Skocz do zawartości
 • Pytania i odpowiedzi

  Informacje dotyczące użytkownia strony Belgia.net. Odpowiedzi na często zadawane pytania, instrukcje itp.

  Belgia.net
  Najlepszym sposobem komunikacji z autorem ogłoszenia lub innej treści jest skrzynka prywatna, nie musisz podawać numeru telefonu czy adresu email publicznie.
  Skąd mam wiedzieć że otrzymałem/am wiadomość?
  Jeśli ktoś wyśle Ci wiadomość prywatną otrzymasz powiadomienie na swoją skrzynkę email (adres podany przy rejestracji konta). Aby zobaczyć pełną treść wiadomości lub odpowiedzieć na nią należy zalogować się na swoje konto w serwisie Belgia.net i przejść do zakładki komunikatora. Wszystkie ustawienia powiadomień można zmienić w swoim profilu.

  Belgia.net
  Prawdopodobnie ogłoszenie znajdowało się w nieodpowiedniej kategorii, powtarzało się w kilku kategoriach lub pojawiło się minimum dwa razy na pierwszej stronie ogłoszeń danej kategorii.
  Moderator nie ma obowiązku przenosić takich ogłoszeń do odpowiedniej kategorii, to użytkownik powinien się dobrze zastanowić przed dodaniem ogłoszenia jaka kategoria jest odpowiednia dla danej treści.
  Dla przykładu: Każde ogłoszenie pt. „szukam pracy” umieszczane w dziale ZATRUDNIĘ będzie kasowane.
  Nieodpowiednia kategoria ogłoszenia bardzo negatywnie wpływa na reakcję potencjalnych, zainteresowanych osób oraz na ilość odsłon ogłoszenia.

  Belgia.net
  Upomnienie lub ostrzeżenie, jest wysyłane przez moderatora lub administratora do użytkownika tylko wtedy kiedy naruszy on zasady regulaminu. Jest to prośba aby użytkownik zastosował się do zasad użytkowania. Standardowo przyznawany jest jeden punkt upomnienia. Punkty z czasem tracą ważność.
  Po uzbieraniu 4 punktów w krótkim odstępie czasowym następuje kolejka moderacyjna również ograniczona czasowo. Poważne naruszenia regulaminu tj. promowanie ofert niezgodnych z prawem skutkuje natychmiastową blokadą lub kolejką moderacyjną.
  Najczęściej można otrzymać upomnienie lub natychmiastową kolejkę moderacyjną za:
  Dodanie ogłoszenia w nieodpowiedniej kategorii. Umieszczanie tych samych ogłoszeń w kilku kategoriach. Zbyt częste dodawanie tych samych ogłoszeń, traktujemy to jako spam, inni też chcą aby ich ogłoszenie było widoczne. Jeśli to samo lub bardzo podobne ogłoszenie pojawi się w pierwszej 20 ostatnich ogłoszeń będzie to traktowane jako naruszenie zasad. Oferty niezgodne z prawem, erotyczne, sponsoring itp. Handel czekami, fakturami itp. Używanie systemu ogłoszeń do komentowania czy dyskusji. Dodawanie tych samych lub podobnych ogłoszeń z kilku kont. Więcej w regulaminie.

  Belgia.net
  Jeśli twoje ogłoszenie nie pojawiło się zaraz po dodaniu oznacza to że twoje konto jest kontrolowane przez kolejkę moderacyjną. To znaczy że zanim pojawi się na stronie musi być sprawdzone przez moderatora który zadecyduje czy je zatwierdzić lub odrzucić.
  Kolejka moderacyjna jest przyznawana automatycznie dla kont o większej ilości upomnień, których właściciele nie stosują się do regulaminu. Na ogół kolejka moderacyjna jest aktywna tylko przez kilka dni.
  Należy pamiętać też o tym że bez względu na to czy użytkownik ma kolejkę moderacyjną czy nie - ogłoszenia nie pojawiają się na stronie głównej zaraz po ich dodaniu a dopiero po kilku minutach.

  Belgia.net
  Tak jak na większości stron internetowych, portali udostępniających szereg funkcji dostępnych tylko dla zalogowanych użytkowników, wymagane jest posiadanie konta aby mieć do nich dostęp i w pełni z nich korzystać.
  Rejestracja
  Rejestracja konta jest prosta zajmuje kilka minut. Jako zarejestrowany / zalogowany użytkownik z aktywnym kontem można pisać na forum, dodawać ogłoszenia, zdjęcia, prowadzić blogi, dodawać wydarzenia do kalendarza, komunikować się z innymi użytkownikami na czacie lub poprzez prywatną pocztę itp.
  Metody tworzenia konta
  W chwili obecnej udostępniamy 4 metody założenia konta na stronie Belgia.net. Pierwsza metoda, to tradycyjne założenie konta poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie belgia.net. Ta forma rejestracji nie należy do trudnych i czasochłonnych bowiem zajmie tylko kilkanaście sekund – trzeba jednak pamiętać o tym że konto założone w ten sposób trzeba jeszcze aktywować – na podany przy rejestracji email powinna dostarczona być wiadomość z dalszymi instrukcjami.
  Szybciej?
  Pozostałe 3 metody zakładania konta czy logowania są o wiele szybsze, wymogiem jest tu jednak posiadanie konta w innych serwisach społecznościowych tj. Google+, Facebook czy Microsoft Live. Jeśli posiadamy takie konto możemy zalogować się w mgnieniu oka na stronie Belgia.net klikając na jeden z poniższych przycisków dostępnych na stronie belgia.net po kliknięciu na przycisk zaloguj lub tutaj:

  Poniżej krok po kroku odnośnie tradycyjnego zakładania konta
  Wchodząc na stronę główną społeczności Belgia.net możemy kliknąć na przycisk o nazwie „Zarejestruj się”, znajdujący się w górnej, prawej części strony. Po kliknięciu (będąc niezalogowanym) na ten przycisk zostaniemy przekierowani do formularza rejestracyjnego.
  Mamy teraz przed sobą formularz rejestracyjny. Oczywiście uzupełniamy wszystkie pola, odpowiadamy na pytanie rejestracyjne oraz wykonujemy zadanie antyspamowe – proste puzzle. Jeśli zapoznaliśmy się z zasadami użytkowania zaznaczamy tą opcję i klikamy na przycisk rejestruj. Jeśli nie pojawił się żaden błąd typu: niepoprawny adres email, błędna odpowiedź na pytanie lub źle ułożony obrazek możemy śmiało przejść do kroku 3.
  W tym momencie pojawiła się nam informacja że konto zostało utworzone, ale to nie koniec czynności. Konto jest, ale nie w pełni aktywne. Należy je aktywować poprzez specjalny link który użytkownik otrzyma we wiadomości wysłanej na podany przy rejestracji adres email. W przypadku nieotrzymania wiadomości na podany adres email należy sprawdzić w swojej poczcie folder o nazwie spam lub wiadomości śmieci, czasami zdąża się że emaile rejestracyjne trafiają właśnie tam. Warto też pamiętać o tym że nieaktywowane konto będzie automatycznie usunięte po 14 dniach od dany rejestracji.
  To wszystko !
  W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt.

  Belgia.net
  1. Zaloguj się na swoje konto
  2. Przejdź na tę stronę: https://www.belgia.net/ustawienia/
  3. Wybierz zakładkę "usuń moje konto" i postępuj wg wskazówek panelu dezaktywacji konta.
  Po poprawnej weryfikacji konto zostanie usunięte w ciągu od kilku godzin do maksymalnie 5 dni roboczych. Po usunięciu konta nie ma możliwości jego przywrócenia.
   

×