Skocz do zawartości
Belgia.net

upominek dla rodziny belgijskiej z polski

Rekomendowane odpowiedzi

iwka

Mój syn wyjeżdża do belgi i poproszono nas o słodycze ale nie wiem co możemy kupić bo to kraj najlepszych czekolad. PProszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Podroznik

Witam, jeśli ma to być coś słodkiego to może jakieś kukułki, michałki, krówki ? Delicje ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bognap43

Moze torciki wedlowskie.W mojej pracy chetnie jedza prince polo zawsze przywoze jak jestem w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nostress111

Jeśli nasze Polskie słodycze to mamy - Wedel, Wawel, Goplana, Jutrzenka itp. Naprawdę można nabyć drogą kupna pyszne łakocie, niekoniecznie czysto czekoladowe. I tak mowa o piernikach czy chałwach... Jedno jest pewne, że gdy poświęci się trochę czasu na szukanie czegoś oryginalnego to z pewnością się to znajdzie. Wiadomo że nie w sklepie osiedlowym ale w bardziej wyrafinowanych miejscach. Warto też przedstawić swoją sprawę u sprzedawcy, jeśli trafi się na ,speca' w tej dziedzinie to efekt będzie murowany

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nostress111

Trudno ukryć że sprawa byłaby dużo łatwiejsza gdyby chodziło o coś z przemysłu wędliniarskiego he he

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
azza

Z tego co sie orientuję,to doskonałe na prezent jest Ptasie Mleczko z Wedla w takich metalowym pudełeczku:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bognap43

A jest jeszcze krakowski kredens i oni tez maja fajne rzeczy ladnie opakowane,rozne ciasteczka ,kukulki w pudeleczkach i wiele innych. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Jak ktos wyzej napisal u mnie w pracy tez lubia prince polo,torciki wedlowskie.Niestety "nasze" polskie slodycze coraz bardziej, moim zdaniem "schodza na psy".Wlasnie rozpoczelam ptasie mleczko (nowe opakowania sa pakowane w 2 rzedach w folii plastikowej,mniejsze kawalki i w smaku beeeee (kupione miesiac temu) a te kupione w grudniu pakowane po staremu i duze lepsze. Chalwy tu fulll najlepszej tureckiej, pierniki-niemieckie tez moim zdaniem lepsze od pl. Mysle,ze lepiej kupic jakas bombonierke efektownie zapakowana w metalowym pudelku niekoniecznie pyszna, dla pani (ja ostatnio kupilam szefowej) zestaw malych butelek miodu pitnego z alkoholem ,albo wisniowke, dla dzieci po kartoniku principolo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nostress111

Tak, duża bombonierka, oby błyszcząca he he. A w smaku nie musi być dobra, bo przecież nie smak jest najważniejszy. Nie książka ważna a okładka???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Podroznik

A ja myślę że po tylu propozycjach, autor tematu powinien coś wybrać :) Tylko mi apetytu narobiliście przy okazji. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nowekonto

mi tez przyszly do glowy sliwki w czekoladzie, w zasadzie to nie lubie polskich slodyczy typu kukulki, krowki, iryski itd :) ptasiego mleczka nigdy nie lubilam, a bombonierki...? wstyd moim zdaniem pokazywac sie z takim czyms... chyba ze sie cos zmienilo w tej kwestii ale wydaje mi sie ze sa takie jak 10lat temu(a najbardziej to mnie rozwalaja te komunijne ze zdjeciem jakiegos obcego dziecka).

zainwestowalabym za to w batony typu prince polo/princessa w roznych smakach :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jestemtu

Pierniki z nadzieniami , cukierki ze sliwka w srodku..A najlepiej nic nie kupowac, bo nie ma co rozpieszczac bo pozniej bedzie trzeba caly czas cos dawac .Lepiej samemu operdolic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×