Skocz do zawartości
Belgia.net

szkoła podstawowa w Roeselare

Rekomendowane odpowiedzi

aczerki

Witam, 

 

Proszę bardzo o opinie , doświadczenia nt. szkoły podstawowej w Roeselare. 

Głównie chodzi mi o podejście do dzieci nie znających języka ( wiek córki  10 lat).

W Polsce aktualnie uczęszcza do V klasy. 

Z góry dziękuję za informację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83

Witam, 

 

Proszę bardzo o opinie , doświadczenia nt. szkoły podstawowej w Roeselare. 

Głównie chodzi mi o podejście do dzieci nie znających języka ( wiek córki  10 lat).

W Polsce aktualnie uczęszcza do V klasy. 

Z góry dziękuję za informację.

 

Witam ja polecałabym rozejżeć się za szkoła GO Basisschool TalentenSprong moje córki do niej uczeszczaja ale w Waregem to jest sieciówka tych szkoł proszę sie rozejzec :) sa przystosowane pod dzieci obcokrajowe :) moja córka ma 11 lat :) i 3 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aczerki

 

Witam, 

 

Proszę bardzo o opinie , doświadczenia nt. szkoły podstawowej w Roeselare. 

Głównie chodzi mi o podejście do dzieci nie znających języka ( wiek córki  10 lat).

W Polsce aktualnie uczęszcza do V klasy. 

Z góry dziękuję za informację.

 

Witam ja polecałabym rozejżeć się za szkoła GO Basisschool TalentenSprong moje córki do niej uczeszczaja ale w Waregem to jest sieciówka tych szkoł proszę sie rozejzec :) sa przystosowane pod dzieci obcokrajowe :) moja córka ma 11 lat :) i 3 :)

 

 

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co się zorientowałam w Roeselare są 3 szkoły objęte Projektem Wspólnoty Flamandzkiej:

Basisschool Roeselare-Centrum De Plataan, Basisschool Ringlaan, Basisschool Windekind. 

 

Możesz mi podpowiedzieć z praktyki jak wygląda proces adaptacji i kształcenia. 

dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83

 

 

Witam, 

 

Proszę bardzo o opinie , doświadczenia nt. szkoły podstawowej w Roeselare. 

Głównie chodzi mi o podejście do dzieci nie znających języka ( wiek córki  10 lat).

W Polsce aktualnie uczęszcza do V klasy. 

Z góry dziękuję za informację.

 

Witam ja polecałabym rozejżeć się za szkoła GO Basisschool TalentenSprong moje córki do niej uczeszczaja ale w Waregem to jest sieciówka tych szkoł proszę sie rozejzec :) sa przystosowane pod dzieci obcokrajowe :) moja córka ma 11 lat :) i 3 :)

 

 

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co się zorientowałam w Roeselare są 3 szkoły objęte Projektem Wspólnoty Flamandzkiej:

Basisschool Roeselare-Centrum De Plataan, Basisschool Ringlaan, Basisschool Windekind. 

 

Możesz mi podpowiedzieć z praktyki jak wygląda proces adaptacji i kształcenia. 

dziękuje i pozdrawiam

 

 

Nap[isałam wiadomość prywatna :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
magda12321

Witam

Mam prośbę dotyczącą informacji o szkołach podstawowych i przedszkolach w Roeselare

W lipcu 2017 zamierzam przenieść się do męża do Belgii. Obecnie pracuje on w okolicach Roeselare a mieszka w Izegem.

Myśleliśmy o Roeselare właśnie jako miejsce zamieszkania. Mamy trójkę dzieci. dwie dziewczynki 7 i 10 lat obecnie jest to druga i czwarta klasa i syna który w styczniu skończy 2 latka. nie wiemy jakie szkoły wybrać. dzieci nie znają języka. zaczęliśmy szlifować język dzięki super stronie (moim zdaniem super) http://lingohut.com/pl/l80/darmowe-lekcje-holenderski no i jakoś powoli nam wychodzi bo moim zdaniem powinny znać podstawowe zwrotu i co nieco rozumieć skoro czeka je taka zmiana. no i tu pytanie czy to wystarczy? jak szkoły reagują na dzieci obcojęzyczne. Czy blokada językowa to duży problem? Kiedy zacząć szukać szkołę i kiedy trzeba zapisać żeby nie było za późno. To samo jeśli chodzi o przedszkole dla synka. On nie załapie języka tak jak dziewczynki. i bardzo boję się że będzie miał duże kłopoty w przedszkolu. Czy są w szkołach osoby znające język Polski żeby dzieciom było łatwiej? Wiem że to dużo pytań ale kompletnie nie wiem jak się zabrać do tematu. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
josiaAsia

Witam duzo pytan ale przechodzilismy przez to spokojnie język holenderski troszkę sie rózni od niderlandzkie ale spokojnie oby na poczatku umiały powiedziec ze chca siku i pic :) co do szkoły polecam szkoły GO sa one przystosowane do obcokrajowych dzieci czyli dodtakowe lekcje jezyka itd. Spokojnie mymsy tez z dziecmi uczyli sie jezyka w domku ale to nie to samo bo chodzi o wymowe :) Każda tutajesza szkoła jest przystosowana do przyjecia obcokrajowych dzieci moje córki poszły do szkoły GO i uczeszczało tam juz dwóch Polaków jeden w pierwszej kalsie drugi w przedszkolu. Mysmy zapisali dziewczynki do szkoły w maju a zaczeły nauke we wrzesniu im szybciej zapiszesz tym wieksze szanse znalesc szkołe jak najbliżej domu :) to samo dodtyczy przedszkoli :) W szkołach nie ma osób nauczycieli mówiących po Polsku dzieci sa rzucone na głeboka wode odrazu nie bój sie dadza sobie rade :)

Jeżeli masz jakies pytania zaparszam na priv :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×