Skocz do zawartości
Belgia.net

Praca Na A1

Rekomendowane odpowiedzi

georges1

Witam. Jakie są dodatkowe wymagania aby wykonać drobne prace dla osoby fiz. - (Belga), bezpośrednio, aby nie narażać się podczas kontroli ?  Praca na zewnątrz, 5- 10 dni roboczych. Posiadam ważny druk A1.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dion

Witam. Mam kontrakt z belgijską firmą na roboty budowlane - wykończeniowe. Czy A1 jest niezbędne do pracy czy nie wystarczy limosa w razie kontroli w Belgii ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dion

Ale Limosai (pozwolenie na pracę) z A1(ubezpieczenie) nie ma związku. Jestem polską firmą i mam problem z A1 - piepszony ZUS odrzucił mi przedłużenie z tond moje pytanie. Czy mogę np. mieć wykupione prywatne ubezpieczenie a działalność w belgii w zamian A1. Czy ktoś się orientuje w tym temacie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Nie ma?? to pracuj bez ubezpieczenia - ludzie ogarnijcie sie i przestancie fantaziowac. Zeby pracowac na wlasnej dzialalnosci gdzie kolwiek, trzeba miec dowod, ze sie jest ubezpieczonym - pisanie ze zezwolenie na prace druk Limosa nie ma nic wspolnego z powszechnym obowiazkiem ubezpieczeniowym jest bzdura!! Pytanie dlaczego ZUS odrzucil Ci przedluzenie??

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dion

Muszę wytłumaczyć poprzedni okres A1 . Bo deklarowałem 70% pracy w Belgi  a 30% w Polsce , no i te 30% nie wyszło. Co będzie dalej?, jak z tego się tłumaczyć?, że deklaracja to nie rzeczywistość , ale oczywiście miałem kilka faktur w Polsce ale to nie 30% (takie przepisy).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

To jedyne wyjscie otwozyc dzialalnosc w Belgii. Nie ma mozliwosci wykonywac dalej uslugi tu nie majac waznego ubezpieczenia. Prosze nie sluchac glupich fantazji, ze ktos tam wykonywal uslugi bez waznego druku A1. To tak samo ja by tu prowadzil dzialalnosc i nie oplacal Parteny. Pierwsza kontrola i lezysz na stojaco - a ostatnimi czasy kontroli coraz wiecej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dion

Ok , ale z tą działalnością w belgi to jakby nie to samo - inny język, inne przepisy, inny świat. Bo wiesz ja całe życie ok 15 lat prowadziłem działalność w Polsce . A jeszcze jak byś mógł coś od siebie , to jak się tłumaczyć w zus z wynikłej sytuacji ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dion

 Sam wiesz oni szukają wszędzie pieniędzy. No i mnie drapneli i jestem w głębokiej D, mam 7 dni na tłumaczenie - dlaczego tak wyszło. A relacje zarobkowe rozumiesz jakie są, żeby zrobić 30 ich% to tu w belgi musiałbym pracować miesiąc a w polsce 2 miesiące. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Czyli masz odpowiedz - ze wszystko jest ze soba powiazane - modl sie, zeby Belgusy sie nie dopatrzyly , ze przecholowales z pracami, bo tez Ci moga przywalic kare, albo zakaz prac w Belgii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×