Skocz do zawartości
Belgia.net

Zwrot gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

loreal

Witam

 

Płaciłem  gwarancję dla biura nieruchomości i mam na to dokument,

Oni przesłali pieniążki na numer bankowy właściciela i mają na to papier i wydruk .

Teraz przyszedł czas na wyprowadzkę i właściciel robi problem mówiąc jasno kłamie w żywe oczy ,że nie dostał żadnej gwarancji.

Mam pytanie kto jest zobowiązany oddać nam gwarancję? biuro i potem domagać się zwrotu od właściciela droga sądową czy to my będziemy musieli udać się do sądu aby bezpośrednio nam właściciel oddał gwarancję?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola06072

Witam

 

Płaciłem  gwarancję dla biura nieruchomości i mam na to dokument,

Oni przesłali pieniążki na numer bankowy właściciela i mają na to papier i wydruk .

Teraz przyszedł czas na wyprowadzkę i właściciel robi problem mówiąc jasno kłamie w żywe oczy ,że nie dostał żadnej gwarancji.

Mam pytanie kto jest zobowiązany oddać nam gwarancję? biuro i potem domagać się zwrotu od właściciela droga sądową czy to my będziemy musieli udać się do sądu aby bezpośrednio nam właściciel oddał gwarancję?

moim zdaniem powinienes domagac sie od biura gdyz im placiles a oni powinni egzekwowac od wlasciciela. ty masz papier od biura a nie od wlasciciela, 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loreal

Ola myślę tak jak Ty..szukałem na różnych stronach francusko-belgijskich i nic mądrego nie znalazłem..nic podobnego do mojej sytuacji..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

poczytaj tutaj

 

1. La garantie versée sur un compte individualisé


La garantie, versée sur un compte au nom du locataire, doit être déposée auprès d’une institution financière et y être bloquée jusqu’à ce qu’elle soit libérée de commun accord, à la sortie du bail.


Son montant ne peut dépasser l’équivalent de deux mois de loyer.


Si le bailleur « oublie » de placer cette somme d’argent sur un compte bloqué au nom de son locataire, il est tenu de lui payer des intérêts au taux moyen du marché.


S’il ne le fait pas, même après une mise en demeure du locataire, il lui doit l’intérêt légal sur le montant de la garantie.

Si le locataire doit un ou plusieurs loyers au propriétaire, ce dernier n’a pas le droit de se rembourser grâce à la garantie locative. Seuls une garantie CPAS ou un jugement peuvent éventuellement autoriser cet usage.

http://www.immoweb.be/fr/a-louer/article/tout-savoir-sur-la-garantie-locative.htm?mycurrent_section=rent&artid=4816

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loreal

Rozumię i wiem o tym ale wciąż pozostaje pytanie kto ma oddać naszą gwarancję..myślę że agencja ponieważ to im dawałem pieniądze i to od nich mam potwierdzenie na piśmie..chyba że się mylę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Rozumię i wiem o tym ale wciąż pozostaje pytanie kto ma oddać naszą gwarancję..myślę że agencja ponieważ to im dawałem pieniądze i to od nich mam potwierdzenie na piśmie..chyba że się mylę.

 

Oczywiscie, ze agencja - nie mozesz rzadac zwrotu od wlasciala lokalu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loreal

..a nie jest tak,że agencja na początek  musi wydrzeć gwarancję od właściciela i póżniej nam ją oddać?muszę mieć pewność na 100 % czy jest na to jakiś paragraf?..każdy mówi,że agencja ponieważ to agencji dawałem kasę ale muszę się na czymś oprzeć aby przedstawić im czarno na białym.Cała sytuacja jest chora..za tydzień wyprowadzka i potrzebuję tą gwarancję dla nowego właściciela..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tess73

Witajcie a ja wpłacałam kaucje na konto firmy niestety właściciel wykorzystał moja nieznajomość jezyka w piśmie i podsunął dokument w którym zrzekam się na jego konto kaucje i co nic ie da się zrobić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakubjakub90

Witam. Wynajmowałem mieszkanie w Antwerpii od prywatnej osoby (polak) a nie przez żadne biuro. Umowę miałem podpisaną na 12 miesięcy (rok). Ten czas minął i umówiony byłem z właścicielami na to iż będę dalej mieszkał i gdy będę chciał opuścić mieszkanie to dam wypowiedzenie słowne miesiąc przed opuszczeniem lokum, tak też uczyniłem i uzgodniliśmy z właścicielem mieszkania że kaucja którą płaciłem wraz z pierwszym rachunkiem miesięcznym będzie wykorzystana jako opłata na ten ostatni miesiąc. Wszystko było okej gdy tu nagle zadzwonił właściciel i powiedział że jednak muszę mu zrobić przelew za ostatni miesiąc a on kaucję zwróci mi również przez przelew. Zaznaczę że kaucji płaciłem tylko tyle ile miesięczna opłata mieszkania (450 euro) i to że właściciel nie miał żadnych pretensji co do stanu mieszkania (nic nie zniszczone).

Moje pytanie:
- czy wygląda to tak jak powiedział właściciel i musi być wszystko przez bank załatwione mimo że mieliśmy później umowę słowną?
- czy może właściciel chce złapać dodatkowe pieniądze za ten miesiąc a z kaucja może wyjść różnie?

Edytowane przez jakubjakub90
poprawka tekstu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malina1199

Witam. Wprowadziliśmy się z dniem 30 stycznia i do dziś 14.02 nie otrzymaliśmy kaucji z poprzedniego mieszkania. Mieli nam wypłacić i minęło ponad dwa tyg a tu nadal jej nie ma. Co w takiej sytuacji ? Ile oni mają czasu na wypłatę pieniędzy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×