Skocz do zawartości
Belgia.net

Przepuchlina Kręgosłupa Lędźwiowego

Rekomendowane odpowiedzi

Monia319366

Witam serdecznie.

Cztery lata temu zdjagnozowano u mnie przepuchlinę kręgosłupa lędźwiowego od L3-L5 z uciskiem na nerw rdzeniowy.

Przez te 4 lata ból kręgosłupa pojawiał się co jakiś czas i trwał ok do max 2 tyg. Niestety 4 tyg temu tak poprostu bez powodu zaczął mnie boleć, ból w tym momencie pogłębia się z dnia na dzień i jest coraz silniejszy. W Polsce powiedziano mi że tylko operacyjnie można to wyleczyć, ale ja niechcę operacji, boję się że może pójść coś nie tak i niebędę mogła chodzić, a ja mam dopiero 30 lat.

Czy ktoś wie w jaki sposób tutaj jest to leczone? Mieszkam tu na stałe od ponad roku, jestem zameldowana i ubezpieczona wszystko na legalu.

Proszę o jakiekolwiek informacje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Monika

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marysia579

Hej

Niestety nie da sie tego wyleczc fizykoterapia; a nawet powiem ze, przy przepuklinie nie wolno stosowac masarzu. Leki przeciwbolowe moga zlagodzic doleglowisci bolowe ale, to jest rozwiazanie na krotka mete. Pracuje w UZA w edegem wlasnie na ortopedii i tu takie operacje to standard i nigdy, nigdy nie mialam przypadku zeby ktos mial powiklania i nie mogl chodzic, choc kazda operacja niesie ze soba jakies ryzyko oczywiscie; Predzej czy pozniej bedziesz musiala cos z tym zrobic bo samo sie nie poprawi a z wiekiem bedzie sie poglebialo.

Najlepszym chirurgiem od kregoslupa jest Dr Michielsen . Pod numerem 03 821 32 48 mozesz umowic sie na wizyte i dowiedziec jakie sa mozliwosci leczenia twojej dolegliwosci.

Pozdrawiam i powodzenia.

 

 

 

Witam serdecznie.

Cztery lata temu zdjagnozowano u mnie przepuchlinę kręgosłupa lędźwiowego od L3-L5 z uciskiem na nerw rdzeniowy.

Przez te 4 lata ból kręgosłupa pojawiał się co jakiś czas i trwał ok do max 2 tyg. Niestety 4 tyg temu tak poprostu bez powodu zaczął mnie boleć, ból w tym momencie pogłębia się z dnia na dzień i jest coraz silniejszy. W Polsce powiedziano mi że tylko operacyjnie można to wyleczyć, ale ja niechcę operacji, boję się że może pójść coś nie tak i niebędę mogła chodzić, a ja mam dopiero 30 lat.

Czy ktoś wie w jaki sposób tutaj jest to leczone? Mieszkam tu na stałe od ponad roku, jestem zameldowana i ubezpieczona wszystko na legalu.

Proszę o jakiekolwiek informacje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Monika

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adorota

Witam serdecznie.

Cztery lata temu zdjagnozowano u mnie przepuchlinę kręgosłupa lędźwiowego od L3-L5 z uciskiem na nerw rdzeniowy.

Przez te 4 lata ból kręgosłupa pojawiał się co jakiś czas i trwał ok do max 2 tyg. Niestety 4 tyg temu tak poprostu bez powodu zaczął mnie boleć, ból w tym momencie pogłębia się z dnia na dzień i jest coraz silniejszy. W Polsce powiedziano mi że tylko operacyjnie można to wyleczyć, ale ja niechcę operacji, boję się że może pójść coś nie tak i niebędę mogła chodzić, a ja mam dopiero 30 lat.

Czy ktoś wie w jaki sposób tutaj jest to leczone? Mieszkam tu na stałe od ponad roku, jestem zameldowana i ubezpieczona wszystko na legalu.

Proszę o jakiekolwiek informacje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Monika

Witam. Ja mialam podobny przypadek w grudniu ubieglego roku, kiedy doszlo juz do porazenia nerwu kulszowego i problemow z chodzeniem trafilam do szpitala w Aalost (dr Lesage, neurochirurg). Tam po wszystkich badaniach powiedziano mi ze najpierw zaczniemy od blokady w kregoslup ( max 3 zastrzyki w odstepie miesiecznym) a jak to nie pomoze, to mikrooperacja. u mnie na szczescie pomoglo po drugim zastrzyku ( w styczniu br).bol czasem pojawia sie, zwlaszcza po przeciazeniu,ale mozna zyc i pracowac. od ortopedy w miedzyczasie dostalam skierowanie na pas ortopedyczny (szyty na miare) i uzywam przy ciezszych pracach. Mysle ze powinnas isc do lekarza, i nie koniecznie do rodzinnego tylko od razu do neurochorurga i nie czekac na powiklania. Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bruxelle

