Skocz do zawartości
Belgia.net

Poszukiwanie Pracy

Rekomendowane odpowiedzi

prfiz

och... znów poszukuje pracy :/ najgorsze , że nic się nawet nie kroi w moich regionach (liege, verviers)

jakby ktoś cos poczta pantoflową mógł przekazać  to byłbym wdzięczny .

Byłem znów w interimach  w jednym nawet próbowałem z moimi super podstawami francuskiego , ale chyba się nie bardzo dogadałem  no ale ciężko tak tylko z angielskim i polskim w ogóle ...

pozdrawiam , a dla szukających pracy ... Wytrwałości i szczęścia ! 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna3001

Witam. W związku z planowanym przeze mnie wyjazdem do Belgii mam pytanie. :) Jestem studentką i chcę wyjechać na wakacje do Hasselt do chłopaka, który tam pracuje. Mieszkanie mam "załatwione", ponieważ będziemy mieszkali w wynajmowanym pokoju. Niestety nie mam możliwości meldunku, pokoje wynajmowane są przez pośredników pracy a właścicielka nikogo tam nie melduje. Zastanawiam się czy w takim razie mam jakiekolwiek szanse na pracę. W sumie mogę pracować wszędzie, dodam jeszcze, że  znam tylko język angielski w stopniu dobrym. Zdaję sobie sprawę, że żeby dostać lepszą pracę w Belgii trzeba znać niderlandzki albo francuski. Nie mamy pojęcia jak wygląda szukanie pracy w Belgii, bo chłopak wyjechał do pracy przez agencje. Czy jeżeli poszukam w restauracjach, pubach, sklepach na zmywak albo wykładanie towaru to jest jakakolwiek szansa znalezienia pracy? Zdaje sobie sprawę , że byłaby to praca na czarno... Jeżeli jest inna możliwość to jak mam szukać pracy? Przez agencje? Możecie jakieś polecić? Będę ogromnie wdzięczna za każdą informację. Mój chłopak ma dobrą pracę, ja chciałabym mieć jakąkolwiek na rok. Biorę pod uwagę wzięcie dziekanki. bo mamy dość rozłąki, ale nie wiem czy ma ona sens jeżeli się okaże, że mój pobyt generuje tylko koszta. Każda informacja jest dla mnie na wagę złota. ! :) Pozdrawiam serdecznie :) 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
azza

Licz sie z kosztami,nie ma czegoś takiego jak "praca na czarno"!

.Po przyjeździe do Belgii z zamiarem dłuższego pobytu masz osiem dni, by wybrać się do urzędu miejskiego i zameldować.Prawo to jest rygorystycznie przestrzegane.Jako poszukująca pracy dostaniesz numer identyfikacyjny – coś w rodzaju polskiego numeru PESEL – i tymczasową kartę pobytu (w Walonii – „bijlage 19”, we Flandrii – „annexe 19”), ważną przez okres nie dłuższy niż trzy miesiące.Obowiązek nie dotyczy osób zamieszkujących w hotelach, pensjonatach itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna3001

"Obowiązek nie dotyczy osób zamieszkujących w hotelach, pensjonatach itp." To oznacza, że jeżeli będę mieszkała w pensjonacie nie dostanę numeru identyfikacyjnego? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ajsha
Dnia 3/13/2014 o 12:37, Gość Joanna24 napisał:

a skąd jesteś?

Przeciez jest biuro daust tam szukają do pracy a potem mozna znalesc na swoją reke .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×