Skocz do zawartości
Belgia.net

Zarobki Elektryka

Rekomendowane odpowiedzi

v135pr

Witam

 

Czy trudno znalesc - poszukiwani sa elektrycy zarowno przez pseudo firmy ¨belgijskie ¨ jaki i firmy belgijskie. Firmy belgijskie maja bardzo wysokie wymagania - oprucz bardzo dobrej znajomosci elektryki wymagaja rowniez znajomosc automatyki przemyslowej, elektroniki. Formy zatrudnienie sa rozne: od podwykonawcy ( najepiej wlasna firma w Polsce ) do pracownika kontraktowego. Wynagrodzenia to tez temat rzeka : krotko mowiac od 8 do 12€/brutto. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
natalie

nie przesadzaj sprzataczka ma 12 euro ...........25 euro z wlasna dzialalnosca jako pracownik z prawdziwego zdarzenia ok 15 euro brutto normalnie ..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
natalie

Ty tez nie przesadzaj oczywiscie ze znajomosc jezyka jest potrzebna a uprawnienia wszedzie sa uznawane ....o 50 e/h nigdy nie slyszalam ...ale moze Ty tyle zarabiasz ....nie wiem 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
xxxxx

nie przesadzaj sprzataczka ma 12 euro ...........25 euro z wlasna dzialalnosca jako pracownik z prawdziwego zdarzenia ok 15 euro brutto normalnie ..

Zdziwi sie Szanowna Pani, ale zeby dostac jako pracownik ~ 15€ to trzeba sie legitymowac dyplmem inzynierskim, codziennie dostaje po kilka ofert - stad wiem duzo w tym temacie. Co do 25€ przy wlasnej dzialalnosci to tez jest to .......... majac wlasna dzialalnosc najczesciej prace wykonuje sie w totalu, czyli wszystko zalezy od zleceniodawcy. O podwykonastwie to nawet nie pisze, bo wiadomo, ze dostaje sie stawke pomniejszona o prowizje ¨wykonawcy¨. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
natalie

To gdzie tak placa pracownikom we Flandrii??? Bo teraz tej holoty za duzo najechalo ktora psuje rynek  poza tym moj maz juz 6 lat temu pracowalza stawke 15 euro brutto na godz dlatego dziwi mnie ze tak cen spadly 

Edytowane przez natalie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

To gdzie tak placa pracownikom we Flandrii??? Bo teraz tej holoty za duzo najechalo ktora psuje rynek  poza tym moj maz juz 6 lat temu pracowalza stawke 15 euro brutto na godz dlatego dziwi mnie ze tak cen spadly 

Akurat  ¨ holoty ¨ to nie zatrudniaja. Zeby dostac prace we Vlaamskiej firmie to trzeba przejsc procedure rekrutacyjna, okazac sie odpowiednimi dokumentami potwierdzajacymi wieloletnia praktyke i odpowiednie wyksztalcenie - samo ¨.... znam sie na tym ¨ to za malo. Zgadzam sie z przedmowca xxxxx, ze place nie sa rewelacyjne, zarowno te oferowane przez agencje posrednictwa jak i te po okresie pracy dla tychze agencji. Przykad: ¨......poszukujemy elektrotechnika utrzymania ruchu w przemysle spozywczym itd itp wymagania to okolo pol strony arkusza A4 i wynagrodzenie........ 7,5€/netto. Elektryk dzwigow kolo Antwerpii - 11, 43€/brutto. Elektryk  - instalacje w domkach kempingowych 10,50€/brutto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
natalie

no to wlasnie szukaja holoty za taka smieszna stawke przez rozne agencje bo chyba nie ludzi z "odpowiednimi dokumentami potwierdzajacymi wieloletnia praktyke i odpowiednie wyksztalcenie ". ;)z drugiej strony instalacje w domkach kempingowych to chyba nie taka skomplikowana praca co ?dlatego taka niska stawka bo agencje zarabiaja gruba kase za szukanie takich ludzi ,ktorzy sa gotowi do pracy za miske ryzu 

