Skocz do zawartości
Belgia.net

Podatek Drogowy / Inne Opłaty Za Auto

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chciała bym kupic auto BMW F10 2,5L disel 204 km 150kw  2010r. czy moglby mi ktoś pomoc i powiedzieć ile za taka pojemność będę musiala zaplacic podatku drogowego? rozmawiałam ze znajomymi i powiedzieli mi ze 3 tys . ale gdy miałam e60 placilam 1tys. proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
limburg1976

Martii ,masz tu link do innej troszke stronki z podatkami dot aut.

Jest tam wszystko jasno i czytelnie napisane.

Niestety do twojej Bmki z takim silnikiem przyjdzie ci zapłacic spory podatek od wprowadzenia auta do ruchu a potem co rok drogowy.

Mam dwóch kolegow posiadajacych BMW ze sporymi silnikami tyle tylko że jeżdża oni na Pl tablicach.

Dla porównania mój inny znajomy ma mercedesa z ok 140 konnym silnikiem i płaci za niego coś ok 480 e za rok.

 

Jeszcze ci napisze że tutaj za cene ok 10 tys e mozesz kupić pięknego Lexusa dieselka,super auto ale ten silnik a raczej opłaty za niego zniechęcają ;)

 

 

http://www.antwerpiapolska.be/kupic_uzywany_samochod.htm

 

Jesli ceny się zmieniły a ktos o tym wie bardzo bym prosił o info ;)

Edytowane przez limburg1976

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mw0

Martii ,masz tu link do innej troszke stronki z podatkami dot aut.

Jest tam wszystko jasno i czytelnie napisane.

Niestety do twojej Bmki z takim silnikiem przyjdzie ci zapłacic spory podatek od wprowadzenia auta do ruchu a potem co rok drogowy.

Mam dwóch kolegow posiadajacych BMW ze sporymi silnikami tyle tylko że jeżdża oni na Pl tablicach.

Dla porównania mój inny znajomy ma mercedesa z ok 140 konnym silnikiem i płaci za niego coś ok 480 e za rok.

 

Jeszcze ci napisze że tutaj za cene ok 10 tys e mozesz kupić pięknego Lexusa dieselka,super auto ale ten silnik a raczej opłaty za niego zniechęcają ;)

 

 

http://www.antwerpiapolska.be/kupic_uzywany_samochod.htm

 

Jesli ceny się zmieniły a ktos o tym wie bardzo bym prosił o info ;)

 

Dzięki za link, bardzo przydatny i czytelny. Właśnie się zorientowałem ile mniej więcej będę musiał zabulić za świeżo kupione autko. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
limburg1976

 

Martii ,masz tu link do innej troszke stronki z podatkami dot aut.

Jest tam wszystko jasno i czytelnie napisane.

Niestety do twojej Bmki z takim silnikiem przyjdzie ci zapłacic spory podatek od wprowadzenia auta do ruchu a potem co rok drogowy.

Mam dwóch kolegow posiadajacych BMW ze sporymi silnikami tyle tylko że jeżdża oni na Pl tablicach.

Dla porównania mój inny znajomy ma mercedesa z ok 140 konnym silnikiem i płaci za niego coś ok 480 e za rok.

 

Jeszcze ci napisze że tutaj za cene ok 10 tys e mozesz kupić pięknego Lexusa dieselka,super auto ale ten silnik a raczej opłaty za niego zniechęcają ;)

 

 

http://www.antwerpiapolska.be/kupic_uzywany_samochod.htm

 

Jesli ceny się zmieniły a ktos o tym wie bardzo bym prosił o info ;)

 

Dzięki za link, bardzo przydatny i czytelny. Właśnie się zorientowałem ile mniej więcej będę musiał zabulić za świeżo kupione autko. 

 

Ciesze sie ze ci sie przydal.

Są tu piękne autka za dobrą cene nie raz w super stanie ale te podatki drogowe takie wysokie i to tlko dltego że masz po prostu mocniejszy silnik.

