Skocz do zawartości
Belgia.net

jak pomóc kobiecie znaleźć lepsza prace.? pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

daras28

witam moja znajoma pracuje w titres serwis już od dłuższego czasu planuje zostać w Belgi na stałe . praca nie jest jakoś dobrze wynagradzana lecz zawsze stanowi źródło utrzymania . problem jest taki ze niektórzy nie chcą całe życie pracować w sprzataniu dlatego jak dziewczyna 23 lata może znaleźć inną prace niż w sprzątaniu. kiedy udaje sie do agencji pracy tam albo proponuja jej prace w sprzataniu jaką już ma albo ciężką prace w fabryce gdzieś na taśmie gdzie po całym dniu pracy jest ciężko stać na nogach . wiem bo ja sam pracuje w fabryce i czasami widuje kobiety wrecz zajechane pracą. kazdy chyba mnie rozumie dodam ze osoba której chce pomóc mówi już w miare komunikatywnie w jezyku niderlandzkim oraz angielskim. drogie panie może wy podzielicie się jakiej pracy poszukiwac aby było to coś innego niż sprzatanie i fabryka gdzie jest naprawde ciężka praca dla kobiet. proszę podzielcie się wiedzą. pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

witam moja znajoma pracuje w titres serwis już od dłuższego czasu planuje zostać w Belgi na stałe . praca nie jest jakoś dobrze wynagradzana lecz zawsze stanowi źródło utrzymania . problem jest taki ze niektórzy nie chcą całe życie pracować w sprzataniu dlatego jak dziewczyna 23 lata może znaleźć inną prace niż w sprzątaniu. kiedy udaje sie do agencji pracy tam albo proponuja jej prace w sprzataniu jaką już ma albo ciężką prace w fabryce gdzieś na taśmie gdzie po całym dniu pracy jest ciężko stać na nogach . wiem bo ja sam pracuje w fabryce i czasami widuje kobiety wrecz zajechane pracą. kazdy chyba mnie rozumie dodam ze osoba której chce pomóc mówi już w miare komunikatywnie w jezyku niderlandzkim oraz angielskim. drogie panie może wy podzielicie się jakiej pracy poszukiwac aby było to coś innego niż sprzatanie i fabryka gdzie jest naprawde ciężka praca dla kobiet. proszę podzielcie się wiedzą. pozdrawiam.

Znajomość jednego z języków urzędowych i dobre wykształcenie - to cale lekarstwo

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Jeden język nie wystarczy, ja np. żeby pracować w swoim zawodzie musiałabym znać perfekt nl, fr i ang + 3-5lat doświadczenia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Jeśli gada na tyle że bez problemu może się dogadać to może spróbować w sklepach szukać pracy. Na kasę czy do wykładania towaru. Chociaż z tego co widzę to to i to zazwyczaj się robi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Interimy to nie wszystko, trzeba sledziec ogloszenia w prasie, sporzadzic sobie dobre cv, zapisac sie do vdab, znajomosc jezykow (w mowie i pismie) jest bardzo wazna i niestety, ale jeden nie wystarczy. Musimy byc lepsze niz Belgijki, zeby sie przebic. Sama posluguje sie nl, fr, komunikatywnie ang i troche rosyjski i nie jest latwo. A praca w sklepie niejednokrotnie wcale nie jest lzejsza od sprzatania, czy fabryki. Powodzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Jest w wieku mojej corki ,jednak ta jest "tutejsza" i zaraz po studiach mogla przebierac wsrod proponowanych prac jako nauczycielka. Wszyscy jej znajomi (tutejsi) znalezli prace w swoim wyuczonym zawodzie najczesciej w bankach, biurach. A ze ostatnio poprawilo sie tu na rynku pracy to wielu widzi.... jednak.... twoja znajoma nie jest tutejsza.... nie piszesz jakie ma wyksztalcenie, piszesz ze jezyk zna komunikatywnie..... i to chyba jeden.... w takim wypadku aby znalezc jakas ciekawsza prace, to musialaby miec super znajomosci (tu licza sie na pierwszym miejscu).Lepiej niech ta dziewczyna zastanowi sie co chcialaby w zyciu robic, zacisnie zeby i jeszcze troche popracuje tak i juz doksztalca jezyk oraz od wrzesnia niech idzie na dobre kursy a najlepiej na uniwersytet lub do jakiejs wyzszej szkoly na kierunek zgodnie z jej zainteresowaniami. Innej mozliwosci na lepsza prace nie widze,a przeciez jeszcze cale zawodowe zycie przed nia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Monic371

Powodzenia, dlaczego mamy być wszyscy sprzataczami i budowlancami, żadna praca nie hanbi ,ale dobrze że chce coś w życiu zmienić ! 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×