Skocz do zawartości
Belgia.net

powypadkowa niezdolność do wykonywanej pracy przez interim

Rekomendowane odpowiedzi

sade7

Witam,

 

Uległam wypadkowi, nie z mojej winy, podczas drogi do pracy. Jadąc rowerem zostałam potrącona przez samochód na skrzyzowaniu równorzędnym (kierowca wymusił pierszeństwo z lewej strony). 

Wróciłam do pracy po 3 miesiącach od wypadku z powodów finansowych (pracuje jako pomoc domowa), nadal sie lecząc, niestety ból który mi pozostał po wypadku był tak uciążliwy, że zmusił mnie spowrotem wrócić na zwolnienie lekarskie. 

Na zwolnieniu lekarskim miałam komisje lekarska z mojej kasy chory, gdzie dostałam pismo, że nie mogę więcej pracować jako pomoc domowa przy takim uszczerbku na zdrowiu jakiemu uległam i z którym nie mogę się uporać do dnia dzisiejszego. biuro powinno zapewnić mi pracę lżejszą, w której nie będę mogła się zginać i nosić nic cieżkiego (po nastawieniu kość ogonowej, obecnie walcze z bólem spowodowanym przyblokowaniem stawu biodrowego promieniującego do lewego kolana).

Jak powinnam sie zachować by pracodawca (interim) mnie nie oszukał? Co powinnam teraz zrobić? Jakie mam prawa? Czy oni są zmuszeni zapewnić mi wynagrodzenie mimo, że nie bedę pracować tak jak pracowałam dotychczas? 

 

Jeżeli ktoś się spotkał z podobną sytuacją, proszę o radę. Dziękuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Nie mialam takiej sytuacji ,ale.....

1/ skoro to interim,to nic ci nie musi zapewnic,bo pewnie jest to kontrakt-kontrakty CDD i po zakonczeniu kontrkatu nie musza ci nic zapewniac.... jak chcesz lzejsza prace skoro pracowalas jako pomoc domowa????Czy nadajesz sie do innej????Jakiej???

2/Twoja kasa chorych dala ci tymczasowa i w jakims procencie niesprawnosc do pracy, ile dostalas procent?

3/Nikt tu nie bedzie ciebie dlugo trzymal na takiej tymczasowej rencie jezeli masz ponizej 77% A wiec bedziesz musiala z czasem przejsc na bezrobotne (masz juz wypracowany zasilek dla bezrobotnych???) i wowczas ONEM bedzie musialo wziasc pod uwage twoje inwalidztwo  stale czy tymczasowe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sade7

Nie mialam takiej sytuacji ,ale.....

1/ skoro to interim,to nic ci nie musi zapewnic,bo pewnie jest to kontrakt-kontrakty CDD i po zakonczeniu kontrkatu nie musza ci nic zapewniac.... jak chcesz lzejsza prace skoro pracowalas jako pomoc domowa????Czy nadajesz sie do innej????Jakiej???

2/Twoja kasa chorych dala ci tymczasowa i w jakims procencie niesprawnosc do pracy, ile dostalas procent?

3/Nikt tu nie bedzie ciebie dlugo trzymal na takiej tymczasowej rencie jezeli masz ponizej 77% A wiec bedziesz musiala z czasem przejsc na bezrobotne (masz juz wypracowany zasilek dla bezrobotnych???) i wowczas ONEM bedzie musialo wziasc pod uwage twoje inwalidztwo  stale czy tymczasowe

 

pracuje przez interim i mam kontrakt na czas nieokreslony od 4,5 roku. 

 

lzejsza praca - tak mam napisane na decyzji która dostałam od kasy chorych na komisji lekarskiej, 

 

nadaje się do innej pracy nie fizycznej, mam ukonczone dobre studia jestem w trakcie ksztalcenia zawodowego.

 

Nie chodzi mi o rente tylko o czas w ktorym jak pracowca mnie zwolni do momentu znalezienia innej pracy. Nie potrzebuje renty, świetnie się czuje by zacząc pracować w swoim zawodzie - nawet od jutra :)

 

Procent uszczerbku na zdrowiu nie jest określony bo jesten nadal w trakcie leczenia ( ogółem rany lewej dloni, obu lokci lewego kolana, lewej łydki, stopy, obita pięta, uraz głowy, wysuniete dwa dyski w odcinku L4-L5 i L5-S1, wygieta kość ogonowa iraz blokada stawu biodrowego) mimo wszystko chce pracowac :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×