Skocz do zawartości
Belgia.net

Przedszkole / Zlobek - Zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

Miki

Witam, mam pytanie dotyczące przedszkola. Chcę pod koniec sierpnia ściągnąć tutaj rodzinkę i mam niespełna dwu letnie dziecko.

Jak tutaj jest z przedszkolem, czy jest szansa na zapis z dnia na dzień, czy trzeba dużo wcześniej z wyprzedzeniem zapisać pociechę.

Czy dziecko musi samodzielnie załatwiać swoje potrzeby, żeby dostać się do przedszkola?

Pozdrawiam i dziękuje za informacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

do przedszkola przyjmują dzieci,które mają 2 i pół roku ,dziecko nie może nosić pampersa. Co do miejsc to jest tragedia żeby cokolwiek znaleźć, kilka miesięcy wcześniej a teraz to szok. Mówię o przedszkolach w dużych miastach a co do wsi to nie wiem ale tam jest większa szansa :)  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

Zapisy dzieci do przedszkola trzeba robic z dlugim wyprzedzeniem...moj syn byl zapisany prawie 2 lata ponawialam zapisy do kilku przedszkoli i sie nie dostal...ale jest polskie przedszkole ...jagodki...i tam sa jeszcze miejsca ...zawsze to rozwiazanie czekajac na miejsce.obowiazuje toaleta i z pampersem nie przujmuja dzieci. Tak wiec im szybciej dziecko sie nauczy tym lepiej ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pixi

To zalezy gdzie sie chce dzeicko zapisac. W mniejszych miejscowosciach i na wsiach nie ma problemu i przyjmuja rowniez z pampersami. Najlepiej udaqc sie dow ybranego przedszkola jak najszybciej (ostatni tydzien sierpnia, bo teraz wakacje :) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

Nie wszystkie szkoły przyjmują 2,5 roczne dopiero 3 latki. Także jako 3 latek od września 2015 roku jest szansa na dostanie się do szkoły. Szkoły maja tutaj określony czas zapisów oczywiście telefonicznie albo przez internet. Trzeba dzwonić do szkół i zrobić rozeznanie odnośnie zapisów albo sprawdzić na stronie internetowej komuny. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pixi

Bo to zalezy od tego, kiedy dziecko dziecko konczy te 2,5 roku. W  ciagu roku szkolnego jest 5 okresow kiedy dzieci moga rozpoczac chodzenie do przedszkola. Zreszta do 3 r;z mozna posylac do zlobka jeszcze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Zalezy od przedszkola, sa takie do ktorych prowdzisz dziecko dzien po skonczeniu 2,5 roku obojetnie kiedy to wypada.

Podobnie z zapisami.

Trzeba dzwonic, chodzic, pytac, nie tylko opierac sie na opiniach innych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Milenka

Witam serdecznie czy ktoś z Was orientuje się kiedy są zapisy dla najmłodszych dzieci -2,5-3 latków? Czy to zależy od szkoły czy wszędzie są w tym samym czasie? Jeżeli tak to kiedy ? Potrzebuje jakichkolwiek informacji bo szczerze powiem nie mam pojęcia za co się zabrać i od czego zacząć. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bracunia

Witam serdecznie czy ktoś z Was orientuje się kiedy są zapisy dla najmłodszych dzieci -2,5-3 latków? Czy to zależy od szkoły czy wszędzie są w tym samym czasie? Jeżeli tak to kiedy ? Potrzebuje jakichkolwiek informacji bo szczerze powiem nie mam pojęcia za co się zabrać i od czego zacząć. Pozdrawiam

 

Zapisy na rok szkolny 2014/2015 w Brukseli były w styczniu. Jeśli dziecko ma iść do szkoły od września to nie pozostaje nic innego jak osobiste wizyty w przedszkolach i szukanie wolnego miejsca.

