Skocz do zawartości
Belgia.net

Praca przez interim i chomage

Rekomendowane odpowiedzi

Atena

Witam serdecznie.Mąż pracował przez okres kilku lat na kontrakcie polskim na delegacji w Belgii-A1. Zaczął pracę przez interim, ale po 3 tygodniach nie przedłużono mu kontraktu. Jak teraz wygląda rejestracja w urzędzie pracy i ewentualny chomage? Slyszalam ze podobno okres pracy na polskim kontakcie liczy sie do ewentualnego zasilku? Jakie dokumenty trzeba przedstawić, żeby otrzymać ten zasiłek? Ja pracuję w TS 32 h w tygodniu. Proszę o informację. Z góry dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Atena

A czy jest coś takiego jak pomóc dla osób z ciężką sytuacja finansowa? Nie miałam zalamiaru starac sie o takie zasilki ale w tym momencie jest naprawdę kiepska sytuacja finansowa. Proszę o info.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MateuszKapica

Moze Pani sie przejsc do CPAS, tylko ze obcokrajowcy (glownie ci ktorzy posiadaja pobyt tymczasowy) moga dostac rozkaz powrotu do Polski jezeli pomoc z CPAS bedzie pobieranie przez dluzszy okres czasu. W internecie mozna poszukac informacji na temat obcokrajowcow ktorzy razem z dziecmi musieli wrocic do swojego kraju (rowniez UE) poniewaz powinela im sie noga, prawa do chomagu nie mieli...

Rowniez pamietam, ze jezeli chcesz sie udac do CPAS to musisz przyjsc przed otwarciem i stac w kolejce aby byc przyjetym jeszcze tego samego dnia. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Atena

Dziękuję bardzo za pomoc. Mąż ma inną pracę teraz, też przez interim, więc damy sobie radę. Mam nadzieję, że tym razem praca będzie na dłużej. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Puchatek

Witam! Mam pytanie odnośnie zasiłku. Pracowałem przez 13 pechowych miesięcy i w pewnym momencie powiedziano mi w firmie że nie mają na razie dla mnie roboty i żebym poszedł na urlop (praca przez interim wiadomo urlop bezpłatny oczywiście :D) obecnie od 2 tygodni siedzę w domu, byłem w pt w firmie powiedzieli mi że mają kryzys żebym poczekał jeszcze trochę, że na pewno dadzą znać. Domyślam się że nie jestem im już po prostu potrzebny i walą w hooya zamiast powiedzieć wprost nara. Tak więc od 2 tygodni siedzę na dupie w domu, oczywiście cvki poroznosiłem po interimach i czekam. I mam takie pytanie puki co jeszcze czekam, ale… Mam 27 lat. Przepracowałem ok 13 miesięcy niestety nie na stały kontrakt lecz na tygodniówki przez interim co prawda, miałem sporo nadgodzin jak i sobót. Dwa czy trzy razy chorobowe. I jakieś plus minus 1,5 tygodnia urlopu sumując przez te 13 miesięcy kilka dni bezpłatnego i kilka ze zwrotu za dni świąteczne. Wnioskując z informacji zaczerpniętym na tym forum z kilku stron wcześniej domyślam się że przysługuje mi zasiłek jeśli nie uda znaleźć mi się pracy będę się o niego ubiegał. I teraz pytanie jak nie byłem nigdy zarejestrowany w bezrobociu to po prostu idę się rejestruję że jestem  bezrobotnym i jeśli bym chciał od razu złożyć papiery o zasiłek to jakie mi będą do tego potrzebne dokumenty? Wszystkie umowy dotychczasowe itd…? I Czy jest jakiś powód z jakiego mogli by mi go nie przyznać? Dodam że mam na utrzymaniu córkę bierzemy na nią rodzinne, moja dziewczyna pracuje i ma robotę na stałe... Pozdro!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

opisales dosc szczegolowo,ale obawiam sie ze nie dostaniesz bezrobotnego,bo w twoim wieku musisz miec przeracowanych 312 dnio roboczych w ciagu ostatnich 21 miesiecy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×