Skocz do zawartości

 • Belgia.net

  Tak jak na większości stron internetowych, portali udostępniających szereg funkcji dostępnych tylko dla zalogowanych użytkowników, wymagane jest posiadanie konta aby mieć do nich dostęp i w pełni z nich korzystać.

  Rejestracja

  Rejestracja konta jest prosta zajmuje kilka minut. Jako zarejestrowany / zalogowany użytkownik z aktywnym kontem można pisać na forum, dodawać ogłoszenia, zdjęcia, prowadzić blogi, dodawać wydarzenia do kalendarza, komunikować się z innymi użytkownikami na czacie lub poprzez prywatną pocztę itp.

  Metody tworzenia konta

  W chwili obecnej udostępniamy 4 metody założenia konta na stronie Belgia.net. Pierwsza metoda, to tradycyjne założenie konta poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie belgia.net. Ta forma rejestracji nie należy do trudnych i czasochłonnych bowiem zajmie tylko kilkanaście sekund – trzeba jednak pamiętać o tym że konto założone w ten sposób trzeba jeszcze aktywować – na podany przy rejestracji email powinna dostarczona być wiadomość z dalszymi instrukcjami.

  Szybciej?

  Pozostałe 3 metody zakładania konta czy logowania są o wiele szybsze, wymogiem jest tu jednak posiadanie konta w innych serwisach społecznościowych tj. Google+, Facebook czy Microsoft Live. Jeśli posiadamy takie konto możemy zalogować się w mgnieniu oka na stronie Belgia.net klikając na jeden z poniższych przycisków dostępnych na stronie belgia.net po kliknięciu na przycisk zaloguj lub tutaj:

  logowanie.png

  Poniżej krok po kroku odnośnie tradycyjnego zakładania konta

  Wchodząc na stronę główną społeczności Belgia.net możemy kliknąć na przycisk o nazwie „Zarejestruj się”, znajdujący się w górnej, prawej części strony. Po kliknięciu (będąc niezalogowanym) na ten przycisk zostaniemy przekierowani do formularza rejestracyjnego.

  Mamy teraz przed sobą formularz rejestracyjny. Oczywiście uzupełniamy wszystkie pola, odpowiadamy na pytanie rejestracyjne oraz wykonujemy zadanie antyspamowe – proste puzzle. Jeśli zapoznaliśmy się z zasadami użytkowania zaznaczamy tą opcję i klikamy na przycisk rejestruj. Jeśli nie pojawił się żaden błąd typu: niepoprawny adres email, błędna odpowiedź na pytanie lub źle ułożony obrazek możemy śmiało przejść do kroku 3.

  W tym momencie pojawiła się nam informacja że konto zostało utworzone, ale to nie koniec czynności. Konto jest, ale nie w pełni aktywne. Należy je aktywować poprzez specjalny link który użytkownik otrzyma we wiadomości wysłanej na podany przy rejestracji adres email. W przypadku nieotrzymania wiadomości na podany adres email należy sprawdzić w swojej poczcie folder o nazwie spam lub wiadomości śmieci, czasami zdąża się że emaile rejestracyjne trafiają właśnie tam. Warto też pamiętać o tym że nieaktywowane konto będzie automatycznie usunięte po 14 dniach od dany rejestracji.

  To wszystko !

  W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt.

  Edytowane przez zenman
×