Skocz do zawartości
Belgia.net

POLSKI Prywatny klub malucha - Kortrijk - WAARTO???

Rekomendowane odpowiedzi

mariolcia12345

Witam.

Założyłam ten temat gdyż czytam forum i wnioskuje że brakuje polskich miejsc w Belgii.

Dlatego myślę o założeniu klubu malucha ( żłobek) w Kortrijk.

I szukam chętnych żeby wiedzieć czy warto w taki interes wchodzić.

Na pewno były by to dzieci od roku (moze i od 6 miesięcy) do 3-4 lat ( w zależności od którego roku tutaj dzieci idą do przedszkola).

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
azza

Polskich miejsc brakuje nie tyle co w Belgii co w samym Kortrijk. Mieszka nas tu naprawdę sporo,a w sumie nie ma miejsca,gdzie rodacy mogliby się spotkać. Większość z nas ma dzieci w różnym wieku, które potrzebują kontaktu z polskimi rówieśnikami.Żłobek fajna rzecz,ale opieka nad dziećmi w wieku 0,6 mc -4 lata jest bardzo ciężka i absorbująca,żeby nie napisać niebezpieczna - inaczej opiekujesz się w własnym maleństwem a inaczej kilkoma i wiem co piszę,bo w PL miałam praktyki studenckie w przedszkolu.

W większych miastach tupu Bruksela coś się dzieje wśród Polonii,u nas cisza (raz próbowali skrzyknąc się na fejsie do polskiej knajpki to przyszło może z 5 osób).Jedynym miejscem,gdzie spotyka się Polaków jest polski sklep i LIDL...tam nas zawsze pełno:)

Osobiście mam pomysł na inny biznes,ale nie mam aż tyle ambicji,aby sama go zrealizować,jak coś to pisz na priv:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mariolcia12345

Ja w Belgii jestem krótko ale mam tu rodzine z małymi dziecmi i wiem że szukali Polskiego żłobka ale z marnym skutkiem. Nawet nie znalezli złobka gdzie by była opiekunka mowiąca po Polsku.

Ja mam doświadczenie bo pracowałam w żlobku oraz opiekowałam się dziećmi prywatnie i skonczylam studia pedagogiczne i wiem jak sie takimi dziećmi zajmować :)

Trzeba poszukać chętnych którzy bedą zdecydowani oddac swoje dziecko pod opieke cioć w żlobku np :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alvia

hej mariolcia12345 

przeczytałem twój wpis i jestem ciekawy czy odezwał się ktoś konkretny co ma pojęcie o założeniu działalności typu żłobek

' klub malucha ' moim zdaniem było by to ciekawe rozwiązanie dla par i małżeństw które tu pracują i czasem nie mają sobie jak poradzić z pozostawieniem malucha pod dobrą opieką. W okolicach Kortrijk jest coraz więcej naszych rodaków którzy zdecydowali się na powiększenie rodziny więc można by spróbować założyć coś takiego uważam że to wspaniały i odważny pomysł.

Co więcej zdecydował bym się na mały krok do przodu i spróbował bym również rozwinąć tą działalność o stworzenie koła ' Bądź Fit ' dla ciężarnych , otyłych i wszystkich kobiet które czują się samotne zaniedbane i chciały by aktywnie spędzić czas w ciekawym wesołym babskim towarzystwie. 

Jeżeli w dalszym ciągu masz ochotę na stworzenie i zrealizowanie czegoś ciekawego to zapraszam do kontaktu zawsze można się spotkać i porozmawiać. 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Krysia12

Witam,

Uważam,że to świetny pomysł,żeby stworzyć polski klub malucha.Sama mam synka,który niedawno skończył rok i chętnie dałabym go do polskiego żłobka,żeby miał kontakt z dziecmi w polskim języku.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
josiaAsia

klub malucha fajna sprawa. Ale żłobek w jezyku Polskim nie jest to dobre dla dzieci a dlaczego dlatego ze w Polskim żłobku dzieci ucza sie Polskiego a  niesety obowiazek szkolny następuje u dzieci od 6 raku zycia a wiec takie dziecko do tych 3 4 lat jest w złobku przewaznie 8 godzin i słyszy jezyk Polski a tu bach pora isc do szkoły i tylko niderlandzi echhhh ciezko maja nasze dzieci na obczyznie,  ja za klubem malucha jestem jak najbardziej za a jeszcze jak by wieczorami mozna było zostawiac dziecko i jechac spokojnie na nauke jezyka było by super :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneczka19100

Witam. Ja tu jestem świerzakiem... szukam informacji czy powstał ten żłobek ale nic nie znalazłam. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×