Skocz do zawartości
Belgia.net

Podatki

Rekomendowane odpowiedzi

kika

Witam, pracuje w belgi od maja 2013 w zwiazku z czym w tym roku bede sie rozliczac po raz pierwszy. Slyszlam, ze wyglada to tak: w kwietniu dostajesz list z propozycja jaki podatek masz zaplacic, a pozniej jesli chcesz cos odpisac (zlobki, przedszkola) to idziesz do ksiegowej. Problem w tym, ze ja nic jeszcze nie dostalam (listu z propozycja podatku). Bede wdzieczna za wszelkie rady i infomacje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

A o jakim rozliczeniu slyszales? To nie jest sprawdzona infomacja. Chce sie poprostu rozliczyc z podtaku w Belgii a nie wiem jak to zrobic, wiec pytam o rade, rady :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Dostajesz od pracodawcy dokument o Twoich zarobkach, ze szkoly/przedszkola o oplatach, z innych instytucji rowniez i idziesz do ksiegowej, ktora to rozlicza przez internet najczesciej...

Pewnie zaraz tu sie zjawia specjalisci i bedzie kilka wersji, ale u mnie wszystko rozlicza ksiegowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

Czyli biore tzw. fiche de pay, które dostowałam co miesiąc od pracodawcy. Wszystkie dokumenty na podstawie, których moge zrobic rozliczenia i ide z nimi do księgowej. Ona mnie rozlicza, wysyła zeznanie i gotowe :) tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
rafalardan

Słyszałem, że można też się rozliczyć bezpośrednio w "urzędzie skarbowym" Czy zna ktoś adres w Gent ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kika

tez o tym slyszalam. Ponoc sa takie dyzury i oni Cie rozliczaja. Jesli ktos wie gdzie i kiedy rozliczaja w Brukseli prosze o informacje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Trzeba rozliczyc sie albo elektronicznie,albo na papierze.Jest automatyczne rozliczanie dla pewnej grupy osob  np bedacych na rencie zdrowwotnej.Inazczej mozesz sama wypelnic dokumenty czy przy pomocy ksiegowej lub podczas specjalnych dyzurow organizowanych czy to przez banki czy biura podatkowe. Nie spiesz sie,ja dopiero w srode dostalam koperty,ale oczywiscie bede rozliczac sie online

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Urząd podatkowy wysyła szarą kopertę z formularzem, któy wypełnia się wpisując odpowiednie kody i kwoty.

Adres jest na kopercie, w Gent znajduje się w dzielnicy Ledeberg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

mozesz takze pojsc do swojego banku tam tez uzyskasz pomoc przy rozliczeniu pozbieraj tylko wszystkie dokumenty i poczekaj na tzw szara koperte z formularzami ;a jesli chcesz to zrobic elektronicznie to pamietaj o pinie do swojej ID /dowodu osobistego/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amarant

Witam,

Ja zawsze rozliczam się w w urzedzie podatkowym z którego wysłali mi formularz podatkowy. Szybko i sprawnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zosiasamosia

Ja mam takie jedno pytanie dotyczące rozliczenia. Mój chłopak pracuje tutaj w Belgii, ale jest na A1. Normalnie też jest tutaj zameldowany i właśnie dostał dokumenty do wypełenienia do rozliczenia podatku. Co w takiej sytuacji zrobić? Bo on już się rozliczył w Polsce, ale czy tutaj też musi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

a faktury za wykonana prace w belgii kto mu wystawil,pracodawca belgijski,tzn taki ktory jest tu zarejestrowany ma nr tva itd,wiec z tego ma rozliczyc sie tu w belgi bo tez i jest tu zameldowany,na drugi rok jesli chce moze rozliczac sie wylacznie w polsce,ma to zglosic w tutejszym urzedzie ze wszystko rozlicza w polsce,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zosiasamosia

Faktury to mój chłopak wystawia,dla belgijskiej firmy. No nic, trzeba będzie się z jakąś księgową skontaktować jak to zrobić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

a faktury za wykonana prace w belgii kto mu wystawil,pracodawca belgijski,tzn taki ktory jest tu zarejestrowany ma nr tva itd,wiec z tego ma rozliczyc sie tu w belgi bo tez i jest tu zameldowany,na drugi rok jesli chce moze rozliczac sie wylacznie w polsce,ma to zglosic w tutejszym urzedzie ze wszystko rozlicza w polsce,

Faktury za wykonaną pracę wystawia zleceniobiorca, a nie "pracodawca belgijski", który nie może być tak nazwany bo jest zleceniodawcą. Należy złożyć odpowiednie dokumenty że rozlicza się wyłącznie w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zosiasamosia

Dzięki za taką informację, bo właśnie sama tak uważam, ale chciałam się upewnić. Dodam, że na każdej fakturze zawsze jest klauzula, że podatek płaci odbiorca usługi, czy firma, dla której mój chłopak pracuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kkk

do kiedy trzeba sie rozliczyc ? i jezeli rok temu rozliczalam sie w zwiazkach przez internet to czy przyjdzie do mnie szara koperta?czy juz nie ? bo do narzeczonego przyszla 2 tyg temu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×