Skocz do zawartości
Belgia.net

Obecna sytuacja w Belgii

Rekomendowane odpowiedzi

highway61

Witam wszystkich. W lato planuję wycieczkę Amsterdam - Haga - Rotterdam - Middelburg - Brugia - Antwerpia. Moje pytanie brzmi jak wygląda teraz życie turystyczne w rejonach Niderlandów? Czy można wieczorem przejść się po starym mieście bez natrafiania na grupki uchodźców, których liczba rośnie w tym rejonie? Z tego co słyszę i czytam to opinii jest wiele i często są skrajne.

 

Pomijam w pytaniu zagrożenie terrorystyczne (z tego powodu rezygnujemy z Brukseli), które obecnie jest wysokie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Witam wszystkich. W lato planuję wycieczkę Amsterdam - Haga - Rotterdam - Middelburg - Brugia - Antwerpia. Moje pytanie brzmi jak wygląda teraz życie turystyczne w rejonach Niderlandów? Czy można wieczorem przejść się po starym mieście bez natrafiania na grupki uchodźców, których liczba rośnie w tym rejonie? Z tego co słyszę i czytam to opinii jest wiele i często są skrajne.

 

Pomijam w pytaniu zagrożenie terrorystyczne (z tego powodu rezygnujemy z Brukseli), które obecnie jest wysokie.

Jak macie takie problemy to zostańcie w domu i nie ruszajcie sie nigdzie . 

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Witam wszystkich. W lato planuję wycieczkę Amsterdam - Haga - Rotterdam - Middelburg - Brugia - Antwerpia. Moje pytanie brzmi jak wygląda teraz życie turystyczne w rejonach Niderlandów? Czy można wieczorem przejść się po starym mieście bez natrafiania na grupki uchodźców, których liczba rośnie w tym rejonie? Z tego co słyszę i czytam to opinii jest wiele i często są skrajne.

 

Pomijam w pytaniu zagrożenie terrorystyczne (z tego powodu rezygnujemy z Brukseli), które obecnie jest wyn

Nie ma powodu do omijania Brukseli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Dobre, współczuje tym, którzy mieszkają w Bxl, oni nie mają jej jak ominąć :D A tak serio "grupki" można wieczorem spotkać wszędzie, np. w Krakowie to łatwo oberwać za szalik w złym kolorze,a do Kielc nie wjeżdżamy bez scyzoryka, ja jestem z gór i mam zawsze siekierę w bagażniku.

Miłej wycieczki i nie dajcie się zwariować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
highway61

Doskonale rozumiem, że z Waszej perspektywy takie pytanie może wydawać się zabawne. Mieszkając czy regularnie przebywając w tych rejonach macie tę przewagę, że możecie naocznie sprawdzić wiarygodność informacji jakie docierają do Polski poprzez media. Niestety część potencjalnych turystów jest zniechęcana doniesieniami z Kolonii/Calais/Bawarii/Luton i innych rejonów zachodniej Europy. Na dodatek nie wiadomo komu wierzyć bo media oczywiście wyłapują najgorsze historie o wysokiej wartości medialnej.

 

Co do Brukseli - informacja z dnia dzisiejszego:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1573721/

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grbuy

Z tego co mi wiadomo to media teraz wszystko tuszują. A nie dramatyzują. A zwłaszcza niemieckie. Francuskie czy chociażby belgijskie np w kwestii pewnej znanej dzielnicy Brukseli zamieszkiwanej przez " imigrantow" gdzie nawet policja ma zakaz wjazdu co same władze przyznały ze nie ma nad nimi kontroli... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
stachuzdachu

Śmiało możesz sobie tutaj przypodróżować , kiepskie sytuacje w Brukseli zdarzają się tak samo jak i w innych dużych miastach Europy zach.,jednak ogólnie panuje spokój , inna sprawą jest to że to już nie jest Bruksela taka sama jak 20 lat temu , podczas podróży w ekwipunku turysty nie zaszkodzi gdy znajdziesz miejsce na kamizelkę i wyrzutnik rg-ppanc oraz podręczny zestaw saperski  z turystycznym licznikiem Geigera, a tak na poważnie to nie ma czego pękać i w swoim rodzinnym mieście możesz wpaść pod tramwaj czego szczerze ci NIE życzę,tak wyposażony możesz przystąpic do ataku o! przepraszam , do podróży. Ahoooj przygooodo!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Piekuta

Szanowny przedmowco, zgadzam sie tylko z tym ze Bruksela nie jest taka jak 20 lat temu, sam mieszkam tu od 1991 roku i mam chec wrocic do kraju jak najpredzej. Moj syn jechal tym metrem 20 minut przed eksplozja, a szwagierka 3 minuty za tym skladem w ktorym wybuchla bomba, uciekala tunelem z innymi i wyszli na powierzchnie dopiero na Madou( cudem uniknela smierci ) doslownie 3 minuty i niech mi ktos teraz powie ze jest bezpiecznie na jakiekolwiek zwiedzanie ( oczywiscie zyc trzeba dalej ) ale to tylko kwestia czasu gdy zaatakuja ponownie i bedzie  to najmniej spodziewane miejsce!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
62081962

a gdzie jest? Ty tez jestes tu obcy przybysz i nie calkiem uczciwy,wiec bez komentarza

ja mieszkam tu bardzo dlugo i nikt mnie nie zaatakowal,zero terroru,wiec nie ma sie czego bac,predzej rodak cie napadnie,ha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×