Skocz do zawartości
Belgia.net

Problem Z Tymczasowym Zameldowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Anna2365

Witam wszystkich,


 


Mam problem z zameldowaniem siebie i męża. Otóż sprawa wygląda tak, że przyjechaliśmy na 3mce do znajomych (którzy są małżeństwem) do Pittem. Chcielibyśmy podjąć pracę, ale każde biuro wymaga tymczasowego meldunku i tutaj jest problem. Kobieta w gminie powiedziała nam, że nie ma szans na to abyśmy się zameldowali w tym mieszkaniu, ponieważ tylko i wyłącznie jedna rodzina może w nim mieszkać. Bardzo duży metraż i 3 sypialnie nie ma tu nic do znaczenia.


Jeżeli nie uda nam się zameldować, niestety pracy żadnej podjąć nie będziemy mogli.


 


 


Pozdrawiam.


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Kazde biuro - jakie sa te biura????? Jezeli chodzi o biura pracy tymczasowej to w jaki sposob ludzie przyjezdzajacy prosto z Polski sa przez nie zatrudniani - przeciez tez nie maja tu na dzien dobry czekajacych mieszkan. Poszukajajcie biura ktore rowniez oferuje zakwaterowanie i problem z glowy..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaro74asia82

Jeśli mogę się wtrącić to wydaje mi się, że w Waszym przypadku, popełniliście błąd już na samym początku.

Otóż przepisy co do meldunku obcokrajowców w Belgii w ogóle dość mocno się zaostrzyły.

To, że mieszkanie jest duże nie decyduje o tym, że można tam zameldować niewiadomo ile osób. Jeśli mieszkanie jest wynajmowane, to właściciel zgłaszając umowę najmu może określić, że np. max. 4 osobowa rodzina. Do tego wewnętrzne obostrzenia wynikające z przepisów prawa, które trzymają niejako na wodzy " dobrowolność decyzji" właściciela, ale na to już nie mamy wpływu. Z resztą wszystko napisane powinno być w kontrakcie. Ja mam czarno na białym.

Ale do rzeczy, mieliście prawo nie wiedzieć, aby podjąć pracę musisz mieć meldunek, aby dostać meldunek musisz wykazać w urzędzie, że masz pracę, ale jak ją dostać bez meldunku i koło się zamyka.

Znajomi pewnie chcieli dobrze, ale podejrzewam, że nie doczytali lub porostu nie wiedzieli jak to jest. Teraz powinni zameldować Was na tzw. wizę turystyczną. W tym czasie powinniście szukać pracy i jednocześnie mieszkania. Oczywiście wszystko obraca się wokół finansów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×