 

W mniejszych miejscowościach jest lepiej, bo mniej chętnych. Ja w każdym razie nie miałam najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca pod koniec czerwca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poziomeczka8484

ja z troche innej beczki ...  moj maly dostal miejsce (we wrzesniu bedzie mial 2,5 roku) ale problem to my mamy z nocnikiem ... jak go wysadze to ok .. od czasu do czasu sam zawola..ale do toalety sam nie pojdzie i co teraz ? nie przyjma go ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta75

ja z troche innej beczki ...  moj maly dostal miejsce (we wrzesniu bedzie mial 2,5 roku) ale problem to my mamy z nocnikiem ... jak go wysadze to ok .. od czasu do czasu sam zawola..ale do toalety sam nie pojdzie i co teraz ? nie przyjma go ??

 

Normalnie w pierwszym roku przedszkola dzieci sa prowadzane regularnie de toalety o wczesniej uzgodnionych godzinach, lub na zawolanie. Zapytaj w szkole przedszkolanki. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

W zadnej szkole,a nawet na tzw speelplein oficjalnie nie akceptuja dzieci z pielucha.O tym ucza sie juz w szkolach i na studiach obecni studenci /uczniowie.Jezeli gdzies sa wyjatki to po prostu osoby tam pracujace robia to z wlasnej wygody. Dzieci maja dostep do toalet na tzw rzadanie. Pamietam jak dawno temu pracowalam w szkole Palooke na granicy z Dilbeek i maluszki mialy klase w piwnicy (w pozniejszym czasie zrobili dobudowki) a toalety byly na dworze. Jednak i tak dzieci chodzily do wc na rzadanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

W szkole moich dzieci,maluchy korzystają z toalety grupowo w ściśle określonych porach ,chce czy nie chce musi siadać na kibelek.Na żądanie rzadziej ;)  A jak zdarzy się wypadek,to przecież daje się ubrania na zmianę,ale czasami pani nic nie zauważy i dziecko wraca do domu nie przebrane :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poziomeczka8484

no i tego sie boje..mam nadzieje ze za miesiac wam napisze ze nie potrzebnie sie balam ale nie wyobrazam sobie zeby maly chodzil pol dnia w mokrych majtkach bo pani nie zauwazyla :\

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Oby mały nie chodził w mokrych majtkach ale podobno to dobra metoda nauki dziecka wołania o siku ;) jak będzie mu źle w mokrych majtkach to się nauczy żeby wołać na następny raz. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

no i tego sie boje..mam nadzieje ze za miesiac wam napisze ze nie potrzebnie sie balam ale nie wyobrazam sobie zeby maly chodzil pol dnia w mokrych majtkach bo pani nie zauwazyla :\

Mój syn też zaczyna od września edukację przedszkolną.Córka ma to już za sobą,także wiem ,co mnie czeka  ;) I już się boję i mnie ściska w żołądku na samą myśl o tym... Także nie martw się,nasze dzieci sobie poradzą.Trochę to potrwa,ale z każdym dniem będzie coraz lepiej.Najgorsze zawsze są początki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
asia88

Witam prubuje zapisac dziecko do zlobka, ktore bedzie w wieku 7 miesiecy i dostalam odpowiedz ze przyjmuja tylko dzieci do 6 miesiecy czy to mozliwe? Czy ktoras z Pan miala taka sytuacje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

Kazda szkola ,,,przedszkole,,, i zlobek  ma swoje zasady i zadne z tych instyucji nie jest takie samo zalezy tez na jakiej dzielnicy , program maja podobne ale nic nie jest takie samo,,, w jednym od min, 3 miesiecy w innych od 4 ,,, roznice sa ,,,,oni tez nie chca byc stratni bo jak twoje moga od 7 przyjac a jak maja chetnych juz od 6 miesiecy to chodzi o kase  twoje miesiac pozniej ale dla nich to kasa,, 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KUSTOSZ

właśnie mam zamiar zapisać dziecko do przedszkola,może ktoś ma doświadczenia,pogląd opinie o przedszkolach w Brukseli,bo do tej pory słyszałem same negatywne  opinie na temat traktowania dzieci w tych instytucjach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Paulina91

Szukam żłobka w okolicy Kortrijk,Waregem może ktoś coś polecić???

 

hej, znaleść państwowy w Kortrijk graniczy z cudem. sama szukam od dawna i najbliższe terminy na styczeń 2016, często później. udało mi się u onthaalmoeder przez OCMW, ale niestety Pani ma miejsce tylko do lipca, a później muszę znaleść coś innego :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×