Skocz do zawartości
Belgia.net

Niepracujaca Kobieta W Ciąży I Co Dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia258

Witam.

Jakie prawa ma kobieta będąc w Belgii?Obecnie przebywam na terenie Belgi,mój mąż pracuje a ja zajmuje się domem?Chciałabym zapytać,co dalej? i czy mogę liczyć na jakieś Świadczenia? proszę o pomoc!! 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kasia258

rodzinne na pewno jeśli mąż pracuje,becikowe też 

Super.mimo,że ja nie pracowałam nigdy na terenie Belgii? Bardzo dziękuję za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

 

rodzinne na pewno jeśli mąż pracuje,becikowe też 

Super.mimo,że ja nie pracowałam nigdy na terenie Belgii? Bardzo dziękuję za pomoc

 

 

Tobie nic nie przysluguje. Jesli Twoj maz pracuje legalnie to jemu juz tak :) My dostajemy 90 euro na jedno dziecko co miesiac plus becikowe (mozesz dostac przed urodzeniem) 1,223 euro. Twoj maz musi wypelnic dokumenty i je wyslac. Niech zapyta w swoim zakladzie pracy powinni mu pomoc. Po urodzeniu dziecka dostaje sie tez pieniadze z kasy chorych np w symbio jest to 300 euro. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kasia258

 

 

rodzinne na pewno jeśli mąż pracuje,becikowe też 

Super.mimo,że ja nie pracowałam nigdy na terenie Belgii? Bardzo dziękuję za pomoc

 

 

Tobie nic nie przysluguje. Jesli Twoj maz pracuje legalnie to jemu juz tak :) My dostajemy 90 euro na jedno dziecko co miesiac plus becikowe (mozesz dostac przed urodzeniem) 1,223 euro. Twoj maz musi wypelnic dokumenty i je wyslac. Niech zapyta w swoim zakladzie pracy powinni mu pomoc. Po urodzeniu dziecka dostaje sie tez pieniadze z kasy chorych np w symbio jest to 300 euro. :)

 

bardzo dziękuję za informacje,bardzo przydatne!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

 

 

 

rodzinne na pewno jeśli mąż pracuje,becikowe też 

Super.mimo,że ja nie pracowałam nigdy na terenie Belgii? Bardzo dziękuję za pomoc

 

 

Tobie nic nie przysluguje. Jesli Twoj maz pracuje legalnie to jemu juz tak :) My dostajemy 90 euro na jedno dziecko co miesiac plus becikowe (mozesz dostac przed urodzeniem) 1,223 euro. Twoj maz musi wypelnic dokumenty i je wyslac. Niech zapyta w swoim zakladzie pracy powinni mu pomoc. Po urodzeniu dziecka dostaje sie tez pieniadze z kasy chorych np w symbio jest to 300 euro. :)

 

bardzo dziękuję za informacje,bardzo przydatne!

 

 

Nie wiem, gdzie jestes ubezpieczona, ale zwracaja tez za pampersy u mnie jest np. 150 euro na rok. Musisz tylko zaniesc rachunek i przelewaja na konto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lilly0

Ja mam pytanie, jeżeli mój mąż pracuje od 9 miesięcy przez interim na kontraktach tygodniowych to czy też należy się nam becikowe i rodzinne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

co do zwrotow za pampersy to chyba duzo osob nie slyszalo o tym,,,,prosze napiszcie w jakiej ubezpieczalni tak jest ,,,,CZY WSZYSTKIE DAJA ZWROT,,,,,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pixi

Wiem, ze zwracaja (czesc) za zakup pieluch wielorazowych (CM), ale o zwyklych jednorazowkach typu pampers nigdy nie slyszalam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

Wiem, ze zwracaja (czesc) za zakup pieluch wielorazowych (CM), ale o zwyklych jednorazowkach typu pampers nigdy nie slyszalam.

 

W Symbio jest 150 euro na rok (tak byla jeszcze w zeszylm roku). Kupywalam pieluchy, nastepnie oddawalam go do ubezpieczelni i zwracali mi na konto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pixi

Kika ale jestes pewna, ze piszesz o zwyklych pampersach? A tak poza tym to czesto gminy tez wyplacaja premie, zarowno urodzeniowa jaki i wlasnie do pieluch wielorazowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pixi

Ok znalazlam w sumie nie pisze tam o jakie pieluchy chodzi, ale zwracaja 75 e (symbio). Nie wiedziec czemu nie moge wkleic linka.

Edytowane przez Pixi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nielotol

W sm daja bon na 400e do baby2000 albo wybierasz rzeczy od nich z katalogu typu wozek, lozeczko, fotelik na rower badz do auta, komode itp albo bierzesz bon na pampersy do zamowienia przez jakas tam strone ale nie wiem na jaka kwote.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

Ok znalazlam w sumie nie pisze tam o jakie pieluchy chodzi, ale zwracaja 75 e (symbio). Nie wiedziec czemu nie moge wkleic linka.

 

 

Tak. Zmienili ze 150 euro na 75, ale daja teraz 400 euro za urodzenie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

Kika ale jestes pewna, ze piszesz o zwyklych pampersach? A tak poza tym to czesto gminy tez wyplacaja premie, zarowno urodzeniowa jaki i wlasnie do pieluch wielorazowych.

 

Tak jestem pewna, bo z tego korzystalam :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

W sm daja bon na 400e do baby2000 albo wybierasz rzeczy od nich z katalogu typu wozek, lozeczko, fotelik na rower badz do auta, komode itp albo bierzesz bon na pampersy do zamowienia przez jakas tam strone ale nie wiem na jaka kwote.

 

 

Najlepiej chyba dowiadywac sie bezposrednio w ubezpieczelni, albo z ulotki (danej ubezpieczalni), bo każdy ma inne zasady :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×