Mam ten sam problem- przepuklina lewostronna.Chodzę na rehabilitację ale już widzę że to pomoc doraźna i krótkoterminowa. Uprzedzono mnie od razu o mozliwości noszenia gorsetu, a jeśli to nie pomoże -leczenie operacyjne.Poczekam jeszcze trochę . Ale Monia , idź do lekarza , to samo nie przejdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gafgafick85

Mówcie co chcecie ale w grudniu zeszłego roku miałem podobnie. Miesiąc patrzenia w sufit az moj lekarz rodzinny zaproponował akupunkture. Lekko niedowierzajac zgodziłem się na 3 próbne sesje. O dziwo po 5 zacząłem znowu chodzić a do dziś nie czuję rwania w biodrze i lewa noga znowu jest moja a nie drewniana. Jak narazie nie mam problemu. Sam w to nie wierzyłem ale pomogło. Poza tym moj rodzinny lekarz ostrzegal mnie przed operacją i blokada w kręgosłup. Podawal liczne przyklady paraliżu po takowych zabiegach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pazurki

Witam

Mam ten sam problem już od 2-3 lat.Od kwietnia tego roku tak mnie złapało że nie mogłam chodzić i najgorsze było to że jak chodziłam traciłam czucie w nogach i spadam na podłogę.Mam już za sobą 3 blokady i pomogły mi może w 20%, rehabilitacje nie przynosiły skutku żadnego. Od września idę na kolejne 3 zastrzyki (Facetdenervatie)ma to na celu uśpić moje nerwy żeby nie były wrażliwe na ucisk wysuniętego dysku. Jeżeli nie pomoże operację mam zaplanowaną na 21 Października.

Mam 24 lata i jestem takiego zdania że ten problem trzeba usunąć jak najszybciej, ponieważ im dłużej czekamy to szkodzimy tylko sobie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gafgafick85

Nie zgodzę się z Tobą. Z tego co mój rodzinny lekarz mi tłumaczyl to te blokady sa bardzo niebezpieczne. Pokazywał mi żywe przykłady osób sparaliżowanych po tym zabiegu. A co do ingerencji chirurgicznej to kazdy lekarz ci powie ze im później zaingerujesz tym lepiej. Operacja nie oznacza ze.wszystko bedzie w porządku. A powikłania po operacji kręgosłupa sa ogromne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewunka16c

Nie zgodzę się z Tobą. Z tego co mój rodzinny lekarz mi tłumaczyl to te blokady sa bardzo niebezpieczne. Pokazywał mi żywe przykłady osób sparaliżowanych po tym zabiegu. A co do ingerencji chirurgicznej to kazdy lekarz ci powie ze im później zaingerujesz tym lepiej. Operacja nie oznacza ze.wszystko bedzie w porządku. A powikłania po operacji kręgosłupa sa ogromne.

Moi mili.Pozwolcie ,ze powiem o tym ,co sama przerabialam,mialam  bardzo duze przepukliny na czterech poziomach ..L-S....Cierpialam latami ,...nie wstawalam z podlogi ,dostawalam blokady ....plastry na morfinie nie pomagaly ...NIc ,po prostu nic..watroba siadla mi od lekow p.bolowych.. ..pierwszy termin operacji mialam juz 10 lat temu .

 

Balam sie bardzo ,wzielam do siebie wszystkie te opowiesci ,ze moze mnie sparalizowac ,unieruchomic ....normalny strach.

Przyszedl ten czas ,ze juz nie moglam po prostu wytrzymac ,brak czucia w nogach ,rekach ...coz bede mowic .Sami wiecie.Zdecydowalam sie na operacje ,w polsce ,w Gryficach ,...to miejscowosc w zachodniopomorskim......I JESTEM SZCZESLIWA ,ZE PODDALAM SIE OPERACJI . ..to bylo trzy lata temu .Dzisiaj ,po odbarczeniu przepuklin ,jestem ..nowym czlowiekiem....Nie bojcie sie zabiegu ,medycyna jest na zaawansowanym poziomie .Lekarze tez sa ...spoko .

Zycze odwagi ...warto !!!!!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

Nie zgodzę się z Tobą. Z tego co mój rodzinny lekarz mi tłumaczyl to te blokady sa bardzo niebezpieczne. Pokazywał mi żywe przykłady osób sparaliżowanych po tym zabiegu. A co do ingerencji chirurgicznej to kazdy lekarz ci powie ze im później zaingerujesz tym lepiej. Operacja nie oznacza ze.wszystko bedzie w porządku. A powikłania po operacji kręgosłupa sa ogromne.

