Skocz do zawartości
Belgia.net

Kuchnia belgijska

Rekomendowane odpowiedzi

akonto

Na pozór Belgia nie słynie tylko z frytek,gofrów i wielu gatunkow piwa,ale dociekliwi wiedza,ze ma też  rózne swoje smaczne potrawy.Będąc tutaj na pewno próbowaliście a nawet sami przygotowywaliście.Mimo sympatii do naszego rodzimego schobowego,czasem fajnie jest też spróbować czegoś innego.Moze wię podzielicie się swoimi doświadczeniami ,spostrzeżeniami i opiniami ,serdecznie zapraszam :)     

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

nie probowales napewno dobrej kuchni belgijskiej domowej to nie krytykuj,znajdz taka i sprobuj a potem napisz cos o tym

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Plush@

500-700 g chudej wolowiny

4 duzcebule

2 zabki czosnku

margaryna do smazenia

maka kukurydziana lub gotowy zagęszczacz do sosu

pieprz i sol

 

 

wolowine kroimy jak na gulasz,cebule kroimy w duza kostke,czosnek siekamy.na rozgrzanej margarynie podsmażamy cebule i czosnek,mieso solimy i pieprzymy a następnie podsmażamy na margarynie,i dodajemy do cebuli i czosnku.zalewamy woda tak aby zakryla zawartość,zamykamy szybkowar i stawiamy na duzy ogien-45 min.doprawiamy pieprzem i sola,sos zagescic maka kukurydziana rozmieszana z mala iloscia wody.podawac z frytkami lub ziemniakami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
akonto

A ja proponuję dorsza po flamandzku z piwem,zarówno dla miłośników ryb jak i piwa :) jutro przygotowuję :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Kilka miesięcy temu miałam okazję spróbować zupy z avokado na zimno-wspaniała!!! Myślę że można ją śmiało polecić tym bardziej ,że robi się coraz cieplej :)  A oto przepis dla zainteresowanych 2 avokado bardzo miękkie, sok z połowki cytryny, sok z 1 pomarańczy,sól,pieprz, kostka rosołowa drobiowa rozpuszczona w szklance gorącej wody-następnie . ostudzona,wszystkie składniki zmiksować i schłodzić kilka godzin w lodówce przed podaniem. Smacznego!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Idą święta,idą święta  :D no właśnie może podzieliłby się ktoś fajnymi przepisami na lekkie potrawy,sałatki? Uwielbiam sałatki i surówki ale proste ma ktoś jakiś fajny przepis?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

O to i mój przepis na KOLOROWE RAGOUT Z JAJEK

składniki-2 cebule,2 pęczki rzodkiewek,2 pęczki szczypiorku,4 łyżki masła,3 łyżki mąki,800 ml wywaru warzywnego,20 dag śmietany kremówki,sól,pieprz,rzeżucha do dekoracji-8 jajek ugotowanych na twardo

przygotowanie-kroimy cebulę w drobną kostkę,rzodkiewki  w mniejsze cząski,pokroić szczypiorek. Podsmażamy cebulkę na złoto,opruszamy mąką,mieszamy,wlewamy powoli rosół i śmietanę, ciągle mieszamy aż zagotuję się,Wrzucamy jajka pokrojone w szóstki,szczypiorek,rzodkiewki,dobrze podgrzewamy,doprawiamy do smaku,posypujemy rżeżuchą.GOTOWE!Smacznego!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Blogi są super ale ja bardziej myślałam o podaniu swoich przepisów tu żeby każdy wiedział że to fajny i sprawdzony przepis :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
obcokrajowiec

witam :) bedac na jednej z szkolnych imprez podawano przekaski babeczki na ostro, na slodko, rybne, drobiowe naprawde pyszne gdyby ktos posiadal takowe przepisy to bardzo prosze o podanie :) pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×