Skocz do zawartości
Belgia.net

Poszukiwanie Pracy

Rekomendowane odpowiedzi

ewelinka66

Witam od miesiąca dodaje ogłoszenie ze szukam pracy ale bez żadnych odzewów chociaż wiem ze teraz trudno o prace tutaj ale ciekawi mnie to czy w ogóle ktokolwiek znalazł prace poprzez dodanie ogłoszenia ze poszukuje?? proszę podzielcie sie swoimi przemyśleniami, ja doszłam do wniosku ze muszę znaleźne inny sposób na zdobycie pracy  :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Podroznik

Znajomy też tutaj w ogłoszeniach belgia net znalazł pracę pół roku temu i do dziś tam pracuje, ogłoszenie dodane przez Polaka ale praca była dla belgijskiej firmy. Często można znaleźć dobrą pracę na początek poprzez interim, wysyłać cv po różnych biurach pracy, interimach itp. szukać ogłoszeń w prasie belgijskiej też. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Nie moge nic powiedziec o pracy dla kobiet w moim regionie . Ale jesli chodzi o męzczyzn to raczej jesli ktoś chce i zna trochę jezyk to nie ma problemu . W interimie czeka sie 2-3 tygodnie i znajdują prace . Oczywiscie będą opinie że przez interim jest kiepska praca , ale czy nie zaczyna sie małymi kroczkami kariery zawodowej ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Podroznik

Ja bym nie powiedział że przez interim jest kiepska praca, znam wiele osób które wolą ten właśnie system zatrudnienia. Jak zwykle wszędzie są plusy i minusy, samemu trzeba zadać sobie pytanie co jest lepsze w danej sytuacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
akonto

 A moze wystaw anons na stronie belijskiej z ogłoszeniami o pracę,jeżeli oczywiście w miarę dobrze potrafisz się dogadać ,jeżeli słabo z jezykiem,może ktoś ze znajomych użyczy swojego numer telefonu i w Twoim imieniu porozmawia?Wiem ,ze wsród moich znajomych troche osób tak szukało pracy i z pozytywnym skutkiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewelinka66

dziękuje za wszystkie wskazówki a jeszcze może ktoś podać jakieś strony belgijskie z ogłoszeniami była bym bardzo wdzięczna :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

W interimach można dogadać się po angielsku, w kilku pracują Polacy, ale akurat  nie w Bxl. W archiwum.belgia.net jest spis interimów z polskojęzyczną obsługą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Teraz ciezko o prace i najlepiej ja znalezc z polecenia. A co do tutejszych ogloszen-moja kolezanka szukala pare razy ludzi do pomocy przy odnawianiu domu w week endy. Raz przyjechal jeden koles, dobrze pracowal i obiecal,ze za tydzien znow pojawi sie.Nie przyjechal, nie poinformowal,ze nie bedzie,a telefonu nie odbieral.Znajomi wzieli innych z ogloszenia-dwoch ludzi potrzebowali. Jeden jeszcze w piatek zapewnial ze bedzie,ale nie przyjechal na umowione miejsce (stacja metra) a drugi rano wyslal sms ze z powodow rodzinnych nie bedzie.I tak jeszcze dwukrotnie bylo.W ten sposob niepowazni ludzie psuja opinie ogolu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dymek8923

Pracownikow tez trudno znalezc przez ogloszenia...

 

Cóż zgadza się, bo dobrzy pracownicy raczej nie szukują pracy:)  Aczkolwiek czasami i szukają, ale to zależy zazwyczaj od innych czynników , Napisz na priv do jakiej pracy szukasz osób, a może coś poradzimy. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smolki

kiedy pare lat temu przyjechalem do belgi,szukalem pracy tylko w taki sposób,bywalo roznie w pracy która znalazlem przez belgia.net aczkolwiek znalazlem prace poprzez ta strone u pewnego flamaka I pracuje jusz 2 lata,nie poddawaj sie,moze poprostu zmien tresc ogloszenia,lub stanowisko jakiego szukasz 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisek

Witam ja niedawno miałem załamanie nie mogłem znalesc pracy... legalnej.. juz byly mysli o powrocie do polski... wtedy wzielem 20 kopii cv i zaczelem roznosic po sklepach biurach itp szukałem każdej pracy no i znalazłem na drugi dzień się odezwali miałem kilka telefonów. Więc nie ma co się załamywać a zacząc działać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mikael

Witam, czy w Belgii samemu osobiście chodząc po szklarniach, albo fabrykach można znaleźć pracę?  Dodam, że znam niderlandzki bardzo komunikatywnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Mysle,ze mozna, ale lepiej zeby ktos ze znajomoscia jezyka tam zadzwonil.Ci ludzie sa zajeci i raczej nie lubia jak im przeszkadza sie,no i teraz wielu liczy straty po ostatnich ulewach musza odbudowywac szklarnie i zaczynac od nowa w wielu miejscach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mikael

Mysle,ze mozna, ale lepiej zeby ktos ze znajomoscia jezyka tam zadzwonil.Ci ludzie sa zajeci i raczej nie lubia jak im przeszkadza sie,no i teraz wielu liczy straty po ostatnich ulewach musza odbudowywac szklarnie i zaczynac od nowa w wielu miejscach.

Dziękuje Ola77 za informację, orientujesz się może jakie są stawki w Belgii w szklarniach?

Jeśli odbudowują szklarnie, to może potrzebują rak do pracy.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Mysle,ze z powodu wielu kontroli takim szklarniom lepiej oplaca sie zatrudniac na karte sezonowych prac przez agencje.Nie musza zajmowac sie wszystkimi sprawami administracyjnymi. No i jak widziałam w TV tu szklarnie sa super nowoczesne,mowia ze to potrwa z tym odbudowaniem,bo najpierw musza dostać odszkodowanie.Mysle,ze lepiej pytac w interimach o ta prace

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elka88

Z pracą jest ciężko, to fakt. Sama codziennie tu zaglądam i to kilka razy, ale niestety przeważnie w moim rejonie nie ma żadnych ofert. Raz dostałam pozytywną odpowiedź ale po tygodniu gdzie już znalazłam niby fajną prace - Biedronka, market z produktami polskimi a właścicielami Turcy ;/..masakra obiecali kontrakt, prace na stałe a po 4 dniach podziękowali jakby niby nic...bo zamówienie przyjechało duże i potrzebowali tylko do rozładunku. Nie polecam tam pracować, totalny obóz pracy no i przede wszystkim robią tam w "balona". 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
arletka1403

Hej , Od grudnia szukam pracy chodzę pytam się w biurach , jeżdżę pytam się w różnych miejscach , dodaję ogłoszenia i ciągle nic . 

 

 

3 lata temu jak przyjechałam tu nie minęły 3 dni i już pracę znalazłam tylko znajomością języka angielskiego .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×