Skocz do zawartości
Belgia.net

Protokół przedmałżeński

Rekomendowane odpowiedzi

mmagdamia

Witam!Czy ktoś spisywał tu w Belgii protokół przedmałżeński.My bylismy wlasnie w polskim kościele,i za spisanie protokołu zazyczyli se 250 euro.Czy tak to wygląda wszędzie?Uważam,że troszke przesadzili,szczególnie,ze w Polsce w mojej parafii ksiądz też zazyczył sobie duża sumkę.No coż,jeśli nie ma innego wyjścia?!Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mmagdamia

Za ślub w mojej parafii wyszło 1500 zł,plus 200 zł za akta chrztu moje i narzeczonego.Wiec jeszcze te 250 euro tu za samo spisanie protokołu,i dodajmy jeszcze ceny kursów przedmałzenskich,jak również poradni wymaganej u mnie-wyjdzie niezła sumka.Szok!!!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

No cóż - muszą się spieszyć by nabić kapuchy, bo jak ich ciapane zdelegalizują, to bezie jak znalazł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mmagdamia

Dlatego moje pytanie:czy spisanie protokołu tuaj MUSI tyle kosztowac?czy jest inne wyjście?Prosze o podpowiedzi!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

A na czym polega taki protokol i czemu go trzeba robic? My bralismy slub 8 lat temu i tego nie bylo....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mmagdamia

Pandora,myślę,ze istniał,tylko Wy mieliście szczęście,i nie musieliscie tu spisywać.Pewnie ksiądz zgodził sie na spisywanie w Polsce.Nasz ksiądz stwierdził,ze 3 miesiące poza parafią mieszkamy,więc już nie jesteśmy Jego parafianami,i mamy spisywać protokół tam,gdzie obecnie przebywamy.I tak to wygląda :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

OOO to znaczy ze moj parafialny ksiadz jest ok ;) ale wiecie co mnie najbardzoej uderzylo. Pojechalismy do parafii mojego meza zeby wzias zaswiadczenie o tym ze byl do chrztu , komuni i bierzmowania i musielismy za to zaplacic!!! Bylam bardzo zbulwersowana bo przeciez jego rodzice placili dla ksiedza za wszystkie te sakramenty. Jestem wierzaca ale uwazam ze ksieza w Polsce to mafia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mmagdamia

Pandora,o tym już nie wspomnę-za akt chrztu mój zazyczył 100 zł,i za narzeczonego 100 zł-Masz rację-to robi się mafia!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×