Edytowane przez natalie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pioter77

To może ja przedstawie jak to wygląda/ło u mnie. Pracę znalazłem przez interim w firmie flamandzkiej zatrudniajacej około 20 elektryków. Robimy elektryke w większych obiektach typu szpitale. Od zapisania się w interimie do podjecia pracy mineły jakieś 2 mc. Początkowa stawka 12,5 brutto. Po 8 miesiacach podpisałem stałą umowę na 12.91 brutto. Ogólnie jest tabela minimlanych stawek uzgadniana między związkami a pracodawcami lub jakoś tak. http://www.cgslb.be/uploads/media/recueil-cct-electriciens.pdf   tu na str 30-31 są te stawki, a w całym dokumencie masz opisany podział na grupy itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Na polskiej działalności jako podwykonawca robią już za 12e/h brutto, chętnie się dowiem gdzie dają 25e :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Na polskiej działalności jako podwykonawca robią już za 12e/h brutto, chętnie się dowiem gdzie dają 25e :)

To bardzo proste. Zostajesz zatrudniony jako podwykonawca . Wykonawca - najczesciej ktos kto posiada tu zarejstrowana dzialalnosc bierze 25, a Tobie ( jesli masz farta) odpala 12, bo najczesciej jest to okolo 10. Kilka tygodni temu zaoferowano mi wykonanie instalacji elektrycznej ( takiej ala intelligent house ). Po przekalkulowaniu wyszly mi koszty samej robocizny jakies 6000€ ( belgijska firma z Antwerpii oszacowala usluge na 11000€) - mnie natomiast zaoferowano 1500€. Wiem, ze kosztorys sporzadzony przez zleceniobiorce opiewal na 8000€ - teraz juz Pan wie gdzie daja elektrykowi 25€? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pawlogen

Witam

Ja pracując w firmie polskiej podwykonawczej zrabiam 10 e/h, pytałem belgów z którymi pracujemy i mówią o stawkach 16e/h więc nie  mam pojęcia skąd wy Ludziska bierzecie 12 brutto już o 7,5 netto nie wspomne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Witam

Ja pracując w firmie polskiej podwykonawczej zrabiam 10 e/h, pytałem belgów z którymi pracujemy i mówią o stawkach 16e/h więc nie  mam pojęcia skąd wy Ludziska bierzecie 12 brutto już o 7,5 netto nie wspomne

http://www.cgslb.be/...lectriciens.pdf  a stad - Polak otrzymuje przy zatrudnieniu jako pracownik najnizsza z mozliwych stawek ( czasami jak nie jest zbytnio kumaty to i mniej niz najnizsza ). 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Artur9

Od jakiegoś czasu stawki spadają i rynek robi się coraz bardziej ciasny.

 

Jeśli ktoś nie ma realnego doświadczenia w zawodzie to niech przestanie podawać fikcyjne informacje.

 

Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia i widać jakie są zarobki.

 

Oczywiście osoba znająca biegle język i mająca wiele lat doświadczenia w Belgi może zarobić więcej.

 

Jednak podając stawki dla osób z własną działalnością zastanówcie się ile ta osoba musi jeszcze odprowadzić z tego co zarobi.

 

I tak po za tematem:

 

Sytuacja się pogarsza przez amatorów którzy myślą, że mają super doświadczenie a robią chałturę najlepszym przykładem są Polacy którzy nawet na tym forum dają ogłoszenia w stylu : Hydraulika, elektryka, gipsy szybko tanio i solidnie.

 

Czepcie się ludzie swojej roboty.

 

Zabieracie innym pracę wpieprzając się w ich zawody i nie szanujecie swojego zawodu co za tym idzie wszyscy muszą obniżać stawki aby się utrzymać na rynku a później łapczywy "złota rączka" narzeka że nie ma zleceń.

 

Elektryk nie robi gipsów.

 

A płytkarz nie zrobi dobrze instalacji.

 

Ogarnijcie się!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×