Skocz do zawartości
Belgia.net

Rodzinne Na Dzieci Mieszkające W Pl

Rekomendowane odpowiedzi

mundek

witam pracuje przez polskie biuro i oplacam tu podatki mam szanse na jakis zasilek na dzicko ?pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1bogdan

Witam

Od stycznia tego roku pracuje legalnie na kontrakcie w fabryce. Ubiegam sie o rodzinne (ADMB) w imieniu żony, która mieszka wraz z dwójką dzieci w Polsce. Niestety dzisiaj dostalismy list odmowny, tzn że nie mogą nam przynać zasiłku rodzinnego. Czy ktos juz miał podobną sytuacje? Co należy z tym zrobić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

mialo wejsc prawo, ze dzieci mieszkajace poza granicami belgii nie beda dostawac pieniedzy... moze to o to chodzi....choc nie slyszalam zeby juz bylo zatwierdzone

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1bogdan

Pisałem do kolegi, który zajmuje sie podobnymi sprawami i był zdziwiony bo pierwszy raz się spotkał z taką sytuacją.
 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

To prawo już weszło w życie, żeby dostawać zasiłek na dzieci muszą one być zameldowane tutaj. Ten kto załatwił to wcześniej to ma ten zasiłek ale dla "nowych" juz jest to nowe prawo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiec beda tez sprawdzac czy dzieci chodza tu do szkoly? zeby odebrac tym, ktorych dzieci nie mieszkaja w belgii? przynajmniej tak slyszalam w radio...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1bogdan

Czyli źe nic nie uda mi sie już z tym zrobić? Nawet żadne odwołanie nie pomoże? Przecież tysiące polaków tak pobiera zasiłki i jakoś nikt nie robi z tego tytułu problemu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
abu

Czyli ci ktozy maja rodzinne przyznane a ich dzieci nie przebywaja na terenie Belgii to im tez cofna te prawo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

wlasnie zdali sobie sprawe, ze w niektorych krajach , za takie belgijskie rodzinne, utrzyma sie cala rodzina, a dzieci nawet tu nie mieszkaja ... 

(mowie to , co slyszalam kiedys w radio)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

wiec beda tez sprawdzac czy dzieci chodza tu do szkoly? zeby odebrac tym, ktorych dzieci nie mieszkaja w belgii? przynajmniej tak slyszalam w radio...

tak wprowadzono zmiany od 1 stycznia 2014,dzieci zamieszkale poza belgia a rodzic tu pracuje i sie tu rozlicza otrzymaja tylko roznice pomiedzy zasilkiem w danym kraju w ktorym te dzieci mieszkaja a ta kwota ktora tu jest na dziecko,ale jesli dziecko bedzie przebywac u tego rodzica w belgi przez 120 dni w roku to moze on sie ubiegac o swiadczenia wg prawa belgijskiego to tyle mojej wiedzy i przejrzenia stron instytucji wyplacajacych te zasilki rodzinne

zasilki przyznane przed ta data bez zmian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1bogdan

No ale moje dzieci nie otrzymują rodzinnego w Polsce wiec z tego wynika że powinnienem otrzymać całą kwote?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1bogdan

Jak to możliwe? W tamtym roku pracowalem różniez w belgi ale przez polską agencje pracy wiec dochody moje i żony przekraczały próg wyznaczony do otrzymania rodzinnego. Tak więc rodzinne mi sie nie należy w Polsce

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

To bardzo proste - wiele krajow UE tnie wydatki budrzetowe. Przypomnij co dzialo sie w wielkiej Brytanii kilka miesiecy temu - tez chodzilo o zasilki rodzinne. Tak na marginesie to mysle, ze na tym sie nie zakonczy.

Jak to możliwe? W tamtym roku pracowalem różniez w belgi ale przez polską agencje pracy wiec dochody moje i żony przekraczały próg wyznaczony do otrzymania rodzinnego. Tak więc rodzinne mi sie nie należy w Polsce

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×