Skocz do zawartości
Belgia.net

Nieobecność Na Wyborach

Rekomendowane odpowiedzi

adorota

Witam, może ktoś sie orientuje czy istnieje jakaś możliwość żeby niepłacić kary za nieobecność na wczorajszych wyborach? z góry dziękuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewa1967

Obecność na wyborach jeżeli legitymujesz się jedynie polskim obywatelstwem nie jest obowiązkowa. Ja dostałam jakieś 3 miesiące temu pocztą zawiadomienie o wyborach i wyraźnie było napisane, że jeżeli chcę to mogę głosować. 

Tu dla Belgów każde wybory to rodzaj przymusu dlatego mają frekwencję 90% a nie jak u nas około 24%.Ponoć ostatnio za nieobecność nieusprawiedliwioną płacili 250 e.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Natychmiast wyslij dzis do urzedu miasta/dzielnicy list polecony z usprawiedliwieniem,ze z powodu waznych spraw rodzinnych musialas pilnie wyjechac do Polski; Ja tak i tez pare dni po wyborach wysylalam usprawiedliwienie, bo .... spoznilam sie 10 minut (myslalam ze bylo do 16h a bylo do 15h) :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adorota

Natychmiast wyslij dzis do urzedu miasta/dzielnicy list polecony z usprawiedliwieniem,ze z powodu waznych spraw rodzinnych musialas pilnie wyjechac do Polski; Ja tak i tez pare dni po wyborach wysylalam usprawiedliwienie, bo .... spoznilam sie 10 minut (myslalam ze bylo do 16h a bylo do 15h) :-)

Dzięki za informacje. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewa1967

No ale z tego co wiem jesli jest 90% frekwencji to jak to mozliwe ze PS wygralo?

 

Jeżeli masz tylko polskie obywatelstwo nie musisz brać udziału w żadnym głosowaniu, nie jest to żaden obowiązek!!!!! Ja już pisałam, że dostałam gdzieś w lutym zawiadomienie listowne o wyborach i w nim wyraźnie było napisane,że jeżeli chcę to mogę głosować ale nie jestem do tego zobligowana. Poza tym mój mąż jest Belgiem, on też to czytał i potwierdził, że nie muszę iść

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×