Skocz do zawartości
Belgia.net

Przedszkole / Zlobek - Zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

lisiczka135

Witam,

powiedzcie mi jak to jest, syn chodzi obecnie do 2 klasy, od wrzesnia corka idzie do przedszkola(bedzie miala skonczone 2,5 roku) ale w wakacje planujemy przeprowadzke do innego miasta. Teraz mieszkamy w Brabant Wallon a chcemy przeniesc sie do Ronse, do szkoly chce jednak zapisac ich w czesci francuskiej. Czy bedzie problem zeby zapisac dzieci do szkoly skoro mamy tutaj jeszcze meldunek czy to zalezy po prostu od ilosci miejsc w szkole?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pologne2016

Witam.

Mieszkam na Jette. W żadnym żłobku nie chcą przyjąć mojego malucha...wszędzie mówią że szanse są minimalne. Czy ktoś wie co robić w takiej sytuacji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hell

Witam,

powiedzcie mi jak to jest, syn chodzi obecnie do 2 klasy, od wrzesnia corka idzie do przedszkola(bedzie miala skonczone 2,5 roku) ale w wakacje planujemy przeprowadzke do innego miasta. Teraz mieszkamy w Brabant Wallon a chcemy przeniesc sie do Ronse, do szkoly chce jednak zapisac ich w czesci francuskiej. Czy bedzie problem zeby zapisac dzieci do szkoly skoro mamy tutaj jeszcze meldunek czy to zalezy po prostu od ilosci miejsc w szkole?

Ja mieszkam w czesci flamandzkiej, jak sie przeprowadzalam potora roku temu z Brukseli, to nikt nie robil problemu, ze jeszcze nie mamy tu adresu (tu gdzie obecnie mieszkamy). W sumie od tego, czy znajdziemy miejsce w szkole dla dziecka zalezalo, czy w ogole przeprowadzimy sie. Musisz wyjasnic o co chodzi w tej nowej szkole. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MinaM

Witam.

Mieszkam na Jette. W żadnym żłobku nie chcą przyjąć mojego malucha...wszędzie mówią że szanse są minimalne. Czy ktoś wie co robić w takiej sytuacji?

Musisz szukać prywatnego żłobka. Niestety są drozsze, ale za to zwrócą w podatku duża cześć. Jak nie znajdziesz żadnego szukaj jakiegoś domowego przedszkola lub niani. Czasami są ogłoszenia ze za 300e miesięcznie. Powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pologne2016

A gdzie mogę znaleźć takie domowe przedszkole? z opiekunkami to różnie bywa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MinaM

Szukaj na internecie , one czasem sie ogłaszają na 2 main.be lub na tej stronie wysyłam linka poniżej.a także spróbuj w wyszukiwarce wpisywać słowa takie jak nounou jette, creche jette itp. Na forach rożnych moze cos znajdziesz. Ja życzę powiedzenia, bo wiem ze jest cieżko, a creche w większości przypadków co słyszę to po znajomosci załatwiają.

http://www.quefaire.be/annonces/creche-places-disponibles-606,1.php4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pologne2016

Szukaj na internecie , one czasem sie ogłaszają na 2 main.be lub na tej stronie wysyłam linka poniżej.a także spróbuj w wyszukiwarce wpisywać słowa takie jak nounou jette, creche jette itp. Na forach rożnych moze cos znajdziesz. Ja życzę powiedzenia, bo wiem ze jest cieżko, a creche w większości przypadków co słyszę to po znajomosci załatwiają.

http://www.quefaire.be/annonces/creche-places-disponibles-606,1.php4

 

Dziękuję ślicznie. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

W czesci flamandzkiej mozecie szukac onhaalmoeder przez OCMV. Duzo taniej, bo obliczaja wg zarobkow, mniej dzieci i domowa atrmosfera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MagdaM

Cześć, mam takie pytanie :)

Córa ma 3,5 roku. W wakacje przenosimy się do Belgii, do męża, który mieszka już tam jakiś czas.

Jak wygląda sprawa z przedszkolami?? Kiedy można zapisywać dziecko?? Czy można zapisać do przedszkola, nie będąc na miejscu??

Generalnie chodzi o Aarschot i okolice.

Dziękuję :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
romanet

Monia997, przy samym metrze Bizet masz creche Les P'tits Mousses. Sama zapisałam tam córeczkę od przyszłego czerwca :) Zlobek polecany przez kilka osób

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
monia997

Monia997, przy samym metrze Bizet masz creche Les P'tits Mousses. Sama zapisałam tam córeczkę od przyszłego czerwca :) Zlobek polecany przez kilka osób

dziękuje 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Moyashimon

Dzień dobry. Mógłby ktoś doradzić gdzie zapisać dziecko 4letnie do przedsZkola na anderlechcie dopiero co tutaj przyjechaliśmy i nie mam pojęcia w jaki sposób się zabrać za to. Trzeba po szkołach chodzić czy nakomunie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Margot

Witam czy ktos moze mi powiedziec jak zalatwic przedszkole. Dzis bylam w pciupke i dowiedzialam sie ze 11 miesieczne dziecko jest zastare i ze trzeba oddac dziecko najpozniej jak ma 6 miesiecy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema
Dnia 3.12.2015 o 09:54, Moyashimon napisał:

Dzień dobry. Mógłby ktoś doradzić gdzie zapisać dziecko 4letnie do przedsZkola na anderlechcie dopiero co tutaj przyjechaliśmy i nie mam pojęcia w jaki sposób się zabrać za to. Trzeba po szkołach chodzić czy nakomunie?

Nie wiem czy tak w każdym rejonie Belgii jest ale tu gdzie mieszkam do przedszkola trzeba zapisywać się samemu. Jeśli nie znasz języka to najlepiej by było jakbyś poprosiła kogoś kto zna żeby ci pomógł i podzwońcie po najbliższych przedszkolach żeby nie łazić i jak w którejś będzie miejsce to wtedy pójść.

2 godziny temu, Margot napisał:

Witam czy ktos moze mi powiedziec jak zalatwic przedszkole. Dzis bylam w pciupke i dowiedzialam sie ze 11 miesieczne dziecko jest zastare i ze trzeba oddac dziecko najpozniej jak ma 6 miesiecy.

Najlepiej przejść się do kind&gezin i oni tam wyszukują żłobków/creche dla dzieci poniżej 2,5  bo przedszkole dopiero od 2,5latek się zaczyna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×