Jakbym żyła w czasach średniowiecza i ciemnogrodu !!! :D Jak się czegoś nie wie albo nie doświadczyło,nie należy  się wypowiadać i straszyć ludzi ! Zmień lekarza rodzinnego  na specjalistę . Zawsze może przydarzyć się COŚ . A swoją drogą jestem ciekawa ,co to były za "żywe przykłady" :D

Ja miałam 4 blokady na odcinku L4/L5. Naprawdę polecam, to są tylko zastrzyki robione w kręgosłup a robione przez specjalistę( u mnie był to neurolog)  ,nie mają prawa się nie udać.Nie czułam bólu prawie przez 2 lata. Leki strasznie otumaniały,rozregulowały pracę żołądka i wątroby,fizjoterapia nie pomogła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gafgafick85

Jakbym żyła w czasach średniowiecza i ciemnogrodu !!! Jak się czegoś nie wie albo nie doświadczyło,nie należy się wypowiadać i straszyć ludzi ! Zmień lekarza rodzinnego na specjalistę . Zawsze może przydarzyć się COŚ . A swoją drogą jestem ciekawa ,co to były za "żywe przykłady"

Ja miałam 4 blokady na odcinku L4/L5. Naprawdę polecam, to są tylko zastrzyki robione w kręgosłup a robione przez specjalistę( u mnie był to neurolog) ,nie mają prawa się nie udać.Nie czułam bólu prawie przez 2 lata. Leki strasznie otumaniały,rozregulowały pracę żołądka i wątroby,fizjoterapia nie pomogła.

Udostępnij Udostępnij

Odpowiedz « Poprzedni Nast

Nie wiesz co mówisz skoro to mialem i bez blokad i lekow nie czuję bulu po akupunkturze. I wracaj do średniowiecza tam twoje miejsce

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Monia319366

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, byłam u lekarza rodzinnego, otrzymałam leki przeciw bólowe i przeciwzapalne oraz skierowanie na rezonans magnetyczny by dokładniej tutejsi lekarze mogli zapoznać się z moim problemem. Leki niestety nie pomagają. Co do operacji to wydaje mi się że jej wynik to i tak jest indywidualna sprawa. Tak jak nie ma dwóch identycznych porodów:-) ,tak i nie ma dwóch takich samych przebiegu operacji. Dlaczego zdania na ten temat są podzielone.Moja mama jest obecbie po 3 operacjach kregosłupa lędźwiowego tylko że ona w sumie została do pierwszej operacji zmuszona bo w pracy wypadł jej dysk. Na dzień dzisiejszy dalej niestety zmaga się niekiedy z bólem. No cóż zostało mi tylko czekać do 10 września na rezonans a potem na pomoc lekarzy. Mam nadzieje że jakoś uda im się chociaż w połowie zredukować ból bo czasami naprawdę jest on nie do zniesienia.

Dziękuje jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam :-) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Monia319366

Witam,

Mam jeszcze pytanie dotyczące pracy.

Czy tutaj w Belgii po tych 3 zastrzykach mozna pracować fizycznie? Obecnie pracuje po 4 godz dzennie i to też nie zawsze, bo to zależy od bólu. Czy po nich można normalnie pracować?

Czy lekarze widzą jakieś konkretne przeciwskazania czy tylko ostrzegają.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AAAAntwerpia

Witam a jaka jest cena tych zastrzyków? 

 

 

Nie zgodzę się z Tobą. Z tego co mój rodzinny lekarz mi tłumaczyl to te blokady sa bardzo niebezpieczne. Pokazywał mi żywe przykłady osób sparaliżowanych po tym zabiegu. A co do ingerencji chirurgicznej to kazdy lekarz ci powie ze im później zaingerujesz tym lepiej. Operacja nie oznacza ze.wszystko bedzie w porządku. A powikłania po operacji kręgosłupa sa ogromne.

Moi mili.Pozwolcie ,ze powiem o tym ,co sama przerabialam,mialam  bardzo duze przepukliny na czterech poziomach ..L-S....Cierpialam latami ,...nie wstawalam z podlogi ,dostawalam blokady ....plastry na morfinie nie pomagaly ...NIc ,po prostu nic..watroba siadla mi od lekow p.bolowych.. ..pierwszy termin operacji mialam juz 10 lat temu .

 

Balam sie bardzo ,wzielam do siebie wszystkie te opowiesci ,ze moze mnie sparalizowac ,unieruchomic ....normalny strach.

Przyszedl ten czas ,ze juz nie moglam po prostu wytrzymac ,brak czucia w nogach ,rekach ...coz bede mowic .Sami wiecie.Zdecydowalam sie na operacje ,w polsce ,w Gryficach ,...to miejscowosc w zachodniopomorskim......I JESTEM SZCZESLIWA ,ZE PODDALAM SIE OPERACJI . ..to bylo trzy lata temu .Dzisiaj ,po odbarczeniu przepuklin ,jestem ..nowym czlowiekiem....Nie bojcie sie zabiegu ,medycyna jest na zaawansowanym poziomie .Lekarze tez sa ...spoko .

Zycze odwagi ...warto !!!!!!!

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×