6% BTW to jest przy remoncie domu  jak starszy niz 25lat.  Nie wiem czy sie zmienilo, bo pare lat temu jak kupowalam domek, to istnialo i pewnie ciagle istnieje, cos takiego jak 5% za notariusza jezeli kadastrale inkomen jest mniejsze niz 700e z ogonkiem, jezeli przekracza to placi sie 10%, ale trzeba niezapomniec ze jeszcze koszta za sporzadzenie akta dochodza oddzielnie u notariusza. I to przy pierwszej posiadlosci. Bo jak sie druga posiadlosc kupuje to juz podobno duzo wieksze koszta.

 

Przepraszam pomylilam sie te 6% jest przy remoncie domu, ale przy starszym niz 5 lat,

 

Goederen en diensten onderworpen aan het BTW-tarief van 6%

  • werk in onroerende staat met betrekking tot privéwoningen die ouder dan 5 jaar zijn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Ale juz od marca to info bedzie nieaktualne.Zmieniaja sie przepisy i bedzie 20 lat a nie 5.Wczoraj podawali w dzienniku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MinaM

<p>

Witam. Słyszałam ze Belgi jest jakaś zniżka w wysokości 6% przy zakupie pierwszego domu. Proszę czy ktoś cos wie na ten temat? Czego to dotyczy i czy ona przysługuje w każdym przypadku. Dziekuje

Znizka gdzie u notariusza czy co? 6% BTW to jest przy remoncie domu jak starszy niz 25lat. Nie wiem czy sie zmienilo, bo pare lat temu jak kupowalam domek, to istnialo i pewnie ciagle istnieje, cos takiego jak 5% za notariusza jezeli kadastrale inkomen jest mniejsze niz 700e z ogonkiem, jezeli przekracza to placi sie 10%, ale trzeba niezapomniec ze jeszcze koszta za sporzadzenie akta dochodza oddzielnie u notariusza. I to przy pierwszej posiadlosci. Bo jak sie druga posiadlosc kupuje to juz podobno duzo wieksze koszta.
Przepraszam pomylilam sie te 6% jest przy remoncie domu, ale przy starszym niz 5 lat,Goederen en diensten onderworpen aan het BTW-tarief van 6%
  • werk in onroerende staat met betrekking tot privéwoningen die ouder dan 5 jaar zijn

Dziękuje za informacje, pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
iruka

witam moze ktos cos wie co sie zmienilo z kredytami teraz jakie oprocentowanie jest mniej wiecej w banku oraz jaki procent bierze notariusz czy wlasny wklad jest koniecznoscia jak tak ile itp ... z gory dziekuje za info 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×