Skocz do zawartości
 • Pytania i odpowiedzi

  Informacje dotyczące użytkownia strony Belgia.net. Odpowiedzi na często zadawane pytania, instrukcje itp.

  Belgia.net
  W związku ze zmianami które wprowadziliśmy w ostatnich dniach wszystkie ogłoszenia dodane przed 23.12.17 są przeniesione do archiwum które zostanie usunięte 15.01.18. Dostęp do archiwum tutaj, tylko i wyłącznie do odczytu z możliwością zgłaszania. Od tej chwili używamy innego systemu ogłoszeń. W razie pytań zapraszamy do kontaktu na [email protected] lub do działu komunikatów technicznych gdzie informujemy na bieżąco o wszelkich zmianach w serwisie.

  Belgia.net
  W dniach 23/25.12.2017 serwis Belgia.net  był tymczasowo niedostępny z powodu zapowiadanych wcześniej prac mających na celu uruchomienie nowej wersji serwisu (v.2018).
  1. Zmiana wyglądu
  Jak widać gołym zmiany są duże. Postanowiliśmy że nieco ożywimy graficznie wygląd serwisu bazując oczywiście na tej samej stylistyce co zawsze. Od 2016 roku nie mieliśmy logo, teraz już mamy – zupełnie nowe. Stroną główną będzie teraz strona profilu dla osób zalogowanych, natomiast dla nie zalogowanych stroną główną będzie ekran logowania.
  2. Zmiana systemu ogłoszeń
  Udostępniamy całkowicie nowy system ogłoszeń wyposażony w szereg funkcji o które prosiliście już od dawna. Nie ma co tutaj dużo pisać, trzeba zobaczyć samemu. Dodaliśmy tzw. Pakiety, każdy użytkownik dysponuje obecnie dostępem do jednego pakietu na 7 dni. Ogłoszenie będzie wyświetlane przez 7 dni, po tej dacie można je odnowić jeśli jest jeszcze aktualne bez potrzeby dodawania nowego. Jeśli jest nieaktualne w prosty sposób można je oznaczyć jako nieaktualne. W przyszłości wprowadzimy inne pakiety z większa ilością ciekawych opcji.
  3. Reaktywacja sekcji artykuły
  Od 2014 roku w naszym serwisie była dostępna sekcja z artykułami, po czym została zamknięta w 2016 ze względu na rozwiązanie współpracy z redakcją prowadzącą ten dział. Dzisiaj uzyskaliśmy pozwolenie oraz prawa autorskie do tych treści więc część ciekawych i przydatnych informacji pojawi się w nowym dziale już niedługo.
  4. Błędy, otwarta wersja 2018
  Jest to nowa wersja strony Belgia.net a więc gdzieniegdzie mogą pojawiać się błędy w pisowni jak i ewentualne problemy techniczne podczas korzystania z funkcji serwisu. Wszelkie takie anomalie prosimy zgłaszać bezpośrednio na adres [email protected], będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, postaramy się jak najszybciej wszystko doprowadzić do poprawnego funkcjonowania.
  Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanej zabawy Sylwestrowej oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2018
  Belgia.net

  Belgia.net
  Dzięki tagom możesz w prosty sposób oznaczyć swoją treść np. temat na forum lub ogłoszenie. To oznaczenie będzie widoczne dla wszystkich użytkowników i może przyczynić się do łatwiejszego odnalezienia lub zrozumienia twojej treści przez innych użytkowników. Jest to też pewien sposób na wyróżnienie, staje się ona bardziej widoczna.

  Przykład:
  Dodajesz ogłoszenie o tytule „szukam pracy”, jako tag możesz wpisać np.: pilne, na wieczory, pełen etat itp. Dodajesz ogłoszenie o tytule "sprzedam", jako tag możesz wpisać np.: meble, samochód, stan idealny itp.

  zenman
  Najlepszym sposobem komunikacji z autorem ogłoszenia jest skrzynka prywatna, nie musisz podawać numeru telefonu czy adresu email publicznie.
  Skąd mam wiedzieć że otrzymałem/am wiadomość?
  Jeśli ktoś wyśle Ci wiadomość prywatną otrzymasz powiadomienie na swoją skrzynkę email (adres podany przy rejestracji konta). Aby zobaczyć pełną treść wiadomości lub odpowiedzieć na nią należy zalogować się na swoje konto w serwisie Belgia.net i przejść do zakładki komunikatora.
  Wszystkie ustawienia powiadomień zawsze można zmienić w swoim profilu.

  zenman
  Kiedy uznasz że twoje ogłoszenie jest już nieaktualne, możesz zgłosić je do usunięcia i w ciągu mnw godziny ogłoszenie zostanie usunięte.
  Zgłoszenie do usunięcia
  Aby mieć możliwość zgłoszenia do usunięcia należy się najpierw zalogować na swoje konto (to samo z którego dodano ogłoszenie), następnie wejść na stronę swojego ogłoszenia. W dolnej jej części będzie dostępny przycisk zgłoś do usunięcia.
  Zmiana treści ogłoszenia
  Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak przy zgłaszaniu do usunięcia. Na stronie swojego ogłoszenia będąc zalogowanym znajdziemy przycisk edytuj (dostępny tylko 60 minut po dodaniu treści). Po kliknięciu w ten przycisk otworzy się okno edycji treści użytkownika.

  zenman
  Dodanie ogłoszenie to na prawdę prosta sprawa i nie zajmuje to wiele czasu.
  Należy posiadać konto użytkownika, być na nim zalogowanym. Kliknąć w menu głównym strony na przycisk ogłoszeń. Następnie kliknąć w przycisk dodaj ogłoszenie lub wejść do odpowiedniej kategorii ogłoszeń i tam wybrać przycisk dodaj ogłoszenie po czym pojawi się panel dodawania ogłoszenia. Po wypełnieniu formularza, należy kliknąć na przycisk dodaj ogłoszenie i to wszystko – ogłoszenie zostało dodane.
  W ciągu 60 minut od dodania można zmienić treść ogłoszenia lub zgłosić do usunięcia.

×