Skocz do zawartości
 • Bruksela w liczbach  Bruksela, stolica Królestwa Belgii, jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Europie, siedziba Unii Europejskiej i NATO, dom dla ponad miliona ludzi.

  Statystyki

  Wszystkich którzy uwielbiają statystyki zapraszamy do lektury sporządzanej co rok przez Institut Bruxellois de Statistique et d’Analyse (IBSA), broszurki Mini – Bru (2016) w której ujęte są dane liczbowe dotyczące wielu dziedzin życia (nauka, praca, przyrost naturalny etc).

  Tych, którzy liczb nie lubią lecz chcieliby co nieco o mieście w którym mieszkają wiedzieć, zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

  Stolica Belgii

  W Brukseli a dokładnie w jej 19-stu dzielnicach n terenie 161,4 km2 – zamieszkuje łącznie  1.187.890 osób w tym 398.726 osób posiadających inne niż belgijskie obywatelstwo (obcokrajowcy) z czego zdecydowaną większość stanowią Francuzi a zaraz po nich Rumuni i Włosi.

  Bruksela

  Bogate miasto Bruksela

  Pośród ponad miliona mieszkańców – 783.631 osób znajduje się obecnie w wieku produkcyjnym z tego 425.458 osób jest aktywna zawodowo – pracując głownie w sektorze prywatnym a 96.382 spędza czas w domu na bezrobociu.

  Pomimo tego roczny dochód miasta mi.n z płaconych przez mieszkańców podatków wynosi około 71.745 miliona euro czyli na jednego mieszkańca Brukseli wychodzi 61 tysięcy euro rocznie, jednakże nie wszystkie pieniądze pochodzą z kieszeni podatnika, skądże znowu – było by to bardzo dziwne bo z danych urzędu IBSA wynika że osoby zamieszkujące Brukselę zarabiają rocznie około 17.327 euro.

  Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat tegorocznych statystyk odsyłamy was na stronę IBSA.

  Reakcje użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się
×