Nawet za auto na gaz w kraju ktory tak propaguje ekologie musisz zapłacić extra daninę za to że jestes ekologiczny haha ;)

Powodzenia przy zakupie autka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ancyk

ceny sie zmienily i to na nie korzysc, rok temu za piecio letni samochod podatku od wprowadzenia zapacilam 400 e a z tej tabelki wynika ze powinnam 262

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mw0

ceny sie zmienily i to na nie korzysc, rok temu za piecio letni samochod podatku od wprowadzenia zapacilam 400 e a z tej tabelki wynika ze powinnam 262

Acha, już się boję swojego podatku i wprowadzenia do ruchu, hmm. Może ktoś się orientuje, bmw 318d 90kw 2006r

 

Mam nadzieje, że będzie normalny. Za audi np płaciłem 380 euro rocznie i co dziwne nie płaciłem wprowadzenia do ruchu :D Każdy się temu dziwi, czemu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nielotol

 

ceny sie zmienily i to na nie korzysc, rok temu za piecio letni samochod podatku od wprowadzenia zapacilam 400 e a z tej tabelki wynika ze powinnam 262

Acha, już się boję swojego podatku i wprowadzenia do ruchu, hmm. Może ktoś się orientuje, bmw 318d 90kw 2006r

 

Mam nadzieje, że będzie normalny. Za audi np płaciłem 380 euro rocznie i co dziwne nie płaciłem wprowadzenia do ruchu :D Każdy się temu dziwi, czemu :)

 

Ja za swoje BMW 318 1,9 2006r cztery lata temu pierwszy podatek zaplacilam cos ok 850-900e teraz co roku place 350-400 jakos tak, nie pamietam dokladnie. 

Edytowane przez nielotol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wojcian

A ja rok temu ,miałem zaplacic 520za wprowadzenie do ruchu ( tak wychodzi z tabelki ) a zapłacilem 375. Ta że tą tabelke mozna sobie wiecie co. A jak jest z nowymi autami też sie płaci BIV.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mw0

To nie jest, aż tak tragicznie. Za miesiąc się okaże ile ja będę miał do zapłaty za BMW. Obawiam się najgorszego, aczkolwiek po przeczytaniu waszych opinii to raczej śmiem twierdzić, że będzie dobrze ;-)

 

Cholerny podatek drogowy, niepotrzebny. Nie można sobie pozwolić na jakąś większą pojemność w aucie ...  -_-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
limburg1976

Jak sie nie myle w drugiej polowie 2012 dosc mocno podniesli ceny za wprowadzenie do ruchu i tu faktycznie kwoty z tabeli mogą się roznic ale te za konie mechaniczne juz nie powinny za bardzo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
szypki

Witam mam takie pytanie przymierzam sie kupic auto z silnikiem 2.2 150 koni ,jakich moge sie z podziewac opłat dodam ze to jest moje pierwsze auto rejestrowane w belgi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kubalbn

witam czy ktoś mógł by mi wyliczyć ile by wyszło za audi a4 2002r 1.9tdi 96kw i gdzie muszę się skierować w antwerpi zeby to wszystko opłacic 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mw0

witam czy ktoś mógł by mi wyliczyć ile by wyszło za audi a4 2002r 1.9tdi 96kw i gdzie muszę się skierować w antwerpi zeby to wszystko opłacic 

Wyliczyć to Ci nie wyliczę, bo nie wiem jak. Aczkolwiek mogę Ci jedynie podpowiedzieć, że za audi a4 b5 2000r 110KM 1.9 tdi pierwszy podatek miałem 370 euro zaś drugi 300 euro. 70 euro to było wprowadzenie do ruchu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cinek

witam czy ktoś mógł by mi wyliczyć ile by wyszło za audi a4 2002r 1.9tdi 96kw i gdzie muszę się skierować w antwerpi zeby to wszystko opłacic 

 

witam czy ktoś mógł by mi wyliczyć ile by wyszło za audi a4 2002r 1.9tdi 96kw i gdzie muszę się skierować w antwerpi zeby to wszystko opłacic 

Ja za takie samo Audi tylko inny rok(2004) kupione w grudniu 2013 zapłaciłem 482 euro(200 kilka euro za wprowadzenie do ruchu,200 kilka podatek i reszta zależy od dzielnicy na jakiej mieszkasz,ja mieszkam w Bxl.)Rachunek przyslali ponad miesiąc po tym jak ubezpieczyłem auto

Edytowane przez cinek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piechu12

Ja mam audi TT 2002 r 1.8 T 132 Kw 180 KM Podatek wprowadzenia do ruchu 130 EURO Podatek roczny 310 EURO . Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kubalbn

dzieki panom z gory mniej wiecej wiem ile bd musial placic jak zalatwie wszystko to tez wycene wstawie dla innych moze sie przyda,dzieki panowie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
obcokrajowiec

Witam . Mam pytanie czy ktos  sie orietuje jaki trzeba zaplacic podatek przy zakupie auta od osoby prywatnej (podatek od wzbogacenia)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×