Skocz do zawartości
Belgia.net

Polskie książki w dobrym stanie

To ogłoszenie już wygasło i wkrótce zostanie usunięte
  • Autor:
    ogniszka
  • Typ: Sprzedam
  • Stan, rodzaj: Używane
  • Ważność oferty: To ogłoszenie już wygasło i wkrótce zostanie usunięte
  • Cena: 10.00 EUR
  • Dodano - 292 wyświetleń

Szczegóły ogłoszenia

Książka jest raz przeczytana, w stanie bardzo dobrym. Odbiór najlepiej na Ixelles.     Posiadam tez inne książki, głownie literatura kobieca. 2,5,10 euro                                            Miłość zakazana, uczucie z góry skazane na śmierć, jednak zakochani z determinacją walczą o siebie mimo tragicznych przeciwności. Taka sytuacja ukazana została w książce zatytułowanej "Narzeczona nazisty" Barbary Wysoczańskiej. Jest to opowieść o miłości dwojga ludzi w obliczu wojny, ludzi z przeciwnych stron frontu.

Hania Wolińska to studentka germanistyki. Zarabia jako dama do towarzystwa pewnej niemieckiej hrabiny. Pewnego dnia poznaje jej wnuka - Johanna von Richtera. Między dwojgiem młodych ludzi wybucha fascynacja, zauroczenie od pierwszego spojrzenia. Hania i Johann zakochują się w sobie, choć zewsząd otacza ich nazizm, nienawiść, strach przed utratą bliskich, a także własnego życia.

Hania pojawia się na niemieckich salonach formalnie jako narzeczona hrabiego. Wysoka ranga partnera zmusza ją do zapoznania się z przywódcami III Rzeszy. Dziewczynę werbują polskie władze z nadzieją, że będzie ona łączniczką w przekazywaniu im planów Hitlera w stosunku do Polski.

Bohaterka znajduje się między młotem a kowadłem. Chce pozostać lojalną w stosunku do ukochanego, lecz jak ma pomóc swojej ojczyźnie? Barbara Wysoczańska ukazuje tamtejsze wydarzenia z perspektywy Polki zakochanej w przedstawicielu wrogiego narodu, a także z perspektywy nazisty, który dla ukochanej jest w stanie zrobić wszystko. Będą walczyć, lecz w pewnym momencie staną po przeciwnych stronach barykady. Jak potoczą się ich losy? Wygra bezwarunkowa miłość czy wierność narodowi?

×