Skocz do zawartości
Belgia.net

Kredyt Socjalny

Rekomendowane odpowiedzi

danielor

mam kilka pytań do osób które dostały taki kredyt:

- czy trzeba posiadać kartę E+ by taki kredyt dostać

- i czy to prawda że trzeba pracować 3 lata w jednej pracy tzn jeżeli zmieniłbym teraz pracę to musiałbym pracować w nowej przez 3 lata żeby starać się o taki kredyt

dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miska

Jesli chodzi o karte to nie wiem,bo juz mam druga E+,ale co do pracy to kredyt dostalam w lutym tego roku,a prace zmienilam w pazdzierniku zeszlego roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam71b

w ANTWERPII NIE TRZEBA MIEC WKLADU WLASNEGO, JEST 2% i jesli przyniesiesz wszystkie papiery od razu trwa to 3 miesiace

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

w ANTWERPII NIE TRZEBA MIEC WKLADU WLASNEGO, JEST 2% i jesli przyniesiesz wszystkie papiery od razu trwa to 3 miesiace

Ale musisz miec na notariusza. Bo to jest wazne, 100% pozycza na dom lub mieszkanie, ale nie na notariusza. A co do poprzednich postow, jezeli juz sie jest w trakcie wypelniania dokumentow to raczej nie odmowia. Na wstepie mowia, czy moga udzielic czy nie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miska

I tu sie Pan myli.Wstepnie to Pan robi symulacje,ktora do podpisania kredytu ich nie zobowiazuje.Mozna miec skompletowane papiery i dadza odmowe w ostatnim momencie.Wiele bylo takich przypadkow w zeszlym roku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

I tu sie Pan myli.Wstepnie to Pan robi symulacje,ktora do podpisania kredytu ich nie zobowiazuje.Mozna miec skompletowane papiery i dadza odmowe w ostatnim momencie.Wiele bylo takich przypadkow w zeszlym roku

Ale na jakiej podstawie odmowili, ze co, za male dochody jednak, czy co? Bo jakos nie rozumiem, jezeli dochody nie spadna, to co? Nagla choroba?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Np,ze juz wyczerpali limit na dany rok-chodzi o kredyty socjalne.Czesto tak bywa pod koniec roku,bo jest pewna pula,ktorej nie mozna przekroczyc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga1

Witam. .czy moge prosic o wyjasienie jakie dokumenty potrzebne sa by moc ubiegac sie o kredyt socjalny.?co mam ze soba zabrac.oraz czy okres tych tygodni oczekiwania to jest czas czekania na odpowiedz- dostane lub nie dostane kredyt, czy to juz jest czekanie na odpowiedz jaka suma mi kredytu przysluguje z moimi zarobkami. ..bardzo prosze o poinforowanie mnie. .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta1560

witam.A czy orientuje sie ktos ,czy mozna przejsc na polska dzialalnosc,oddelegowujac sie do belgii posiadajac juz kredyt socjalny?Czy bedzie to dlanich problem?


 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

 

witam.A czy orientuje sie ktos ,czy mozna przejsc na polska dzialalnosc,oddelegowujac sie do belgii posiadajac juz kredyt socjalny?Czy bedzie to dlanich problem?

 

Mozesz zalozyc wlasna dzialalnosc, tylko przejdziesz na wieksze oprocentowanie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
manola

W FDL Brussel mozna teraz samemu zrobic symulacje i ewentualnie szukac mieszkania. Potem z papierami do nich i wtedy ostateczna odpowiedz zalezy od wielu czynnikow np wysokosc wkladu wlasnego, na ile wyceni nieruchomosc ekspert... To prawda, ze moga odmowic jak wykorzystaja juz pule srodkow na dany rok, jak pisala ola77. Jak kupywalam cztera lata temu to trzeba bylo miec co najmniej te 5% ktore wplaca sie przy podpisywaniu compromis de vente (o ile wlasciciel wyrazi zgode na 5%, bo czasami sa uparci i chca 10%) Symulacje mozna zrobic tutaj http://www.fondsdulogement.be/fr/credits-hypothecaires/simulations

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
olek

czy moze mi ktos wyjasnic  jesli jestem w samenwonen i moj partner cche wziasc kredyt co musze zrobic zeby dostac znim

dodam ze jest prywaciazem,chcilabym zebysmy wzieli wspolnie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet

czy moze mi ktos wyjasnic  jesli jestem w samenwonen i moj partner cche wziasc kredyt co musze zrobic zeby dostac znim

dodam ze jest prywaciazem,chcilabym zebysmy wzieli wspolnie

 

A jesteście w małżeństwie? Czy macie rozdzielność majątkową? To jest ważne pytanie, bo jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie jest twierdzą a na drugie przecząca, to Twój partner biorąc kredyt, obciąża nim również Ciebie.

Tu masz jak coś symulator z którego wyliczysz ile Cię ten kredyt będzie kosztował: http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/kalkulatory/kalkulator-kredytowy-oblicz-wysokosc-rat/

Jakiej wysokośći będą raty w zależności do tego czy będą one stałe czy malejące.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mario86

a czy kredyt socjalny ma jakies wady? czy oprocz mniejszego oprocentowania różni sie czyms od kredytu w banku? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

a czy kredyt socjalny ma jakies wady? czy oprocz mniejszego oprocentowania różni sie czyms od kredytu w banku? 

Oczywiscie, ze ma, nie mozesz np: wynajmowac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
shrek

Nikt nie dostal odpowiedzi negatywnej.. nikt nie slyszal o takim przypadku. Sama jestes w trakcie tej calej zawiruchy. Zastanawiam sie czy na koncu nie odmowia . Wszystko to kosztuje sporo nerwow , czasu i finansow. Mam nadzieje ze warto..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×