Skocz do zawartości
Belgia.net

Praca Na A1

Rekomendowane odpowiedzi

odel10

Prosze skorzystac z uslug ksiegowej i prosze wybrac biuro belgijskie z obsluga w jezyku polskim, jest duzo takich biur i przy jednoosobowej dzialalnosci naprawde niewiele to kosztuje,a ma Pan pewnosc ze idzie wszystko zgodnie z przepisami tzn sa dobrze interpretowane,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jan86

Witam serdecznie, pracuje w Belgi na DG z A1 już prawie drugi rok w belgijskiej firmie której świadczę usługi mam kontrakt i zaświadczenie z ZUS na 2 lata. Doszły mnie słuchy ze obowiązuje mnie limit 183 dni, i czy mogą byc jakieś poważne konsekwencje fakturuje tylko w belgi dla jedej firmy. Czekam na odp. A i wczoraj dzwoniłem do ministerstwa finansów to kobitka mówiła ze mnie nie obowiązuje limit, mówiła ze jak bym prywatnie wykonywał usługi a jak dla firmy to 0% export o co chodzi to nie wiem ludzie 

Edytowane przez Jan86

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet
4 godziny temu, Jan86 napisał:

Witam serdecznie, pracuje w Belgi na DG z A1 już prawie drugi rok w belgijskiej firmie której świadczę usługi mam kontrakt i zaświadczenie z ZUS na 2 lata. Doszły mnie słuchy ze obowiązuje mnie limit 183 dni, i czy mogą byc jakieś poważne konsekwencje fakturuje tylko w belgi dla jedej firmy. Czekam na odp. A i wczoraj dzwoniłem do ministerstwa finansów to kobitka mówiła ze mnie nie obowiązuje limit, mówiła ze jak bym prywatnie wykonywał usługi a jak dla firmy to 0% export o co chodzi to nie wiem ludzie 

Kobitka ma rację, limit obowiązuje pracowników ,a nie samodelegowania się przedsiębiorcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Matush8095

Witam. Pracuje w belgi jako "współwłaściciel " ale teraz chce otworzyć firmę w Polsce i dostać a1. Problem w tym ze nie mam pojęcia co musze pozamykać w belgi zeby nie miec problemów z założeniem firmy. Jeżeli sie bedzie dało to bede chciał wziac dofinansowanie,ale da sie tak to zrobic?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DekaR

Witam ,chciałabym się dowiedzieć o pewną sprawe.Mąż pracuje w Belgii mając a1 od stycznia 2016r.widząc perspektywy na dłuższą pracę myślimy aby założył działalność w Belgii.Jak to jest z podatkami i ubezpieczeniem?Jakie stawki przy jednoosobowej działalności?Ja w tej chwili przebywam w Polsce,mamy dwoje dzieci ,trzecie w drodze,jakieś ulgi?Co z rodzinnym?Czy ktoś orientuje sie dobrze w temacie?Ewentualnie jakiś namiar na biuro rachunkowe,aby zasięgnąć informacji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
seniu001

witam. mam pytanko czy ktos moze mi podrzucic wzor umowy bo potrzebna mi jest do a1 a podpisuje ze znajimym bo on ma firme tutaj i nie wiemy jak ta umowa ma wygladac zeby Zus sie nie przywalil.

i jeszcze jedno czy nie ma problemu ze mam belgijski dowod.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Jesli pracuje na A1 to nie moze byc tu zameldowany a tym samym nie moze posiadac belgijskiego dowodu.

Jesli chodzi o umowe to iestety nie pomoge.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
seniu001

witam. potrzebuje wzoru umowy lub co w niej ma byc zawarte, potrzebuje do a1 bede podpisywalal ze znajomym polakiem i nie wiemy jak ma wygaldac taka umowe, moze ktos ma wzor takiej umowy.

dziekuje za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
HimmliKamil

Też chciałbym wiedzieć czy na A1 jest możliwość zawarcia umowy pomiędzy zleceniodawca a wykonujacym zlecenie. to zawsze.jakies zabezpieczenie na wypadek gdyby ktoś nie płacił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta1560
Dnia 8.06.2016 o 21:48, odel10 napisał:

Prosze skorzystac z uslug ksiegowej i prosze wybrac biuro belgijskie z obsluga w jezyku polskim, jest duzo takich biur i przy jednoosobowej dzialalnosci naprawde niewiele to kosztuje,a ma Pan pewnosc ze idzie wszystko zgodnie z przepisami tzn sa dobrze interpretowane,

Wie ktoś może o koszta księgowej dla zelfstandige ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
focuss25

Pisz 6% działalności w Polsce, 4ty rok tak działam i z 6 procent łatwiej się wywiązać a minimum wg. przepisow to 5%, 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
focuss25
Dnia 2.11.2016 o 18:53, seniu001 napisał:

witam. potrzebuje wzoru umowy lub co w niej ma byc zawarte, potrzebuje do a1 bede podpisywalal ze znajomym polakiem i nie wiemy jak ma wygaldac taka umowe, moze ktos ma wzor takiej umowy.

dziekuje za pomoc

Nie potrzebujesz żadnej umowy żeby dostać A1, jest możliwość wziąść A1 na siebie, bez kontraktu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mariusz944

Witam. Mam pytanie dotyczące osób pracujących na A1. Czy mnie też dotyczy 183 dni pracy, jeżeli wystawiam faktury dla firmy belgijskiej, a nie dla osoby prywatnej? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×