Skocz do zawartości
Belgia.net

Życie W Belgi Z Rodziną

Rekomendowane odpowiedzi

malgorzatas

Witam

 

Chciałabym zapytać jak żyje się z rodziną w Belgii okolice Gandawy ( 2 dorosłych + 2 dzieci w wieku 18 miesięcy)

mąż pracuje na A1 zarabia około 2-2,5tys euro ja w Polse straciłam pracę a chciałabym podjąć pracę w Belgii tylko jak jest ze żłobkiem czy rzeczywiście koszt na jedno dziecko to około 500e?

Czy zanim znajdę pracę mąż będzie w stanie nas utrzymać? Chcielibyśmy być całą rodziną razem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Witam

 

Chciałabym zapytać jak żyje się z rodziną w Belgii okolice Gandawy ( 2 dorosłych + 2 dzieci w wieku 18 miesięcy)

mąż pracuje na A1 zarabia około 2-2,5tys euro ja w Polse straciłam pracę a chciałabym podjąć pracę w Belgii tylko jak jest ze żłobkiem czy rzeczywiście koszt na jedno dziecko to około 500e?

Czy zanim znajdę pracę mąż będzie w stanie nas utrzymać? Chcielibyśmy być całą rodziną razem.

 

Pozdrawiam

A przekalkulowala Pani , jak mezowi ¨skonczy¨sie to A1 to co dalej. Niech Pani poszuka nawet tu na tym portalu, ze polscy podwykonawcy traca zleceniodawcow (byl niedawno taki temat ). I co wtedy?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
malgorzatas

Dla tego zapytałam jak jest z życiem, żłobkiem mieszkaniem itp. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji na 100%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
grb

Nie polecam mimo że tu żyję nie długo, ale jednak. Pracowałem na A1 dla mnie to jest najzwyczajniejsza głupota. Mieszkasz tu opłacasz składki w pl gdzie jak tu dojdzie do wypadku nie dość że siedzisz na tyłku  i kasa nie leci, a żyć trzeba. To jeszcze płatna opieka zdrowotna, zus nie koniecznie musi ci zwrócić! A jak już to i tak nie wszystko także jesteś w plecy i zazwyczaj trwa to i trwa. Coś nie wyjdzie stracisz prace i ani zasiłku ani nic... Co prawda jak dorwiesz stałą robotę i meszkanie to jest trochę lżej jak w Polszy. Lecz Polakom jak nie znasz języka za bardzo to ciężko robotę dorwać. Spotkałem się z opiniami gdzie nawet jak już znasz język lub chociażby angielski na jako takim poziomie to ciężko o satysfakcjonująca pracę... Drogo! Drożej jak w holadnii czy niemczech jeśli chodzi o artykóły spożywcze, chemie. RTV, AGD. O motoryzacji nie wspmnę... Biorąc na celownik opiekę medyczną to większość tych lekarzy pierwszego kontaku (przynajmniej u mnie we flandrii wschodniej) jest takich, że bałbym się z psem do nich iść po pomoc, a co dopiero z dzieckiem. Co prawda mam 3 lekarzy sprawdzownych zawsze korzystam z ich usług i ufam im, ale długa droga była za nim na nich trafiłem (Sytuacje gdy lekarz podważa diagnozę drugiego lekarza, gdy ten nie potrafił zdiagnozować ospy. Dugi stwierdza że to wysypka w związku ze zmianą miejsca zamieszkania trzeci popiera, czwarty gada że uczulenie a piąty mówi żeby już więcej do nich nie chodzić przypisuje leki i wszystko przechodzi, a wystarczy wpisać objawy i na wikipedii można samemu diagnozę wystawić...) Jeśli brać pod uwagę samych Belgów to znam kilku normalnych, ale to ci tylko i wyłączenie z importu :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

A ja polecam.... przynajmniej sprobowac..... z praca tu trudno,a dla polskich budowlancow moze byc coraz trudniej gdyz to wlasnie z ich powodow wielu tutejszych rowniez Polakow budowlancow jest bez pracy i wlasnie zwiazki budowlancow tutejszych walcza o zmiany. Jednak zawsze mozesz zaczac od paru godzin nawet sprzatania, doksztalcac ,sie, potem bedzie taniej jak dzieci pojda do przedszkola, choc nie koniecznie, dojda inne wydatki..... ALE TEN KTO NIE SPROBUJE TEN NIE WIE.... oczywiscie wkurzylo mnie ostatnie info w pl dzienniku gdzie przedstawiono Belgie jako miejsce to be

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzastina_1985

Ja słyszałam wiele dobrego o Belgii. Sama wybieram się na wiosnę do męża bo tam pracuje. Jestem pełna obaw mimo wszystko bo jadę z małym dzieckiem a nie znamy języka . Może ktoś coś więcej pow o życiu rodziny w Belgii

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
omiciek

Hej :)

Widzę, że sporo tu doświadczonych i zainteresowanych życiem w Belgii osób - to i ja się dołączę!

 

Mam propozycje pracy w BE dokładnie w Genk... Szczerze powiedziawszy interesuje mnie nowa przygoda w życiu ale niestety nic nie wiem o życiu i kosztach utrzymania w BE. Przeczytałam już sporo wątków ale tak naprawdę nie znalazłam konkretnych informacji które mogły by mi rozjaśnić jak może wyglądać przyszłość. Dajcie znać ile waszym zdaniem kosztuje utrzymanie (bez kosztów mieszkania) 3 osobowej rodziny w BE - rodzice z 8 letnią córką i jakie szkoły są w tej okolicy??  W prawdzie mam wyjechać na miesiąc na próbę aby sprawdzić "na własnej skórze"  jednak zbieram wszystkie możliwe informacje zanim zacznę negocjować "warunki" zatrudnienia. Z góry dzięki za wszelkie pomocne info!!! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×